Skocz do zawartości

[Porachunki] Salome


RK

Rekomendowane odpowiedzi

Przemyślenie tematu trochę mi zajęło- głównie dlatego że nie miałem ochoty na mordobicia i takie tam. Ja delikatny człowiek jestem, ja mam subtelny rozum, ja się pytam: po co ja bym się miał w jakichś niekoszernościach dłubać jak mogę inaczej ? :)

 

Salome, taniec przed Herodem, odegranie się na Janie- historyjkę wszyscy znają, jeśli nie znają polecam- wedle gustów- Biblię albo Oskara Wilde. Póki co Klimt na przywieszkę, nie będę raczej szedł w tą stronę ale że dziada lubię- niech wisi póki czegoś innego nie zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Podoba mi się nieliniowe podejście do tematu, sam na takie postawiłem. No potrzeba różnych gustów by wybrać pomiędzy Oscarem Wilde'm i Biblią :) Powodzenia. Pomysł wydaje się świetny do realizacji. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za powitania, zrobię co będę mógł.

 

Gomez- wiesz, masz rację, z tym że patrząc w ten sposób to tak naprawdę połowa (jak nie więcej) topików na forum będzie niezrozumiała dla nie znających historyjki/ nie czytających opisu. Biorąc jak pamietam (bez osobistych do kogokolwiek) z wątków które akurat teraz przeglądałem - jakiś gość popełnia sepuku, samoloty bombardują okręt, facet na koniu atakuje wiatraki, ktoś kogoś lutuje - bez znajomości historyjki czy założeń autora- czysta paranoja, o co wogóle biega ? Jakie porachunki ? Nie inaczej jest z Twoim wątkiem i- masz rację- z moim też jest tak samo. Na swoje usprawiedliwienie mam tylko to że moja historyjka (podobnie jak ta z Don Quichotte i wiele innych) jest mimo wszystko znana dość dobrze- Salome z głową św. Jana to jeden z najpopularniejszych motywów w sztuce europejskiej.

 

Dobra bo się rozgadałem. Albo będzie dobra grafika i wtedy gadać nie będzie trzeba albo nie- i wtedy gadanie i tak nic nie pomoże. Historyjka to pretekst, nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dobre :)

 

RK - Wiec obaj mamy racje :) Wydaje mi sie ze twoj model jest nieco pochylony do przodu a na refce do tylu.

Offtop: ostatni raz jak widzialem screen z blendera wygladal zupelnie inaczej. To bylo pewnie pare lat temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Master- A co jest źle w siatce na ustach ? Pytam serio- ja nie widzę (znaczy- zawsze takie robiłem- może zawsze źle)

 

Gomez- Blender chyba się nie zmienił- po prostu przekonfigurowałem sobie interface. Polecam w czasie wolnym- zabawny soft.

 

Up na dziś. Trochę posiedziałem przy twarzy- chcę ją przestylizować w niby- hinduską ale nie wiem czy mi wyjdzie. Całość oczywiście pójdzie do sculptu ale to dopiero potem- póki co jakieś tam ciuchy, poza i inne duperele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz- Klimt jest fajny, super, rozpoznawalny itd. ale ma jedną wadę- jest Klimtem. Nie żebym miał jakiekolwiek pretensje do wielkości czy porównywania się z nim ale mając swobodę wolałbym raczej próbować zrobić własną stylizację (jakkolwiek słaba by nie była) niż jechać na cudzej. Pewnie to jest trochę strzelanie sobie w nogę ale koniec końców nie startuję żeby wygrać (na to jestem za cienki)- chcę mieć z tego trochę zabawy i może- może się czegoś nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Master- rozumiem, dzięki. Spróbuję potem wrzucić jak u mnie wyszło z tej siatki.

 

Hcpiter- opowieść nie ma znaczenia. Tu jest moja główna "inspiracja" (uwielbiam tą kobietę btw, niesamowicie tańczy):

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd stylizacji- to ja popaprałem model (dzięki za wskazówkę). Prawdę mówiąc wogóle nie chciałem robić uszu tylko je zakryć lotosami ale coś tam może wyleźć więc wkleiłem te kalafiory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle żałuję że wziąłem wyidealizowane referki- duży cyc, wcięta talia itd. Przy normalnej kobiecie możnaby jeszcze w fałdkach poszaleć. Nic- nie ma co smarkać, trzeba się brać za ręce a potem za biżuterię

 

Tyle na dziś- dzięki za wszystkie komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem który raz w życiu próbuję wrócić do zwykłego rytmu dobowego (kładzenia się spać przed 2 i wstawania przed 11)- musiałem znowu przesiedzieć noc. Zgodnie z radą skróciłem trochę część pomiędzy brzuchem a piersiami (klatka piersiowa była zbyt długa), co do tego co pod staniczkiem póki co jeszcze nie decyduję- zwykle wisi tam mnóstwa takich dzwoniących dynglasów które zasłaniają to co pod spodem. Dłubię fryzurę póki co (większe wyzwania intele... tego nie są na moje siły na dziś). W załączniku jeszcze jedna fotka kobiety która mnie zainspentego.

 

Bardzo dziękuję za komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę odejść od kompa bo raz że dostaję głupawki a dwa- oczy przepalę. Bazowa siatka fryzury skończona- prawie jak broda Davy Jones'a. Przy robieniu ostatnie dreda blurpałem cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bitwie niestety się nie zmieściłem (rewolucje w pracy) ale żeby nie było że nic nie robię- zmieniona poza, pracuję nad uniesioną ręką i zaczynam robić biżuterię. Poza ciągle jeszcze trochę sztywna, dopóki nie poczuję że jest naturalna nie chcę iść dalej w detal. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło- nie muszę teraz naciągać do historyjki. Po prostu tancerka i tyle.

 

Mogę prosić o przeniesienie tematu do WIP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rewelacja!! Po prosotu przepiękne. ja dałbym troszke wydatniejszy brzuszek i bioderka bo to taniec brzucha przeciez powinen byc ( a poza tym wtedy męszczyćni wiedzieli co dobre i woleli kobiety wygladajace jak kobiety a nie stojaki na parasol) więc powinna miec czym falować :D no i jakies woalki na twarzyczke, troche złota (nie zapominajmy ze to czasy kiedy wyrzucona kobieta z domu wychodzila tak jak stala dlatego caly majątek na sobie nosila). Trzymam kciuki za dalszy rozwój pracki i czekam z niecierpliwością na kolejne upy bo cos dlugo idzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie można nic temu zarzucic fajny model. Dalbys lepszy clothing, potem tekstury, sculpta, sss a potem wrzucaj na dobry render, przydaloby sie pomieszczenie i inne postacie, dobre byłoby rozmycie depth of field, renderuj w yafrayu bo indigo to nie wiem co zrobi z włosami chyba ze te włosy to modele na które nakładasz przezroczyste tekstury.. naprawde dobra praca, rozwój godny podziwu.. A w Alien FX lubią podobno dobrych modelerów. M.in. Beata Szefer stworzyła m.in. postać Maryny z Harnasia (jasne, reklama piwka :D ). Życze powodzenia! |Jeśli się Ci nie uda wygrać stażu, nie martw się, przedstaw sie za jakiś czas firmie, możesz zyskac dobrą reputację w dziedzinie 3D, tym lepiej jest im więcej porządnie wykonanych prac| A tak, na razie, życzę powodzenia! Workujesz do czadu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunablaster- na staż trochę późno, w branży pracuję od 12 lat i raczej nie szukam pracy ale dzięki za miły post - fajnie przeczytać coś optymistycznego :)

 

Materiały rozdzielone, dłubię biżuterię pomału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w porzo trzeba jeszcze dodłubać ten brzuh nieco grubszy do dołu wyglądałby lepiej. Materiały, no, pozwoliły dobrze rozróźnić modele ale lepiej żeby przygotować już uv'y do tekstur, pozwól no zeby elementy ciała rozłożyły się w naturalnym kształcie no i clothing mam nadzieję zę będzie dobrze. Ale to, uważam, że nie wygląda starożytnie a nieco nowocześniejsze są te ciuchy no coś tak na wpół starożytne na wpół nowożytne.. ciekawe, wiem że wszystko to jest w trakcie opracowywania ale mam nadzieje ze finał będzie ok ;) Włosy dobre ale nieco by dać real materiałów do całego modelu, jak myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra- mały update. Muszę doczepić jakieś ozdoby na ramiączkach stanika bo łyso wygląda i całkowicie przerobić pas przed rzeźbieniem kiecki ale jestem zadowolony z uszu i kolczyków. Pomalutku, bez nerwów...

 

7marca2008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada bardzo przyjemnie. Wydaje mi sie ze tulow powinien byc bardziej wygiety dla przeciwwagi, w strone opuszczonej reki. Wtedy klatka piersiowa tworzyla by wypukly luk po stronie drugiej reki. Wogole klatka piersiowa jest chyba zbyt prosta, tzn powinna byc bardziej wypukla.

Teraz zauwazylem ze cos mi nie pasuje z podniesiona reka. Sprobowalbym ja odwrocic (cala, od barku do dloni) tak zeby lokiec celowal bardziej w kamere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo, nie martw sie, wyspisz sie na emeryturze ;)

ta dlon w gorze ma jakas dziwna poze... sorka ze tak powiem, ale postac wyglada jakby w tramwaju stala i patrzyla w okno :/ Tancerki maja wiecej zycia w sobie, chociaz osobiscie zadnej nie znam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności