Skocz do zawartości

5 odcinek "Niezłego kanału"


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Już teraz w sieci możecie obejrzeć najnowszą produkcje studia Platige Image pt. 'Niezły Kanał'.

 

Film powstał na zamówienie CYFRA + a przedstawia perypetie 'zwykłej' rodzinki sprytnie przemycającej na ekrany ofertę tej platformy.

Więcej możecie dowiedzieć się pod tym adresem.

 

 

Film powstaje bardzo podobnie jak słynna 'Arka' Jonkajtysa i Kobyleckiego. Na sfilmowaną makietę wstawiane są cyfrowe postacie. Największy nacisk położony został tutaj na etap postprodukcji i renderingu. Niełatwo bowiem scalić materiał filmowy z cyfrowym materiałem. Dlatego zapraszamy do obejrzenia 'making of' z tej produkcji: link

 

Reżyseria: Sebastian Pańczyk

Scenariusz: Tomasz Minkiewicz, Bartosz Minkiewicz

Głosy: Olek - Arkadiusz Jakubik, Iwona - Agnieszka Matysiak, Ola - Matylda Damięcka, Bartek - Kuba Jakubik, Królik - Zbyszek Suszyński, Żółw - Jarosław Łukomski

 

Producent wykonawczy: Piotr Sikora, Marcin Kobylecki

 

Lead 3D: Grzegorz Kukuś

 

Animacja postaci:

Maciek Wojtkiewicz

Grzegorz Kukuś

Andrzej Zawada

Krzysztof Rusinek

 

Ekipa 3D:

Szymon Kaszuba

Michal Dziekan

Krzysztof Grygowski

Marcin Filipek

Marcin Stępień

Kamil Pohl

 

R&D: Łukasz Sobisz

 

Kompozycja: Krzysztof Kamrowski

 

Motion Control: Marcin Kobylecki, Aleksander Szkudlarek

 

Oświetlenie planu: Kamil Pohl & Marcin Stępień

 

Makiety: Mariusz Rodanowicz

 

 

Iwona i Aleksander oraz ich dzieci Ola i Bartuś zajmują wygodne mieszkanie, w którym centralnym punktem jest salon z dużą kanapą. To ulubione miejsce tej sympatycznej rodziny. Tu rozmawia się do późna w nocy, decyduje o wydatkach, ustala menu, odpoczywa i ogląda ulubione programy. Plusiakowie uwielbiają oglądać telewizję! Mają szczególną słabość do jednej ze znanych telewizyjnych platform...

 

Olek - pan domu, wykazuje się zazwyczaj dużym dystansem do zdarzeń. Jest fanem telewizji. Telewizor jest źródłem jego wiedzy, a nawet życiowej filozofii.

 

Iwona, szara eminencja rodziny ma najtrzeźwiejsze spojrzenie na świat. Kieruje się zasadą: "rodzina ponad wszystko". Jest fanką programów edukacyjnych.

 

Nastoletnia córka Ola przeżywa wszystkie symptomy buntu związanego z wiekiem dorastania. Neguje rodzinne i społeczne reguły. Jej świat to kanały muzyczne, moda, idole i chłopak Remek.

 

Bartuś jest kopalnią niezwykłych pomysłów. Priorytetem dla tej siedmioletniej egzystencji są filmy animowane. Potrafi naśladować zachowania znanych postaci, raz mówi głosem kaczora Buffiego, przemieszcza się jak Struś Pędziwiatr albo ma minę jak Sponge Bob.

 

Producentem wykonawczym serialu jest Platige Image.

Platige Image jest czołowym, wielokrotnie nagradzanym studiem postprodukcyjnym w Polsce. Oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie tworzenia animacji komputerowej i efektów specjalnych na potrzeby produkcji reklamowych i fabularnych. Specjalizuje się w tworzeniu grafiki komputerowej, animacji 3D, realizacjach cyfrowych efektów specjalnych oraz kompozycji obrazu. Zajmuje się również produkcją krótkich filmów animowanych. Platige Image jest realizatorem nominowanego do Oscara filmu "Katedra" i "Sztuki spadania" Tomasza Bagińskiego, czy "Undo" Marcina Waśko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ale model twarzy tej pani to, jakby to powiedziec, okropny? Bardzo delikatnie mowiac.

 

czemu okropny? taka stylistyka i już. model jest "poprawny" technicznie jesli ci o to chodzi. wymodelowany według konceptu.. a że taki był koncept... no cóż. ktoś miał taką wizję i z tą wizją przyszło się nam zmierzyć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupelnie nie o poprawnosc techniczna mi chodzilo. Skoro taki byl koncept to rzeczywiscie, taka musiala byc finalnie postac, ale w takim razie koncept mi sie nie podoba, chyba moze prawda? Nie dyskutuje o gustach, bo z nikim sie w dyskusje nie wdalem. I odnosnie wizji, to wizja glownych bohaterow, i jak dotad wszystkich epizodycznych postaci jest spojna. Bardzo mi odpowiada plastycznie choc te postacie do ladnych w takim zwyklym tego slowa znaczeniu nie naleza. I nagle pojawia sie ta pani z call center, ktora wyglada jakby ja ktos narysowal i wymodelowal miedzy 4 a 6 rano po ciezkim dniu i nocy. Zupelnie nie pasuje do calosci, bo z tego co jakos tam sobie wyobrazam, powinna stac w opozycji do pokracznosci glownego bohatera, nie bez powodu jest przeciez dlugonoga blondynka. Mam wrazenie, jakby w zalozeniu miala to byc postac taka jak ta:

http://www.iranactor.com/foreigner/FILMS/2004/Incredibles/Incredibles_05.jpg

lub ta:

http://features-temp.cgsociety.org/gallerycrits/54062/54062_1110922101.jpg

 

Tylko cos gdzies poszlo baaardzo nie tak...

Rowniez pozdrawiam. :)

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Luki sie tak zaangazowal, to ja sie tez wyjatkowo udziele :)

 

Pani Magda nie jest rewelacją koncepcyjną rzeczywiscie - chociaz nie byla modelowana jakos byle jak, i co do poprawnosci modelerskiej Szymon sie spisal swietnie. Z drugiej strony, zwlaszcza z profilu i bez wlosow wyglada jak Obcy... Jak dla mnie, w stylistyce od biedy siedzi, ale zgadzam sie, moglaby siedziec lepiej. W nastepnym odcinku kolejna pani, calkiem fajna - chociaz co do spojnosci stylistyki tez mam mieszane uczucia. Zreszta nie ma co plakac nad jednym modelem - to tylko mesh, jakas mala czesc calego serialu. Bardzo fajnie, chociaz sladowo widoczna, wyszla fizyka na jej elementach, rig, no i charakter w animacji.

 

Dzieki za zainteresowanie - moze za pare tygodni znajde chwile, zeby napisac cos wiecej o produkcji, 6 odcinkow za nami, zapowiadaja sie nastepne, powoli zblizamy sie do 30 minut animacji.... Moze kogos zainteresuje jakis mini makingofik...

 

ps. z tym pierwszym linkiem strzal w dziesiatke... az tak to widac?!..... :)

pozdrawiam

nes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za zainteresowanie - moze za pare tygodni znajde chwile, zeby napisac cos wiecej o produkcji, 6 odcinkow za nami, zapowiadaja sie nastepne, powoli zblizamy sie do 30 minut animacji.... Moze kogos zainteresuje jakis mini makingofik...

 

mam nadzieję, że "door supervisor" i chief of makieta lightning nie zostanie tam pominięty :]

 

Pozdrawiam

 

[ps]

a jak kilka dni temu mówiłem o makingofie to się krzywiłeś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, dzieki Nes za odpowiedz. Akurat na deformacje ubrania zwrocilem uwage, i kiwnalem glowa z uznaniem dla ladnego szczegoliku. Zboczenie zawodowe, nie da sie ukryc.

I niby nawet masz racje ze to tylko mala czesc serialu, ale w tym odcinku gra role dosc powazna. Co do umiejetnosci Szymona watpliwosci nie mam, i nie przypominam sobie nawet jakiegokolwiek jego modelu ktory by mi sie nie podobal. Kiedys musi byc ten pierwszy raz;). Zostawmy juz ta pania w spokoju. Fakt ze to produkcja raczej bez precedensu, wybaczam nawet sredni momentami lipsync;), wiec i ten model przelkne.

 

Chetnie zobacze making offa, choc pewnie nie bedzie to nic szczegolnie nowego, a raczej dokumentacja produkcji. Ale takich rzeczy nigdy nie za wiele, a nuz pokazecie przez przypadek jakis patent ktorego nie zamierzaliscie ujawniac;).

 

I juz mnie swiezbily palce zeby skomentowac ostatnia wypowiedz tweety'ego, ale tu szybko tna posty i banami sieja, wiec powiem tylko ze mlody chyba tweety jestes:).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności