Skocz do zawartości

Scena 3D: Ruins


keraj37

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

jakby link do zdjecia byl martwy to alternatywnie prosze sciagnac stad (mam problemy z serwerem):

 

viz7_Ruins3_LQ.jpg

 

viz7_Ruins_LQ.jpg

 

Oto moja ostatnia praca: cos ala "exterior viz/fantasy" :)

Praca 3 dni w max, render w v-ray, i obrobka w PS.

 

Pozdro!

 

PS: 100 punktow dla tego, kto odczyta starozytne inskrypcje na dole wieżyczki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej! Dzeki kazdemu za opinie!

 

polshai: bardzo bardzo dziekuje:)

 

Poke: Dzieki, trawa... ma byc tylko zielona i wszystko co od niej powinnismy wymagac :) Oczywisce zaruje - jeszcze lepszej nie umiem (trudniej zrobic taka niz ladnie skoszona przy domku)

 

trosiek: Samemu, ale siedzialem nad tym po 10h dziennie.

 

zgred88: czekalem na taka opinie, ale odpowiadam: ja byc bezrobotny i zyc z stypendium i miec duzo czasu. Poza tym te prace to sa moje czwiczenia w maksie - trening czyni mistrza.

 

-hpx-: Patrz wyzej, ale co do poprzednije pracy to ronilem ja w 2h i kazdy z was by ja zrobil w 1h bo jest tam w zasadzie 5 boxow:) tyle ze dobrze omapowane.

 

FAlcom: blisko blisko, ale dostajesz na pocieszenie 40 punktow:)

 

arturprx2: Dzieki, wedle zyczenia daje siatke w zalaczniku. Ale jak sam zobaczysz nic nadzwyczajnego w siatkach nie ma.

 

SWRSC: wiem sam to czuje, ale tez w tej pracy to nie przeszkadza.

 

jacekdrze: tak, zdecydowalem sie na displace, ale z tym sie wiazaly problemy: trzeba bylo zalatac dziury.

 

Loki: Dzieki, siatka jest tutaj.

 

Pozdro!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niezle Keraj37, ta pracka jest nawet nawet. Ale mysle ze juz wszyscy sie na forum zauwazyli, tempo masz konkretne, to moze przysiadz nad jakas pracka ponad tydzien, tak zeby wszystkim szczeny opadly. Bo chyba lepiej zamieszczac mniej prac, ale bardziej dopracowanych i zrobionych z rozmachem.

 

mimo wszsytko, nice :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trosiek: dzieki!

 

tasiek: hehe, dzieki. Na razie mam konkretna prace raczej nie ma forum, ale potem cos zrobie jak mowisz - przysiade nawet z miecha:)

 

arturprx2: jasne, jest w zalaczniku - wzucilem ta mapke do displace w vraymtl przy ustawieniach od 5-15 (zalezy od miejsca).

 

Tomuś: Zoabcze jak to wyjedzie w parniu, :) dzieki.

 

floo: dzieki bardzo ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania: A mnie jest przyjemnie sluchac takich opini:) Troche sie zmeczylem tym zielskiem, wiec zostawiem jak jest.

Eden-3d: Co do czasu, to jak mowilem juz wyzej: jestem bezrobotnym:P Nie wiem, czy wieccej poswieconego czasu cos by tu dalo bo moje umiejetnosci dalej nie siegaja.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ny 3d jest fajnie, o czym Ci tu wszyscy pisza. Mozna sie czepiac ze to, czy tamto mozna lepiej.

 

Ale, jak dla mnie, jest niestety troszke nuda. Ot stoja sobie jakies ruiny w lesie i tyle. Wyglada na nieprzemyslane. Przed zaczeciem takiej pracy troche czasu bym poswiecil na to zeby odpowiedziec na pytanie 'co widz ma zobaczyc' (ew. poczuc) - a potem wymyslic jak to uzyskac.

Do swojej dyspozycji masz wszystko. Kompozycje, kolory, oswietlenie i kontrasty, nasycenie detalami.

 

Nie chce tu za bardzo sugerowac. Ale dla przykladu. Jesli to mialyby byc mroczne ruiny to dookola moglyby rosnac kwiaty (od razu sie kontrast zrobi i widz biedny zaczai ze wieza jest iwil ;). Jak ma byc zniszczona, to nie musi byc rowno zniszczona, bo wtedy widz sie pogubi, ale jakby np. postrzepic w jakis ciekawy sposob szczyt wiezy, popracowac tam nad detalem, a reszte zostawic w ciut lepszym stanie i juz nie tak bardzo detaliczna. Wieza przykulaby wiekszosc uwagi widza, nie trzebaby robic reszty a efekt bylby spelniony (moze nawet lepiej bo znowu byloby widac roznice wieza zniszczona - wieza niezniszczona, a obecnie masz wszedzie wariant - wieza nijaka).

Jak chcesz mrocznie to duze kontrasty, wiele ciemnych zakamarkow, cieni itp.

Do tego mozesz kombinowac z ustawieniami blizej - dalej, masz dofa, mocne punkty, wiedze ze w europie czyta sie od lewej do prawej ;) i inne takie bzdety.

 

Szybkie szkice sobie robisz i myslisz.

 

Nie wiem czy przyklad moj jest dobry. Na forum jest wiele osob ktore znacznie lepiej czaja baze niz ja. Wiec jakbym zle pisal to wybacznie, bo ogolnie mysl mojego posta jest wylacznie taka zeby Keraj przed wiecej czasu jej poswiecal na etap planowania pracy.

 

pozdrawiam, mam nadzieje ze moje wypociny przydatne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yon: Bardzo dziekuje za wskazowki. masz racje ze za malo planuje, jestem troche narwany - zreszta jest mi to zarzucane ze za szybko robie te pracki:) Wszystko co napisales uwzglednie w nastepnych projektach. I to jest wlasnie idealny post na forum - pomoc aby koles pracowal lepiej;D Thanks

 

Solo: Kolorki tez mi sie podobaja: dodalem troche zolci w PS i oddjalem sila rzeczy niebieskiego. Bluszczyk zrobilem z kawalka jakiegos zielska jakie mialem w swojej bibliotece modeli: powyginalem dodalem itd. Jak chcesz taki modelik to daj mi znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania: bardzo dziekuje, napewno sie przyda - wiedzialem, ze cos takiego istnieje ale myslalem ze duzo kosztuje. Superowo!

 

Solo: Spodziewaj sie maila ale w tygodniu, gdzies za 2-3 dni. Ale z tym generatorem to po co ci te marne siatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności