Skocz do zawartości

Teczka 2D: regnar [...duzy update... str 4...]


regnar

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra nie liczę na pobłażliwość bo nie o to tu chodzi, wiec możecie po mnie jechać. Wrzucałem do tej pory prace na digart'a, ale każdy wie jak tam wygląda konstruktywna krytyka :)

 

Narazie 2 speed'y

 

jungle3bos6.jpg

 

templesmall2rv6.jpg

Edytowane przez regnar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ten pierwszy jest spoko. Jak dlugo malowales? A co do drugiego no to jest jakos perspektywicznie sklamany- proste belki wydaja sie byc jakby ZA tymi okraglymi, co sprawia,ze sypie sie konstrukcja.. No i tam na koncu robi sie dziwnie, bo te belki sa za grube.. Co je dziwnie przybliża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wizytę!

Pierwszy hhh około 4h z przerwami (docelowy rozmiar to 2500x1800 taki był na początku, ale miałem awarie PS'a i z docelowego rozmiaru pozostało tylko 1000x750 dlatego masę szczegółu poszło sie....) Tak ze trochę mi zajęło ratowanie czego sie da :/

 

Co do 2 to te proste belki faktycznie są za lukami, no i oczywiście zgadzam sie w 100% co do przekłamań w grubościach owych belek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wrzucę jakieś speedy żeby nie było ze nic nie robiłem. Co niektórzy na digarcie mogli już to widzieć.

 

Wszystkie speedy za wyjątkiem dwóch ostatnich (ten ostatni to już nawet nie speed) rysowane były z referek. Co do ostatniej pracy to już tłumacze żeby nie było ze plagiat jakiś czy coś :D ... Ostatnia praca to luźna interpretacja tutka Dylana Cole. Wszelkie uwagi mile widziane.

 

1525603fw1.jpg

1539240fc0.jpg

1551164wl4.jpg

1574222ah8.jpg

1580357vk9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka byc moze pomocnych moich wymyslow;) :

- zapanuj nad perspektywa, bo pracki mocno przeklamuja (nr 2 w pierwszym poscie, nr 5 w drugim)

- bardziej zroznicuj ostrosc obiektow (nr 2,3 w drugim)

- pozbadz sie brudu i "ciapania" na dalszych planach (nr 1 w pierwszym i drugim, wystarczy gestem pociagnac bez dlubania malymi kreseczkami, kropeczkami, etc) - jak tak detalisz dalsze plany wychodza Ci na przod i praca staje sie bardziej plaska i przez to mniej czytelna "wizualnie". numer 3 od gory podobna mi sie najbardziej, tam nad wiekszoscia tych elementow zapanowales

- pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten nocny cityscape - troche za bardzo widać, że inspirowany gnomnonem Dylana Cole.

Nie wiem do końca czego to jest efekt - pewnie użycia pędzli, ale sporo rzeczy wychodzi jakaś taka sztuczna (góry, chmury). Eksperymentuj z brushami ile sie da... czasem się okazuje, że coś co dłubałes mase czasu można uzyskać paroma pociągnięciami jednego fajnego pędzla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość magilla

jak dla mnie city jest fajne troszke ta woda mi dziwnie wyglada ale jest ok. Podobaja mi sie bardziej twoje prace krajobrazow.. w tym z zachodzacym sloncem popracowal bym nad chmurami reszta jest nice:)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie! Ogromnie cenne są dla mnie te rady! Fakt z perspektywa mam problemy :/ Jeśli macie namiary na jakieś dobre tutki traktujące o perspektywie, kompozycji to będę dozgonnie wdzięczny (ew jakieś książki, które mógłbym sobie zakupić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobaja mi sie szczegolnie 2 prace, sniezne gory i te gory z jeziorem, ta nad miastem tez jest ciekawa

 

specem nie jestem, ale wydaje mi sie ze na Twoim poziomie rysowania ksiazki Ci duzo nie pomoga z perspektywa, musisz duzo cwiczyc po prostu i duzo patrzec na otaczajacy Cie swiat :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazam, ze niezaleznie od tego, ile sie potrafi warto czytac nawet o rzeczach wydawaloby sie oczywistych =) ostatnio zastanawialem sie jak narysowac idealny kwadrat w perspektywie (sprawa wydawaloby sie oczywista, a jak przychodzi co do czego to malo kto wie) polecam watek, gdzie inni forumowicze zastanawiali sie ze mna przy okazji traktujac troche o perspektywie:

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=46802

 

...a tutaj znajdziesz pare cennych rad w pigulce (u gory mozesz wybrac sobie dzial ktory Cie interesuje):

http://studiochalkboard.evansville.edu

 

pozdrawiam i zycze szybkich skokow umiejetnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki śliczne za uwagi i za linki ofkoz :D

 

Kalais pomogą pomogą hehehe, prawda jest taka ze nie mam jeszcze żadnego poziomu (co ja dopiero rysuje? Yyy 4 miechy, no jakoś tak. Można śmiało powiedzieć że dopiero raczkuje). Każdy wiec poradnik to taki mały krok do przodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapy w kieszeni trzyma :D (a przynajmniej tak miało wyglądać hehehe) głowa faktycznie chyba trochę za mała.

 

Teraz jak tak patrze na te ręce to chyba powinny być bardziej zgięte w łokciach, czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała wrzuta: zjechane z referek

 

1. speed z refery z "Rambo 4" hehehe wiem wiem ambitne dzielo xD ale krajobrazy ladne są, tzn jak nie pada a pada przez 90% filmu heehhe.

ram1a2zc2.jpg

 

2. Z serialu "Kompania Braci"

kompania1ra5.jpg

 

 

Wszelkie uwagi mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dekiel

ten ostatni jest super - bo widac na nim jakis postep w twoim rozwoju. na zyda moglbys go jeszcze dusic i dopracowac na spokojnie zeby sie czegos nauczyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora wrzucić coś.

 

osada2abckj9.jpg

 

Nigdy w życiu jeszcze portretów nie rysowałem wiec mam prośbę jeśli macie jakieś sugestie co to tego rysunku - podzielcie sie. Bardzo by mi to pomogło zwłaszcza ze to jak dla mnie póki co to droga pod wiatr :)

Kuzynka z referki xD

 

izafinaln4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba ;) trochę przy ustach i brodzie widać ślady szkicu, nie powinno tego być no i miejscami krzywa kreska np. przy lewym oku czy szczęce, ale mimo wszystko sympatyczny maz :)

 

Co do tego pierwszego obrazu to wszystko fajnie wygląda oprócz tych czterech najbliższych dachów, jakoś mi się one nie podobają, może przez to rozmycie, sam nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeej :> te environmenty w lasach i światyniach wychodzą Ci naprawdę super. Fajną atmosferę potrafisz stworzyć. Co do portretów nie wydaje mi się, aby była to dla Ciebie droga pod wiatr ;) z oczkami sobie świetnie radzisz, tak samo z kolorem skóry. Jedyne do czego mogę się doczepić to sposób traktowania włosów; zamiast delikatnych, robisz je takie szkicowe, proste, z nieładnymi końcówkami, przez co przywodzą mi na myśl sierść psa, a nie ludzkie włosy. ale to wymaga praktyki, kwestia tylko i wyłącznie ćwiczeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności