Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

spoko niekrępej się i ćwicz :)

 

Za dużo dziś czasu nie miałem na rysowanie, bo wybrałem się do pobliskiego parku trochę pomalować.

rzeźba dość abstrakcyjna przedstawiająca tańczącą parę park zdrojowy jastrzębie zdrój

watercolour2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ta ostatnia akwarelka troszku odbiega od reszty....sama rzeźba jest ok...ale w tle brakuje mi lekkości...jeszcze górna część zieleni jest całkiem "fajna"...za to dół....słabo...wygląda tak jakby Ci się kończył czas i byś maznął "ot tak" żaby było....

No i dałbym jakieś niebo albo jakiekolwiek inne plany żeby wydobyć troszku przestrzeni z tego :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ta ostatnia akwarelka troszku odbiega od reszty....sama rzeźba jest ok...ale w tle brakuje mi lekkości...jeszcze górna część zieleni jest całkiem "fajna"...za to dół....słabo...wygląda tak jakby Ci się kończył czas i byś maznął "ot tak" żaby było....

No i dałbym jakieś niebo albo jakiekolwiek inne plany żeby wydobyć troszku przestrzeni z tego :)

 

Pozdrawiam

 

Wiem ze odstaje bo to pierwsza praca terenowa.

Poza tym to nie olej ze wezmą szmatę terpentynę i przemaluje wszystko od nowa. Fakt trochę mi się czas kończył i ten dół odstaje. Będzie lepiej następnym razem.

oo, jestes z Jastrzebia? To jestesmy sasiadami :) Ja mieszkam w Połomi.

 

mało tego chodziliśmy do jednej szkoły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, zerknalem sobie na nk i zaraz skojarzylem po zdjeciu glownym :) Swiat jest maly. Ciekawy jestem tylko skad Ty wiedziales ze chodzilismy do jednego gimnazjum? Na forum jestem calkowicie anonimowy, chyba nawet zaden z moich znajomych nie wie, ze sie tu udzielam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasu na radość ostatnio znacznie mniej mimo to wrzuta co by nie było ze nic nie robię :D

Papier pakowy, sangwina, ciemna sepia i biała pastela. Przypomina mi to prace ryneczkowych portrecistów, mimo wszystko bardzo sympatycznie się to robiło :)

portreciki.jpg

 

i pierwszy większy olej 60x80cm póki co podmalówka :)

olej.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc też jestem ciekawy :D

 

jeszcze taki wieczorny maz :)

jak mówił picasso "maluje obrazy które podobają mi się u innych"

czyli próby odejścia od okrąglaczków-wygładzaczków

 

(bazą była ostatnia nieudana akwarelka z parku)

batmangb.jpg

Edytowane przez Coyote
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, chyba cos zepsules, bo ta abstrakcyjna rzezba do zludzenia przypomina mi teraz batmana :O A tak powaznie to mi sie oryginal bardzo podobal, nie ma co narzekac ze nieudany, bo swiatlo mial fajowo uchwycone. Mordy coraz lepsze :) Jeno laska ma rece roznej dlugosci ;) Moze juz taka jej uroda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak powaznie to mi sie oryginal bardzo podobal, nie ma co narzekac ze nieudany, bo swiatlo mial fajowo uchwycone. Mordy coraz lepsze :) Jeno laska ma rece roznej dlugosci ;) Moze juz taka jej uroda

 

Oryginał był spoko tylko był płaski plany nie były uchwycone. Co do laski prawda rączki idą do poprawy :)

 

Batman - super. Byłby jeszcze bardziej mroczny jakbyś mu nadał rysy/sylwetkę mężnego herosa. No i ciekawa geneza obrazka. Jednak akryl się przydał.

 

No możliwe ale bardziej myślałem o batmanie z serii batman beyond.

http://www.fpsmagazine.com/blog/uploaded_images/batman-beyond-768862.jpg

 

A co do genezy, próbuje robić w ten sposób jaki robi Mullinis w dvd gnomona "Traditional Art Values Applied to Digital Art". On tam właśnie swoją akwarelkę jakiś tam kobiecy akt przemienia w łuczniczkę :)

albo jak chociaż by ten gościu

 

cheers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojaże tego Leventepa z Devianta, mocne rzeczy robi gość, np akt kobiecy z głowy konia w 20 min ;P Tradycyjne do mnie bardziej przemawiają pociągnij ten olej, jestem ciekaw co wyjdzie. Batman troche za mocno przypadkowy jak na mój gust

Hejho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batman troche za mocno przypadkowy jak na mój gust

 

batman przypadkowy bo z chaosu sie wyłonił.

 

mordki nieźle wyszły - ciśnij tą techniką, pozdrawiam.

 

papier mi sie skończył :

 

tez pozdro :)

 

 

 

edit:

olej olej ciąg dalszy

olej2.jpg

Edytowane przez Coyote
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie bardziej mi zależało na luźnym szkicu z gestem i żeby ten szkic był dynamiczny ;)

 

a co do rycka to zatrzymałem się właśnie na poziomie miedzy sylwetą a oświetleniem także wygląda jak wygląda...

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaale syf!!

 

 

 

 

 

 

 

Masz w pokoju, idz posprztac i zrob swojego pysznego kurczaka na obiad, tyle. ^^'

A tak serio, to Józek fajnie wyszedl, tzreba znowu zorganizowac taka seseje rysownicza przed akademikami.

 

ICE, reporting out.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciągnij go trochę do przodu bo się trochu zlewa z tymi nie wiem skrzydłami czy to może cień, może lepiej by było pozbyć się ich, dołożyć jakieś tam proste tło i samą postać pomęczyć. Dopiero po chwil zauważyłem, że ma topór w łapie, a może mam monitor źle ustawiony :)

zdrówko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx resh :)

co do monitora na pewno masz lepiej niż w moim laptopie. jak zobaczyłem u Ice'a tą prace to musiałem ją poprawiać jeszcze pół godziny. Okrutnie przekłamuje walory ta matryca.

 

dorzucam swoje wypociny z life drawinga i wypadu na miasto :)

 

sketch10.jpg

sketch9.jpg

sketch8.jpg

sketch7a.jpg

sketch6.jpg

sketch5.jpg

sketch4.jpg

sketch3h.jpg

sketch2.jpg

sketch1o.jpg

sketch11.jpg

sketch12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo ludzie , moje maleńkie rodzinne miasto.

Nawet cholera nie wiedziałem że many coś takiego:/wow jaram sie

Coyote co powiesz na jakieś drawing sessions, będę w mieście za 2 tygodnie , do końca września.

powodzenia w szkole, trzymam kciuki stary:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz jakie cuda kryją się w małym Sączu :) Ja doceniam takie rzeczy bo wychowałem w się w kopalnianym śląskim zadupiu :D

 

Co do drawing sessions to ogolnie tylko niedziele mamy wolną i jestesmy styrani albo robimy zaległe zadania :D Jak pogoda dopisuje to można nas spotkać na mieście/parku jak dasz coś to ew dam ci znać wcześniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"rzeźby podtrzymujące"...ciekawe określenie....."Atlanci" to się zwie ;)

Ja ciebie Coyote nie rozumiem....cieniujesz ludzi (jak dla mnie) bardzo fajnie...Atlanci wykreśleni bardzo fajną krechą (szczególnie ten pierwszy) a jak przyjdzie czas na choć kawałek muru to zaczynają się schodki :)

Jak szrafujesz ściany to staraj się robić to kresą w jedną stronę...czyli nie uzależniając od kierunku płaszczyzny...to powinno troszkę poprawić efekt..

Przy tym pierwszym to bym docisnął mocniej ołówek na ścianie, na której znajduje się rzeźba..wyszłaby troszkę do przodu :)

 

A co do rodzynek miasta to się zgodzę...ja uświadomiłem sobie że moje miasto też jest bardzo atrakcyjne pod względem architektury dopiero ze zdjęć :)...a cho*era człowiek chodzi tam prawie codziennie....

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze dopiero zaczynam zabawę z perspektywą i próbuje rożnych technik rysowania a i ręka mi trochę podrdzewiała plus rysowane na kolanie. Mimo wszystko zadowolony jestem z atlantów bardzo, bo już w nich widać ze jeden z przycisków w głowie z dopiskiem "perspektywa lvl newbie został podłączony" :D

 

czyrs

 

edit

jeszcze taki wieczorny crap

landshaft.jpg

Edytowane przez Coyote
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkice super ;) ja też ostatnio więcej szkice, w sumie ostatnio... moje ostatnio trwa od początku roku, ale to pewnie z racji braków w podstawach.

co do last crappu to hm tak to ma wyglądać?

bo ja próbowałem dziś twardymi po mazgrolić i jak coś nie wygląda na błysk realne to nie wiem, jakoś czuje że to nie to i kasuje i od nowa, tzn w kwestii anatomii.

Czy to jest złe spojrzenie? tzn rozumiem że fajnie jak zostają ślady "pędzla" i jego ruchów, że to taki efekt,ale koniec końców pcha mnie to do miękkich brushy co widziałem że nie jest uznawane za dobrą metodę, mimo że przynajmniej dla mnie sprawa miłe wrażenie.

Pozdrowienia dla Nowego Sącza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre pytanie, sam jestem ciekawy. Jakoś mnie to przygniata nie potrafię się zorganizować wszystko chciałbym z głowy i żeby fajnie wyszło, epicko, niewylizane, prace lekkie niczym mullins ehh... muszę się zorganizować z czymś większym i wydaje mi się ze mam problem z bryłą i oświetleniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre pytanie, sam jestem ciekawy. Jakoś mnie to przygniata nie potrafię się zorganizować wszystko chciałbym z głowy i żeby fajnie wyszło, epicko, niewylizane, prace lekkie niczym mullins ehh... muszę się zorganizować z czymś większym i wydaje mi się ze mam problem z bryłą i oświetleniem...

 

Ja i tak podziwiam twoją konsekwencję Coyote. Od czasu rysunków z McDonalda które tutaj wstawiałeś, zrobiłeś ogromne postępy. Przynajmniej widać że ćwiczysz - i cóż - keep it up man... To z czasem musi zaprocentować, po prostu musi...

Wydaje mi się że przyjdzie taki dzień, że to wszystko połączy ci się w głowie i zrobisz milowy krok naprzód.

 

Co do Mullinsa - ciężko powiedzieć. Wydaje mi się że on pracuje wiele z fotografiami, ale mogę się mylić - mówię zupełnie na wyczucie. Może zostawmy tego Mullinsa :) ale jak czytam w teczkach większości tutejszych mistrzów, mało kto umie zrobić skomplikowaną scenę z detalami zupełnie z wyobraźni. Wielu o tym pisze wprost.

Jakie to ma znaczenie, skoro robią świetne prace ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od przytoczonych momentów rysunków z fuckdonalda starałem się w miarę regularnie ćwiczyć i zadowolony jestem z efektów. Poprostu od czasu czasu wydaj mi sie, ze człowiek z jednej strony trochę się użala nad sobą. Z drugiej czuje taką wewnętrzną niemoc ze nic sie nie potrafi.

No nic trzeba zacząć ćwiczyć... ćwiczyć wykończone ilustracje/prace ;) bo to całkiem inna bajka jesli chodzi o rysowanie

 

edit: myśli skupic sie nie da gdy ząb boli

taki maz po rysowaniu thumbnailów kompozycyjnych do przyszłej ilustracji

watermill.jpg

Edytowane przez Coyote
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem! Naprawdę idzie to w dobrym kierunku. Jesteś coraz lepszy, a to dzięki zapałowi. Co do ostatniego obrazka. Bardzo mi się podoba. Świetny kolor. Niepotrzebnie bawiłeś się paluszkiem przy tej pracy przez co jest tu kilka elementów rozmycia, które nie koniecznie są dobre. Używaj większego pędzla i potraktuj scenę w sposób szkicowy, lekki. Zamiast paluszka, daj se bardzo małe krycie na brush. Efekt rozmycia będzie bardziej naturalny. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwa zbyt brudna, za mało zróżnicowana walorowo. Co do poprzedniej pracki, z prawej strony gostka jest jeszcze fragment tego blura, stworzyła się taka niby tęcza. Może to i odzwierciedla moc która płynie z tego małego ciałka, ale jakoś się gryzie z reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coyote powiem coś co być może cię pocieszy...

Gdybym nigdy w życiu nie próbował czegoś narysować węglem, a swój sposób widzenia świata opierał na popkulturze, to powiedziałbym że te martwe są dość średnie. Z punktu widzenia amerykańskiego, fotograficznego sposobu widzenia świata - wręcz dość słabe.

Jednak nie napiszę tak, bo (niespodzianka!) próbowałem rysować węglem. Ten wypalony kawałek drewna to dla mnie jakaś totalna chińszczyzna, nie wiem jak można tym cokolwiek zrobić, może poza dokumentnym pobrudzeniem sobie rąk. Z mojej strony i tak szacun, że jestem w stanie powiedzieć co narysowałeś, bo w przypadku moich prób nie było to wykonalne :D

Najlepsza chyba przedostatnia, ale chyba sporo gumowane tam było ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rysując(ostatnio mi powiedzieli ze nawet jak rysuje to maluje) węglem robię sobie założenie co dla mnie jest najważniejsze w pracy. Zazwyczaj maluje światłem.

Gumkowanie hmm... Nie używam gumki jako narzędzia do poprawiania błędów a raczej malowania, wybierania miejsc jasnych.

Lubie rysować węglem z racji jego szybkości, czego o ołówku nie mozna powiedzieć.

co do realizmu nie lubię hiperrealizmu, raczej notuje tak jak już wcześniej wspomniałem światło.

Trochę łapa mi skostniała bo dawno nie rysowałem martwej :)

 

pozdro i dzięki za odzew :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności