Skocz do zawartości

Teczka 2d: crazyivan...


crazyivan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

to podrzuce jeszcze z jeden... zdjecia prac to nie sa a slabe skany niestety... lipny skaner mum ale co tam... oglnie z hiperrealizmem jest ten problem ze mase czasu zajmuje... no i sie garba dostaje!! :P

 

jak narazie skonczylem portretowanie olowkiem na rzecz innych mediow ale kiedys moze znow mnie najdzie ochota to mazne cos nowego... kto wie

 

pzdr...

 

Tomek.

 

 

diana.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak inni, ale ja chetnie otrzymałabym jakąś podpowiedź jak to tworzysz, może wtajemniczysz nas lekko w kuluary swojej produkcji? naprawde teudno uwierzyć,że to nie zdjęcia...może jakis step którejs pracy byś dał? bo tak, to mam mieszne uczucia-i pytania, jak to mozliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nio widzę że kolega daje czadu :) i to jeszcze ołóweczkiem'ami ;)

Też jestem ciekaw jak to powstaje zatem kieruję prośbę o step/by/step ;).

Poza tym mógłbyś napisać coś o formacie prac typach ołówków itd . . .

 

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przepadam za kopiami z fotek, ale jako cwiczenie techniki w 100% popieram :-)

pogratulowac precyzji, btw w jakim formacie to robiles?

 

jestem ciekawy czy potrafisz tez cos takiego maznac bez fotek ;-) jakas wizje wlasna ta technika przekazac.

 

pozdrawiam

Ortheza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wszystkie komentarze... ciesze sie ze prace sie wam podobaja... :]

 

 

niestety nie posiadam rzadnych zdjec czy skanow z faz powstawania rysunkow… jakos sie wtedy o tym nie myslalo… :]

 

ogolnie najpierw dosc duzo czasu spedzalem na znalezieniu odpowiedniego zdjecia... swiatlo, kolory (o dziwo po przerobienu na black&white to jakie kolory mial oryginal ma znaczenie), czy zdjecie bylo dobre technicznie, postac/rzecz ktora to zdjecie przedstawialo…

 

jak juz sie dorwalo odpowiedni material zasiadalo sie do pracy… co ciekaw poczatek zawsze jest najbardziej nudny i irytujacy… dlugie babranie sie w odzwierciedlenie odpowiednich kontur, punktow charakterystycznych, krztaltu glowy, nosa, oczy i tym podobne… ogolnie tworzenie lekkiego szkicu o jaknajbardziej zblizonych parametrach do oryginalnej pracy… (nerwicy czesto mozna dostac)

 

potem mimo spedzania godzin nad cieniowaniem praca ‘szla z gorki’…

zauwazylem ze mozna olowek nakladac warstwami co bardzo ulatwialo mi prace… jelsi cos nie bylo wystarczajaco ciemne nakladalo sie ‘druga’ warstwe… niestety po jakiejs 3 czy 4 nie dawalo rady juz nic nalozyc gdzyz nowe warstwy poprostu sie slizgaly na starych… grafit poprostu nie trzymal sie papieru… no i tak kawalek po kawalku godzina po godzinie siedzialo sie jak ten kretyn nad kartka paieru az to co bylo tylko lekkim skzicem zaczynalo wygladac jak oryginal… ogolnie garba sie mozna bylo nabawic… :P:P

 

duzo ludzi ktorzy zajmuja sie rysunkiem rajcuja sie jakiego to oni paieru nie uzywaja… :P ja zawsze pracowalem na najzwyklejszym… nawet nie wiem jaka ma fachowa nazwe… poprostu szlo sie do kumpla do pokoju i kradlo papier z drukarki I wsio… :] format prac zawsze byl taki sam… a4

 

co do typu olowkow to zawsze staralem sie uzywac ich jak najmniej… jeden miekki, jeden sredni I jeden twardy do podkreslania szczegolow I dziorawienia kartki w chwilach znerwicowania… :D ogolnie 6b / h i 4h…

 

co do czasu pracy to kompletna paranaoja… dziadka pamietam skonczylem po ok 40 roboczych godzinach… :P:P trzeba byc psychicznym by tak dlugo sie babrac nad rysunkiem… :P:P

 

i jeszcze na koniec tylko podkresle ze w tym co robilem nie ma nic z artyzmu… tylko warsztat, zawsze bylo takie zalozenie I temu mialo to cwiczenie sluzyc… (wiele ludzi ma z tym problem wiec tylko napomkne… :P) pisze w czasie przeszlym bo juz nie zajmuje sie rysnkiem jako takim wiec sory… :P a czy bym zrobil takie cus z wyobrazni… to nie… az taki dobry nie jestem… :P poza tym i tak malo kto potrafi… :]

 

jeszcze raz dzieki za komentarze i pozdrawiam… Tomek.

 

Ps: sory za bledy… z polaka nigdy orlem nie bylem… :P:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby zrobić taki rysunek musi się mieć duże doświadczenie, stąd moje pytanie gdzieś uczyłeś się rysować czy może jesteś samoukiem? Masz naprawdę świetny warsztat. Chętnie zobaczyłbym inne prace (innego rodzaju).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak juz 3 wrzucilem to zrobie z thread'a teczke i bede podrzucal co jakis czas cos nowego... narazie pare staroci bedzie... wszystko na jedno kopyto - realizm...

 

jako ze teraz w 3d troche posiadywuje to kolejne prace powinny byc w okolicach conceptow i sketch'y...

 

tymko -> samouk jaknajbardziej... ogolnie nie lubilem plastyki bo zawsze kazali mi cos robic czego nie lubilem... :P

 

twoprinces.jpg

 

donell.jpg

 

 

 

w takich sytuacjach kozystanie ze zdjec jest chyba normalne wiec nie trza tlumaczyc czemu... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ostatni juz wrzut prac z cykly bawilo sie dziecko w realizm... najstarsze z w miare udanych... troche inczaje wygladaja niz te nowsze... z wiadomych wzgledow, czlowiek sie uczyl, experymentowal, czasmi cos nie wyszlo i te sprawy... :P

 

bishop.jpg

 

jolie.jpg

 

pzdr... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem trochę panowie skołwany zjawiskiem siermiężnego przemazywania zdjęć. Ale padło tu takie zdanie, że przerysowywanie jest wspaniałym ćwiczeniem techniki?

No to ja pytam jakiej techniki? Trzymania ołówka? Bo chyba nie obserwacji i techniki poszukiwania światła bryły i charakteru ołówkiem , węglem czy ...czy nawet czymś. Zobaczcie sobie cos takiego jak " Tyygodnik ilustrowany" z przed stu lat tam chłopaki nie oszukiwali siebie, że robia coś wzniosłego i jak wpadała fucha, że trza zrobić na przyszłotygodniowe wydanie replike w miedziorycie bitwy pod grunwaldem i tak,żeby w wydruku monochromatycznym zgadzało sie ciepło koloru to chłopaki to robili i to kreską a nie jakimś tam rozcieranym ołowkiem. Fakt stosowali dla szybszej przcy reprodukcje w skali ale jak teraz też , chodziło o czas . A chopy zajefajnie kreską prowadzili obraz. Niedaleko szukając popatrzcie sobie na baknoty. Reasymujac może dlatego z szacunku dla tamtych ludzi mierzi mnie troszę taka egzaltacja , że jest to sztuka. Choć może byóła by to mobilitacja dla tamtych ludzi. Ale ,że wydaje mi się to zupełna pomyłka i bez szacunku dla pokoleń wydaje mi się , że działa to w drugą STRONę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak btw: straszna strata czasu :D :-)
Wlasnie. A mogles wstapic do korpusu pokoju i te 40 godzin poswiecic na walke z glodem w afryce. A serio, to bym sie specjalnie nie martwil o cudzy czas. Poza tym wiekszosc naszego czasu tracimy, to chyba nie jest najgorszy sposob.

 

Dla mnie to jest troche kontemplacja oryginalu. Mam w glowie kilka obrazkow, ktore chetnie bym pomeczyl 40 godzin bo sa piekne i warte czasochlonnego, nieco mantrycznego studium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie, ze trzeba miec konkretny warsztat w koncu z plaskiego na plaskie skopioewanie 1:1 czegos w kilkadziesiat godzin to hardkorowy wyczyn, nie to co jakies bazgranie zywego, ktore potem nawet nie przypomina fotografii!!!

 

tymko - nie mow swoim uczniom czasem tego co tu piszesz, o braku zaciecia, prawdopodobnie rembrandt tez nie mial takiego zaciecia bo tez rysunki mial jakeis takie nasmarowane i niefotorealistyczne

 

kurde, w ogole xero to ma niezly styl i warsztat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie cudzym czasem nie martwie :) to była bardziej krytyka mnie niż crazyivan'a. nie mialo to brzmiec inaczej a rzeczywiscie brzmi. sory ;)

 

podziwiam twoj warsztat, i twoje zdolności. nie potrafiłbym ani tak tego narysować, ani nie potrafiłbym chyba siedzieć 40h nad jednym obrazkiem.

 

respekt za to co potrafisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności