Skocz do zawartości

Pojazd 3D: HC-S Concept Car (update: 30.06.2008)


Homa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

Od dłuższego czasu dłubię sobie nowego koncepta. Co o nim sądzicie?

Oprócz tyłu główna bryła jest już skończona. Pozostały drobne elementy zewnętrzne, póżniej wnętrze i ambitny plan na coś co ma przypominać silnik ;-)

PS. Koncepcja na pojazd moja, poza felgami - Dotz Hanzo i zaciskami hamulców z LP640.

PS2. ...mój 500 post :-D

 

01ih4.jpg

 

02sd2.jpg

Edytowane przez Homa
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

zgred88 koło świateł w górnym rogu to chyba krzywo po prostu jest :-[

nio felgi właśnie mi się bardzo podobają i w rzeczywistości też kończą się razem z oponą :-P chyba że coś przeoczyłem... więcej renderów podrzucę później. pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie;) Jedyne do czego miałbym zastrzeżenia, to głębokie wcięcia o ostrych krawędziach i pod niemalże kątem prostym styku, które schodzą z maski aż za przednie nadkola. W rzeczywistości taka forma owych wcięć chyba strasznie osłabiałaby konstrukcję. A i ich estetyka pozostawia jednak pewne wątpliwości. Poza tym bomba;)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą maską może faktycznie pojechałem po bandzie :-) Ale włączyłem funkcję "agresor" i tak jakoś wyszło, he he...

Pecet tył jest zdecydowanie niżej niż ostatnio :-PPP Musi być dużo miejsca na duży silnik!

Freedom - dzięki, z tym stylem to chyba komplement ;-)

 

Dziękuję za komentarze panowie! Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi tarczami to już nie wiem. Patrzyłem sobie na lambo LP640 - piękny pojazd. Strasznie mi się podobają zaciski i więc zrobiłem sobie te właśnie zaciski. Tarcze w niej też są wielgachne look here, więc rozmiar moich tarcz zrobiłem adekwatny do wielkości zacisków. Ale może faktycznie bryła auta nie pasuje i efekt końcowy jest taki że wyglądają na przerośnięte - poprawię. Dzięki za sugestie!

 

edit: Robertus z tyłu narazie szkic. Tylko kształt świateł zostanie tak jak jest: TU

 

edit2: Render for fun :) Szybki skok do studia + parę materiałów... tak z ciekawości:

 

hcsfun9fo0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie pokazujesz tyleczka ? zgrabnie wymodelowane. sympatyczne swiatla, wlot /wylot na boku sa w zlych miejscach. Komore silnika lepiej chlodzic gora bo tam cieplo sie gromacdi zas z tylu nie wentylujemy zawatrosci bagaznika tylko raczej heble, mam tez powazne obawy o widocznosc do tylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damusTo tyłeczek jest w trakcie rzeźbienia. Silnik będzie z tyłu, dlatego boczny wlot jest takich rozmiarów, dodatkowo przy zakończeniu tylnej/bocznej szybki też jest mały wlot do chłodzenia górnej partii silnika. Wloty na masce są bardziej dla ozdoby, choć zawsze przewody można gdzieś podprowadzić jakby co. Jeśli chodzi o widoczność do tyłu to tak jak pecet już zauważył - nie ma rewelacji, ale to u mnie normalne :-P

Dzięki za koment! Pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no to conajmniej zbytkiem chwaly jest ten gigant wlot na przodzie

chyba ze zrobic z niego docisk i zamiast osrobnikow na masze pokawi sie duzy wylot a aktuweczke sie w zebawch bedzie wozic :-] hehe powodzenia reszte czce zobaczyc

i a jak by te fele wygladaly w 1 nie malowanym kolorku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerośnięty ten przedni wlot, to fakt. Chcę po bokach takie małe chłodniczki wymodelować tak, żeby było je widać przez grilla... Najgorsze, że siatkę tak poprowadziłem, że nie potrafiłem zrobić ładnej klapy i teraz pół auta trzeba otworzyć, żeby tą aktówkę, o której pisałeś schować. Cóż nie jest to auto doskonałe jak widać :-) Załóżmy, że ten pojazd kierowany jest do grafików, którzy laptoka schowają za fotel, a na istnieniu jakiegokolwiek bagażnika nie będzie im zależeć :-P

Acha, co do felg, to nie sprawdzałem jak wyglądają w jednolitym kolorze. Jak dla mnie cały urok tkwi właśnie w dwukolorowym malowaniu. Strasznie mi sie podobają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem parę szczegółów... Wlot na górze w masce zamieniłem na wylot (pomysł qby - dzięx). Jest lepiej dzięki temu, jak sądzicie?!

01wj5.th.jpg02uc1.th.jpg03oj8.th.jpg04lk5.th.jpg05fj9.th.jpg

 

Z zewnętrzności zostały lusterka i wycieraczka. Później zabieram się za wnętrze.

Pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka + wycieraczka + wlew paliwa...

Zaczynam zabawę z interiorem ;-)

What do ya think?

 

01mg3.th.jpg 02oo9.th.jpg 03bz5.th.jpg 01ac7.th.jpg

 

Przy śrubkach na wlewie wgłębienie w które wkłada się imbus troszke za płytkie, ale jak dam głębsze to zachodzi mi na karoserie - próbowałem pociąć siatkę i umieścić je wewnątrz, ale straszne krzywizny powstają :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to pas troszkę za wąski. i nie wiem czemu to do takich konceptów bardzo pasują pasy podwójne - takie jakby szelki :) a tak btw. to w sobotę widziałem bmw 3 z ok. 2002 roku z takimi felgami jak w twoim koncepcie i muszę powiedzieć że są super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kr3tz - wiem, że zbyt sterylnie i pusto, ale nie chcę na siłę upychać tam szwów, skoro nie są potrzebne... tak już zostanie

trosiek - pas powinien być okay, mimo tego, że robiony z bylejakich referek i na oko ;-) te szelki o których piszesz wkłada się w otwory z których nabijał się patry :-P a to jest wersja rekreacyjna - bez sportowych pasów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po poprzednich conceptach bedzie na co popatrzec. Jesli chodzi o stylistyke to kazdy ma inny gust. Mi tam sie podoba. Tylko że wygląda na bardzo szybką maszyne a fotel bedzie mial slabiutkie 3manie boczne xD. Milej pracy aaa ciekawe jak ten carbon wyjdzie... nie bedzie sie przez to wydawal za duzy prześwit? pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej przerwie spowodowanej brakiem czasu lub natchnienia powróciłem do modelu. Dodłubałem wnętrze (choć nie do końca jeszcze). Ciekaw jestem opinii.

Na początek środkowa konsola clay + teścik materiałów:

00kc1.jpg01jo7.jpg

 

Wnętrze (wywaliłem dach i podsufitkę, żeby było lepiej widać):

02yt0.jpg

 

03lz2.jpg

 

04jw0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności