Skocz do zawartości

Teczka 2D :leszek_lenia


leszek_lenia

Rekomendowane odpowiedzi

witam

tak sobie malowałem malowałem i postanowiłem ze założe teczke :)

bede tu wrzucał wszystko co wyjdzie spod piorka i jakies tradycyjne głupoty.....

(licze na jakies cenne wskazówki ;))jesli sie komus chce ;)

ok, to zaczynamy :

lipneuu7.jpg

Edytowane przez leszek_lenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Super, jedna z lepszych Twoich prac jak dla mnie. Odwazne te czerwienie i zielony, drugi plan swietnie z tym zgrany i w ogole fajnie namalowany.

 

Troche tylko, im dluzej patrze, kompozycyjnie mi sie to lekko wali na prawo. Wiekszy kontrast tam jest i taka ilosc bieli dociska caly uklad i go przechyla. Jak wrzucilem na levelsy to troche widac efekt pochylenia calej kompozycji http://www.tgfg.pl/tomek/forum/leszek_lenia.jpg

Najlepszy efekt mi daje obnizenie lekko lewej czesci kadru.

 

Generalnie wrzucam to bardziej jako obserwacje niz krytyke, bo prawdopodobnie sa osoby, ktorym sie kompozycja wali w prawo lub jest zrownowazona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janko1987: dzieki ,moze jeszcze kiedys do tego wroce to podmaluje :)

 

leander: z tym pochyleniem to własnie ostatnio zauwazyłem ze mam niezly problem :D....

czy rysuje tradycyjnie czy tabletem to bardzo czesto wychodzi mi pochylone...staram sie to jakos pozniej przekrzywiac ale i tak przewaznie widac ze cos jest nie za halo.... ;)

ponizej jest szkic budynku na ktorym bardzo to jest widoczne.....

 

Łukasz Jaskólski: thx, fajnie ze zawitales :)

 

RaVirr: napewno kiedys cos z tym jeszcze zrobie ;) thx

 

masz)rum: dzieki, mam troche tradycyjnych rysunkow ze szkoly, jak porobie foty to napewno cos tu bedzie... ;)

 

maronski: w centrum chcialem podlubac i wydobyc jakies szczegoly....np ruiny jakiejs fabryki :D ale zabraklo mi cierpliwosci (i umiejetnosci) dlatego brak tu elementu na ktorym mozna skupic uwage;)

 

jaras: dzieki :]

 

no i kolejne malunki :) :

 

malowankala9.jpg

 

 

lmzst7.jpg

 

 

gggml3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pędzli, to kiedyś Łukasz Jaskólski wrzucał w speedpainting parę rad. Znalazłem ten post ... looknij : http://max3d.pl/forum/showpost.php?p=376887&postcount=6846

 

Żeby nie było OT to napiszę, że tego ostatniego stwora zauważyłem dopiero po 15 sekundach - najpierw myślałem, że to kapusta, potem czacha, aż wreszcie się nałożyło :) Chciałbym zobaczyć coś bardziej detalicznego w Twoim wykonaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mant-raz: staram sie to jakos zwalczac....thx

Siegmar: bardzo chetnie bym cos wylizanego zrobil..tylko ze nie bardzo potrafie...sie zaglebic w detal ;) moze za jakis czas..sie to zmieni...nie wiem

 

a to taka zabawa...do speed paintingu sie nie nadaje...wiec wrzucam do watku

 

3dsmax +ps....

 

kjl27ov1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak Maronski, ale powiem jak ja to widze, pierwszy plan jest super wyteksturowany i wogole detalik ladny , a wiadomo ze na 1 planie moze byc conieco przesadnie detalu pod warunkiem ze tyly bede na tyle delikatne ze tylko pierwszy plan jest wyciagniety texturami, powinienes tyl podmalowac delikatnym pedzlem bez texturowego ani zadnego chropowatego wypelnienia, najlepiej ukryc tyl w jakis lekkich mgielkach by to ladnie przygasic, dodac mocne swiatlo z otwartych dzrzwi wpadajace do srodka a w snopach swiatla unoszacy sie kurz(wszystko z tylu bardzo miekkie).... to tyle jak ja to widze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szu: okragly nie jest zly, pod warunkiem, ze dobrze podefiniujesz powierzchnie, czyli niech krawedzie beda krawedziami - ostro z nimi! :) ja preferuje ostatnio dwa, ktore sobie zrobilem:

1. okragly z postrzepionymi brzegami

2. mega mix blender :) - trojkat zbudowany z kropeczek, to na dual brushu z okraglakiem i cuda niewidy na scatteringu oraz dynamikach szejpu ;) wyszedl mi troche odpowiednik kredy polaczonej z grubym wlosiem pedzla i to wszystko takie przymoczone ;)

 

oczywiscie nie ma idealnego pedzla "do wszystkiego" - tego ostatniego dobrze mi sie uzywa do speedow - dosyc szybko i przekonujaco laczy ze soba barwy/tony.

jesli mam natomiast robic jakas ilustracje wymuskana to jednak okraglak na other dynamics + blendowanie na sposoby jakie opisala Enayla na stronie mysle, ze jest dobrym pomyslem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

calkiem fajnie umiesz pokazac te fakturki w swoich pracach, ale jakos nie wymagasz od siebie wiekszego zaangazowania w strone anatomicznych zagadnien ;]

football'ista ma troche przepompowane nogi, a koszykarz- niedorozwiniete rece ...

czasem lepiej jest "spokojniej" okreslic bryle w charakterze malowania, nie wszystko fajnie wychodzi jak sie tak "szarpie" ;)

bardziej bym posiedzial nad uwydatnieniem emocji na ich twarzach, bo wygladaja, jakby byli w ogole nie przejeci tym wysilkiem.. i to chyba na tyle

pracuj!

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne to wnętrze kościoła.

 

W ostatnim ledwo widać co się dzieje. Myślałem że ten ciemny fragment po prawej to ginąca w mroku przestrzeń jakiejś hali. Na renderze to jest jednak zwykła ściana. Właśnie taki jest powód dla którego malując environmenty staram się powstrzymywać od zaszalenia z teksturami. Bardzo łatwo o przybrudzone kolory i zupełnie utraconą formę. A przy utraconej formie ginie wrażenie realności danego miejsca i obrazek zamienia się w abstrakcje.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Farvus za wypowiedz....zgadzam sie w 100%....

 

wrzucam kilka tradycyjnych mniej lub jeszcze mniej udanych rysunkow..i malunkow...:

 

73888407.jpg

 

33540012.jpg

 

99808874.jpg

 

24065890.jpg

 

88513016.jpg

 

plus taki plakacik typograficzny:

 

plakatf.jpg

 

tradycyjnie rysuje bardzo rzadko jedynie na zajeciach..przyjemnosc taka zdarza mi sie co dwa tygodnie....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plakacik super; bardzo fajnie kolory dobrane, natomiast co do czytelności to jest trochę gorzej;znaczy ładnie ta typografia wygląda, ale nieco niewygodna jeśli chodzi o czytanie; zarówno wybór fontu jak i jego wielkość w tych partiach z nazwą ulicą itd. trochę mąci odbiór, mimo ze pod względem kompozycyjnym ładnie się wszystko odbiera jako całość.

 

co do obrazków tradycyjnych, mają fajną swobodną i graficzną kreskę. podoba mi się barzdo ta pani z nagim torsem ;) jakiś taki klimacik udało Ci się utworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności