Skocz do zawartości

Pytanie: Rozklad 1go UVW dla kilku obiektow!


Bruneq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! wprawdzie zadalem to pytanie dizsiaj w "mapowanie\texturowanie" to nikt poza Kuba nie odpisał!

 

Problem polega na tym ze potrzebuje wypalic na kilka obiektow 1 lightmape, problem w tymz e obiektow jest sporawo, maja rozne materiały i pivoty w troznych miejscach! Czy da sie bez Attachowania obiektow zrobic im jakies wspolne mapowanie?? moze jakies skrypty, pluginy cokolwiek?! przydało by sie i ulatwiło zycie!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość Marioza

a moze zaznacz wszytko i po prostu wrzuc na to unvarpa zuvakuj, zapisz w pliku , zatachuj wszsytko , wypal mape i albu undo atach albo otworz zapisany plik i finito, nie wiem czy to zadziala ale jak sie nie sprawdzi to nie bedzie wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, mario to by bylo za piekne zeby działało! pry selekcjio mozna nadac modyikator uvwunwrap ale nie da sie nic edytowac!:) w tym sek ze jezeli zatachuje, rozlorze UV i wypale map, to powracajac do wczesniejszej wersji nie bede mial tego mapowania!:) a wczytanie z pliku chyba nic nie da...sprawdze to chociaz sam o tym dzisaij myslalem!:)

 

 

Tomala, jak jest jeden obiekt taki sam to sie go wpierw mapuje a potem kopiuje!:) ale dziex za odpowiedz!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz wybakować wszystkich równocześnie?

Albo źle zrozumiałem...

 

1 duza lightmapa = mniejsza ilosc textur!

a jezeli nawet polacze mapowania to beda bledy w cieniach modeli!

 

 

 

Prawde mowiac to zastanawiam sie jak to robia specjalisci...czy lightmapy sa wypalane w silniku czy manualnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej byłoby Ci wszystkie zatachować a potem użyć drugiego UV chanelu.

Robisz tak, łączysz wszystko w jeden obiekt, nakładasz uvw zapisujesz mapowanie, zmieniasz uv chanel na 2 wczytujesz mapowanie, i teraz dowolnie możesz przestawiać uv`ki. Pomoże Ci też ta opcja w edytorze pokazywania uv`ek wg. id materiału.

Poprzestawiasz sobie uv`ki i w render to texture pamiętaj żeby zmienić uv chanel na drugi.

Jak coś pokręciłem to sorki ;) ja ostatnio się tego tricku nauczyłem.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz mapować wszystkich na raz po zattachowaniu, możesz zmapować każdy osobno, z tym że wybierzesz sobie rozmiar mapki, na którym zmieścisz wszystkie elementy. Patrząc w maxie przeznacz sobie na każdy model pole np 2 kratki na 2 kratki, przy czym każdy kolejny model mapuj na sąsiedniej czwórce. Jak sobie już wszystko ułożysz i pozapisujesz, zattachuj modele, wypal lm i tyle. Wówczas każdy z modeli będzie korzystał z tej samej lm, tyle że z konkretnego jej wycinka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej byłoby Ci wszystkie zatachować a potem użyć drugiego UV chanelu.

Robisz tak, łączysz wszystko w jeden obiekt, nakładasz uvw zapisujesz mapowanie, zmieniasz uv chanel na 2 wczytujesz mapowanie, i teraz dowolnie możesz przestawiać uv`ki. Pomoże Ci też ta opcja w edytorze pokazywania uv`ek wg. id materiału.

Poprzestawiasz sobie uv`ki i w render to texture pamiętaj żeby zmienić uv chanel na drugi.

Jak coś pokręciłem to sorki ;) ja ostatnio się tego tricku nauczyłem.

Pozdro

 

Jep dokladnie to samo, stara technika jak swiat. kiedys chyba nawet tuta o tym robilem. Ale nie wiem gdzie jest :P

Ale tak dokladnie, attacha robisz tylko aby skopiowac uv na drugi kanal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

unwpraujesz kazdy element osobno(tyle ile masz) nastepnie kopiujesz obiekty i jedna kopie laczyc attache nastepnie rozmieszczasz rozlozone siatki, pozniej render uvw template, nastepnie kazdy(te osobne modele) model osobno ustawiasz mniej wiecej tak jak na wyrenderowaej mapce (tak aby sie obiekty nie stykaly) i finito :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ych....w tobie była ostatnia nadzieja [email protected] nikt nie rozumie ze ja wiem jak sie wypala to tak jak piszecie, ale chcialbym sobie zaoszczedzic czasu troche na detach?!

 

Nie musisz detachowac. Zapisujesz zattachowany w osobnym pliku, z zatachowanego zapisujesz 2 kanal uv, nastepnie otwierasz plik w ktorym masz nie zatachowane, i wczytujesz uv 2 kanalu.

Albo w sumie mozesz sprobowac zrobic jedna grupe z nich i wtedy zrobic 2 kanal a na koncu tylko rozwalic grupe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności