Skocz do zawartości

Scena 3d: Gargamel's Castle


lestat85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

 

natchnęło mnie ostatnio żeby zrobić sobie zamek Gargamela, ciężko niestety o dobrą referkę i pozostają mi jedynie ss-y z youtuba.

Przy modelowaniu dachu pojawił się jednak problem.. jak zrobić dach ze słomy żeby się dobrze prezentował (jakość referki niestety marna):

 

94400f8d5870769am.jpg

 

A tak wygląda postęp prac na chwilę obecną:

87f495a48985dfe4m.jpg

Jak widzicie jak narazie dach jest z boxa...

 

za wszelaką pomoc oraz krytyczne komentarze będę niezmiernie wdzięczny.

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Główną część załatwiłbym teksturą słomy, a na wierzy zrobił ręcznie coś na wzór dachówek (prostokątnych), bo nie powino być ich za dużo.

Mógłbyś zrobić całą wioskę smerfów, a gdzieś w tle na wzgórzu postawić ten domek nad którym wisiały by czarne chmury:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze z plan'ów? Jedno rozwiązanie to słoma + "opacity map" lub kilku poligonowe powyginane w kształt słomy + materiał, rozłożone na dachu... napewno będą szybsze niż hair&fur. ;) BTW Super temat powodzonka !! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny temat, myśle żeby samą teksture z mocnym bumpem dać bedzie oko. zapowiada się nieźle chociaż widze pare odstępstw od oryginału: dach powinien być bardziej zapadnięty po środku i komin bardziej z boku i dłuższy ale napewno to już zauważyłeś.

powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( Nawet takiego małego?

Wiesz bo pingwin by do tej sceny i tak nie pasował, ale bez tego kota dom gargamela nie będzie domem gargamela, kot jest tak jakby jego częścią, dom gargamela bez kota to tak jakbyś zrobił bez drzwi albo bez komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i się skuszę na Klakiera... a tak przy okazji wiecie że w oryginale ma on na imię Azazel?

 

Wracając do tematu... zastanawiam się co zrobić żeby nadać pracy bardziej bajkowy wygląd... nie chcę zrobić kolejnej próby fotorealistycznego odwzorowania zamku...

No i myślę co by tu jeszcze dodać skoro na referkach praktycznie nic więcej nie ma... może poza paroma kamieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coraz lepiej wygląda, a co do kota, to myśle że gdzieś na dachu taki zjeżony cały by wpasił, z resztą nie musiałbyś go dokładnie modelować bo byłby daleko i mały.

 

edit.

edytuje zeby nie zaśmiecać następnym postem.

 

znalazłem w necie taka

STRONKE

 

może się przydać, jest tam model domku gargamela i paru chatek smerfów w miare wiernie odwzorowanych jak na mój gust. Możeż jeszcze na youtubie albo podobnym sewisie sprawdzić czy nie ma filmiku ze smerfami, może tam też coś znajdziesz za referke

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Ufol... masz u mnie plusa :D (widać że Krakus :D) Ale jak widzicie co referka to inaczej... trzeba wypośrodkować je wszystkie ażeby dojść do jakiegoś konsensusu. I tym oto chińskim sposobem praca nie będzie podobna do żadnej referencji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz zawsze możesz pójść na całość i pójść z duchem czasu... walnij mu panele słoneczne i lądowisko dla rowero-helikoptera :) żarcik.

 

zawsze możesz spróbować zrobić lepsze niż jest, kto wie... może doczekamy się smerfów 3D na dobranocke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do jasnej niepodległej męczę się z teksturowaniem tego już chyba trzeci dzień i nic z tego nie wychodzi... macie jakieś pomysły? najgorszy problem jest z daszkiem tym na wieży.

 

@edit:

 

chodzi mi tutaj o jakieś tutki wyjaśniające działanie unwrap UVW na bardziej skomplikowanych obiektach. Tyle, że jednocześnie aby były dokładne i nie zawierały zdań: "a teraz użyj funkcji XXX" a ja o funkcji XXX nic w życiu nie słyszałem i nie wiem gdzie jej szukać:D Niestety tego rodzaju tutoriale na jakich mi zależy traktują zazwyczaj jedynie o prostych obiektach typu box. Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że odkopałeś stary temat i ciągniesz dalej, szacun:) Bo jest to trudne czasami, rzucasz coś, bo chciałeś się czegoś nauczyć. Nauczyłeś się, a że robienie samochodów i wnętrz jest nudne (noł ofens) to idziesz w coś ciekawszego.

 

Trzymam kciuki i powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności