Skocz do zawartości

Photoshop CS4 64bit tylko dla Windows


Destroyer

Rekomendowane odpowiedzi

Flagowy produkt firmy Adobe, Photoshop, zostanie wydany w wersji 64-bitowej wraz z wydaniem kolejnej wersji zestawu aplikacji do tworzenia grafiki, Creative Suite 4. Wersja 64-bitowa Photoshopa CS4 będzie dostępna jedynie dla Windows. Na 64-bitowego Photoshopa dla Mac OS X trzeba będzie poczekać do wydania wersji CS5.

 

John Nack, główny menedżer Adobe, poinformował w wywiadzie, że rozważano wstrzymanie 64-bitowej wersji produktu dla Windows i wydanie obu jednocześnie, ale zarząd wycofał się z tego pomysłu aby być fair względem klientów używających Windows. Dodatkowym zyskiem z takiego rozwiązania jest doświadczenie w pisaniu 64-bitowych aplikacji, które firma będzie mogła wykorzystać przy pracy na Mac OS X.

 

 

link

 

właśnie mnie ciekawiło jak jest z tymi photoshopami i 64 a teraz już wiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Ta, pieknie dziala na macu jak jasna cholera. Tak mi pieknie dzialalo przez dwa lata pracy na tym sprzecie, ze po kolei wszystkie mity padly - i stabilnosc i szybkosc a juz na samym poczatku odpadla ta opiewana wygoda. Jak ktos lubi to super, ale jak czytam jaki to mac jest PRO to mnie krew zalewa ;). Mac jest tak samo PRO jak te nowe materialy PRO z maxa 2009, co to mialy sie nazywac BASIC ale malo medialnie bylo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyobrażasz sobie w obecnych czasach pracę z mniejszą ilością? Ja nie. :)

A ja tak :P Mam 2GB i tylko od czasu do czasu mam mało.

 

Tutaj jeszcze takie info z chipa:

Użytkownicy Mac OS X, w przeciwieństwie do użytkowników Windows, nie będą mieli do dyspozycji 64-bitowej wersji najnowszego pakietu graficznego Adobe, jak mówi John Nack, kierownik projektu Adobe Photoshop.

 

Decyzję tą Adobe tłumaczy zmianą polityki Apple’a, o której pierwsza firma nie została powiadomiona z należytym wyprzedzeniem. W zeszłym roku Apple zakończył wsparcie 64-bitowej edycji Carbona. Od tej pory 64-bitowe aplikacje na Maka muszą być zgodne z Cocoa, co oznacza zmianę milionów linijek kodu w Photoshopie.

Prawde mówiąc nie mam pojęcia co to ten cały carbon i cocoa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carbon i Cocoa to frameworki. Carbon to jeszcze relikt z czasów PPC i OS9 (albo platforma do połączenia tegoż reliktu i nowego frameworka z OS X, nie pamiętam), a Cocoa to obecny framework na którym wszystko w Mac OS hula.

 

A Mac to komp jak komp - Bacry to dobrze ujął. :)

Niby jest "ale" w postaci właśnie Mac OS i tego, że Maki sa zamkniętymi konstrukcjami (jak konsole, stąd możliwość wycisnięcia wszystkich soków z podzespołów - ale to też tak nie do końca, zwłaszcza w Makach Pro), jednak bądźmy szczerzy: jeśli ktoś Ci powie o niezawodnych/nie wieszających się Makach - wyśmiej go.

 

Tak czy inaczej nie zamienię Maka na nic innego - zbyt wygodnie mi się na nim pracuje. :)

 

 

edit:

Bacry - Mac OS pracuje na jądrze o nazwie Darwin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności