Skocz do zawartości

SCENA 3D - nowy projekt VM


vmagic

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Qrcze, bardzo mi się podoba. Jak dla dzieci to klimacik jest jak najbardziej ok. Bardzo fajne robaczki (chociaż niebardzo je widać). Mógłbyś napisać coś więcej jak będzie wyglądała ta animacja??

 

pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - zmien temat. Regulamin jest jeden dla wszystkich.

 

A poza tym powinniscie chyba zmienic czlowieka od conceptow, bo te robaczki - jaki i kowalski zreszta - sa imho fatalne.

Jezeli chodzi o kule, to przydalby sie przynajmniej maly Displace, bo widac, ze one sa idealnie rowne i bump niewiele zmieni (to samo kamienie). Moze jakis Scatter igielkami, bo strasznie kamienna ta textura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w sumie DruG ma racje...ale patrząc z poziomu 10 letniego dzieciaka...widok żuczków tułających się z kuleczkami...jest wystarczajcym powodem do śmiechu a nie podziwu grafiki :) imo mnie to jush chyba nie śmieszy :P ale fajna pracka...i powodzenia w dalszej pracy :)

 

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drug napisal:

>Po pierwsze - zmien temat. Regulamin jest jeden dla wszystkich.

 

Nie bardzo rozumiem. To jest ukonczony obrazek:)

 

>A poza tym powinniscie chyba zmienic czlowieka od conceptow, bo te robaczki ... sa imho fatalne.

 

Napisz cos wiecej... a nie tylko \"fatalne\". Fatalne pod jakim wzgledem? proporcji, koloryu, faktury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm jak te kulki sa idealnie rowne to ja mam krzywe oczy.. ludzie co do bumpa to maly ale sfery to to nei sa.. albo macie cos z oczami,

no rzuczki sa troche szkaradne.. malo \'atrakcyjne\' no ale to ma byc animacja a nie still wiec spx, da rade, a co do snu kowalskeigo to postac byla gotowa, tj podobno to byl bochater calej tej kapeli co robila muzyke.. i ona musiala byc taka szkardna;o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noise terz bylby dobry. no albo przynajmniej oszczedny. Swoja droga, to - bede sie modlil, zeby te postacie byly charakterystyczne, zaduzo detali to czesto problem, ekspresja mimiki, jest chyba lepiej widoczna kiedy nienarzuca sie za duzo detali na mordkach postaci. takie wysowam wnioski po obejrzeniu hmm filmow i tej reklamy od sokow, nazwy niepamietam. swoja droga, fajnie jest sie wymandrzac kiedy sie tego filmu nierobi:))) Dlatego ukonczenie pracki zycze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulki faktycznie kuleją :) Sprawiają wrażenie ciężkich, a to przecież mikro obiekty i grawitacja nie ma na nie takiego działania. Jeśli to zbite kulki to nie powinny wginać się o ziemię, jeśli się wginają to powinny mieć znacznie lżejszą konsystencję.

 

Tyle od specjalisty ds. kulek :D

 

Aha, pierwsze wrażenie było jak najbardziej miłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie zrobila debata:) Ludzia, ja mysle ze z animacja kulki gnoju sobie chlopcy z VM poradza i nie potrzebuja w tym temacie doradztwa:)

Daniel, jak zwykle enigmatyczny jestes, napisz cos wiecej o tym projekcie, jaka jest przewidywana dlugosc, czy to niezalezna animka, czy rowniez teledysk, o czym to z grobsza bedzie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie, zejdźcie z tej kupy ;) przecież to ma być animacja dla dzieci a nie Demo Reel do jakiejś poważnej wytwórni filmowej, a poza tym to im więcej efektów tym dłuższy czas renderowania, więc nie można przesadzać... wystarczy sobie obliczyć: niech to będzie 25kl/s to przy założeniu, że jedna klatka renderuje się, hmmmm... 3 minuty, to jedna sekunda animacji będzie się renderowała 1h 15min, no chyba, że Vmagic ma w domu farmę renderującą, ale w to trochę watpię :) więc pomyślcie jak wydłuży się czas renderingu z każdym dodanym efektem: displace, bump, GI...

teraz mi może powiecie, że jak już coś robić to robić dobrze, ale robiąc taką mało skomplikowaną animację napewno autor nabierze sporo doświadczenia i w przyszłości, gdy komputery z procesorami 10ghz i 5gb ramu będą na porządku dziennym zrobi taką animację, że nam wszystkim szczęki poodpadają, czego mu z całego serca życzę :)

 

pozdrawiam [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic tu nowego nie widze.. takich bajek o takiej estetyce bylo juz milion, jak nie wiecej.

Moze jakies inne ujecia pokazac czas ?

ot nastepna baja na dobranocke o 19 tej na jedynce

pokazalibyscie widoki tych owaduf,.. jakies siatki

koncept ogolny.. a tu jakies wyrwane z kontextu ujecie

i to jeszcze niebardzo fajne

jestescie powazna firma ( na takich sie prezentujecie)

to i konkretnie podejscie do tematu wam sie przyda

tu na forum nie siedza AZ takie dzieci, ale raczej ludzie

ktorzy tez takie rzeczy potrafia zrobic ( w pewnym stopniu

i wiedza z czym tą kasze sie je

 

tyle

pozdro

fotoas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż, jeżeli chodzi o samą estetykę to zraziły mnie paskudne robaczki wystające zza tych dokładnie skomentowanych kulek, może to maja być złe charaktery (jednak trochę umiaru w tej kwestii też by się przydało), może to sprawa akurat tego ujęcia, pozostaje jednak faktem, że wytrzesz ich gałek ocznych jest dla mnie porażający, a wygląd reszty głowy sprawy wcale nie poprawia, co do pozostałych elementów to wyglądają na obecny średni standart, mogę się jednak mylić (kulek nie komentuję bo się, aż tak w ich materii nie orientuję, zresztą lepsi ode mnie już się wypowiedzieli)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlote Krople nie poszly w kat:)

Jestesmy w momencie reorganizacji koproducentow. Dochodza inne kraje tak aby rownolegle powstawaly wersje jezykowe. Rynek Polski jest za maly aby robic taki film tylka dla niego. Zbyt wiele to kosztuje. Niestety to dlugo trwa ale efekt koncowy chyba bedzie wielkim zaskoczeniem. Teraz leci animacja 2d wiec 3D w wolnym czasie trenuje na boku robiac krotkie formy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwawa wyszła rzeczywiście ładnie, choć całość na moje oko troche sterylna i sztywna jak cholera.To prawda co powiedział DruG, żuczki nie maja charakteru, nie przyciągają oka,oko zawiesza sie na kupie stąd tez vmagic powyższe wywody :)

Osobiście wole by dzieci nie oglądały takiej surowości, ale sami wspomnieliście ze to kadr, w którym chcecie pokazać klimacik. Troche klimat czuć, ale przez wyzej wypisane blednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komentarze sa bardzo interesujace. Najfajniejsze jest to ze elementy, ktore w naszej opinii sa najslabsze uszly uwadze Forumowiczow. Za to pojawily sie inne uwagi. Przy okazji tego obrazka chcialem wzgledem opinii zobaczyc jak daleko trzeba isc w szczegoly, a w ktorym momencie trzeba powiedziec stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zukach nie ma co mowic bo ich praktycznie nie widac.

Charakter moze byc widoczny podczas ich ruchow mimice twarzy, glosu(jesli bedzie?:)

\"ktore w naszej opinii sa najslabsze uszly uwadze Forumowiczow\"

Moim, skromnym i malo znaczacym zdaniem... :)

jedyne co mnie \"kuje\' w oczy to podloze.

Kamyki na ostro wychdza z zmieni. Wnioskuje ze to sa duzzzee trzciny. Bo jezeli to jest trawa to co to jest to zielone na podlozu? Wyglada jak trawa na polu golfowym. Aaaa i jeszcze ten bump na kamieniach, nie widac tej chropowatosci na brzegach. (ale to jest odwieczny probelm z bumpem:(

Pozdrawiam:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\"Najfajniejsze jest to ze elementy, ktore w naszej opinii sa najslabsze uszly uwadze Forumowiczow\"

 

Najfajniejsze jest to, ze nie widzieliscie najwiekszych bledow. Chyba tylko o podlozu nikt tutaj nie wspomnial:)

 

EDIT: o, wlasnie wspomnial, gdy pisalem;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co zgadywac co moze byc widoczne, mamy obrazek a na nim widac ze koncept postaci najlepszy nie jest, nie wiem, dla mnie to jeden z najistotniejszych elementow no i absolutnie sie zgadzam z Drugiem ze nie mozna sie tlumaczyc \'Bo to dla dzieci\'. Zreszta jak sie okazuje film tylko dla dzieci sie nie sprawdza, lepiej jest zrobic cos co zadowoli zarowno dorosla jak i maloletnia widownie, w koncu to rodzice musza ogladac ta sama bajke ze swoimi pociechami nascie razy, fajnie jesli filmu przez to nie znienawidza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze sprostowac ze nie zasalaniam sie tekstem\" to dla dzieci\" ktos tu probuje wypowiadac sie za mnie. A element, ktory na najbardziej nie pasuje to jest wlasnie to co zauwazyl Pawel. \"Golfowe\" podloze :( probujemy to jakos obejsc, ziemia widziana w makro jest tak zlozona ze geometria zabila by kazda taka scene z trawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności