Skocz do zawartości

autko Świerszcza - kupione, przetestowane


SWRSC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jestem pod przymusem kupna auta (głupio brzmi, wiem). Musi być używane z salonu, ostatecznie z komisu (ale tej opcji wolałbym nie brać pod uwagę), najlepiej benzyna. Fundusze w granicach 38k-48k i poniżej tego raczej nie mogę zejść (znowu głupio brzmi)

 

Zastanawiam się nad:

Peugeot 407 - znalazłem atrakcyjną ofertę

Octavia - I lub II: wiele znajomych zachwala i poleca za tą cenę

 

Odpadły:

- Ford Focus mk2

- Honda accord

 

Może macie jakieś propozycje na inne auta lub opinie na temat wyżej wymienionych (interesuję mnie tylko opinie osób, które jeździły tymi autami)

 

Z góry dzięki.

Edytowane przez SWRSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

focus jest nawet fajny. w dieslu ma fajne przyspieszenie i mało pali. Jeździłem ostatnio takim i zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Osobiście to bym za tą kasę kupił mazde 6, honde accord albo audi a4. Peugeota nie chciałbym z obawy na stratę wartości, usterki itp. mam jakiś uraz do francuzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem peugotem 407sw 2.2 na TDi coś koło 180km. Jak dla mnie masakra, świetne. Fokujem jeździłem 1.6 benzyna i jest ok, ale ford to ford.. :)

 

Ale tak, dlaczego chcesz benzyne? Jak dla mnie fajniej sie jeździ dizlami, podoba mi sie duży moment obrotowy na małych obrotach.

 

co bym polecał...hmm...:

 

Octavia nowa, mazda 6...tylko z polskiego salonu to raczej nie :D, 407, 307, vectra nowa, avensis może...no i golf 5.

 

Tak czy siak polecem TDI które ma min. 150km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z salonu, choć używane, myślę, że warto odwiedzić salony Toyoty. Mają świetnie szkolony personel, politykę firmy i podejście do klienta. Sprzedają tak samochody używane swojej marki, jak i innych, więc z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś ciekawego.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no większość salonów sprzedaje autka innych marek. Największy problem to ograniczona oferta samochodów używanych z salonu, ale mam nadzieje, że coś się znajdzie.

 

Black Mamba - jak nie będzie odpowiedniego autka na benzynie to wezmę dizla, bardziej mi się opłaca benzyna (znowu głupio brzmi, długa historia)

 

Zbychowaty - sam se kup traktor i oraj nim Szpecin :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Focusa słuzbowego Mk2, jesli zaakceptujesz stylistyke wnetrza to nie mam uwag.

Co do przyspieszenia dizla to tak jak napisał Siwy jest fajne ale tylko fajne.

Auto ogólnie dobrze sie prowadzi do 170km.h, jest wmiarę ciche (benzyna) i się nie psuje.

Ostatnio jak byliśmy w Zakopanem z Ardenim, Valerym, Chvetim i AG to nawet udało nam sie żarówke wymienić.

Ogólnie lubię Focusa - przy założeniu że porównuje auta tej klasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe kazdy pisze o swoim aucie marzeń widze, ale i wesoło widze jest "Vectra bezawaryjna", czy ktoś widział bezawaryjnego Opla ? Ja mam już czwartego i zawsze sa jaja, ale mozna się przyzwyczaić

 

Heheh popieram , ja mam vectra B i jestem po wymianie przekladni kierowniczej :D 2k w plecy. Z tego co sie dowiedzialem wszystkie ople przedzial 2002 i starsze maja problemy z przekladniami :D. Nowa 5k regenerowana 2k z wymiana. Pozatym nie narzekam.

 

A moze gdzies bys wyrwal po promocji nowa Honde Civic :D. A moze cos z niemieckiej precyzji i hiszpanskiego temperamentu - Seat?

 

A skoro jestesmy przy autkach ktore cheilibysmy miec. Bez wariacji niepogardzilbym nowym Jeep Grand Cherokee lub Dodgem Ramem SRT 1500 ewentualnie Chevrolet Triblazer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

focus mk2 po dzisiejszym dniu odpada. Kilka osób wystarczająco mnie zniechęciło nie tym, że kiepskie autko, ale tym że za tą cenę kupię coś o wiele lepszego co widać dokładnie w powyższych postach.

 

Kolejne zapytanie - Octavia, I lub II. Wiele osób zachwala, mój kumpel jeździ już nią jakiś czas i nie miał żadnej awarii. Co o niej myślicie? Pytanie kieruje w sensie najlepszego autka za tą kwotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferrari też jest na F, więc jest do niczego? :) Nie sugeruj się tak opiniami innych, bo o każdym aucie usłyszysz zarówno coś dobrego, jak i złego. To że czyjś tata powiedział, że auto jest "be", nie musi oznaczać, że Tobie się nie spodoba i nie będzie Ci dobrze służyć. W cenie którą podajesz upchniesz praktycznie wszystko, tylko zależy czego i do czego potrzebujesz. Musisz sam popatrzeć i się poprzymierzać, żeby później się nie okazało, że koledzy wybrali Ci auto, z którym Ty się później będziesz musiał męczyć :)

Popatrz na roczniki, przebiegi, zwróć uwagę na to, czy auto nie było bite... Chyba że wszystko Ci jedno, to wyszperaj odpowiedniego mercedesa, będzie ładny, wygodny i niezawodny.

Sam też ostatnio zastanawiałem się nad wyborem auta, ale im więcej czytałem opinii w necie i przeglądałem ogłoszeń, tym mniej wiedziałem. Skończyło się tak, że w piątek odebrałem w salonie zamówionego focusa. Bardzo mi się podobał mk2, a po liftingu '08 podoba mi się jeszcze bardziej. 200 na h nie jeżdżę z uwagi na fotelik z małym panem prezesem z tyłu, więc osiągami aż tak się nie podniecam. Jeździ się bardzo przyjemnie, mimo że wy mówicie, że ford ch* wort ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octavią jeździłem troche, ale sam mam Fabie i jestem bardzo zadowolony... Super samochodzik. Tak naprawde Skoda obecnie to taka tańsza, co zdecydowanie nie znaczy, że gorsza odmiana VW i naprawde dają rade. Oprócz paliwa i ubezpieczenia i normalnych przeglądów przez 4 lata jeżdżenia dodatkowe koszty to: czyszczenie klimatyzacji jakieś 2 lata temu iiiiiii naprawa po stłuczce :P Czyli bezawaryjne autko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, z "samochodami na F" to taki żart był. W tym przedziale cenowym to w sumie nie robi chyba większej różnicy, co weźmiesz. Nie jestem wielkim fachowcem od motoryzacji, ale chyba szukałbym czegoś z japończyków - wśród znajomych są najbardziej chwalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa wygląda tak: Byłem w wielu salonach i niestety w moim rejonie oferta samochodów używanych jest znikoma. Target przeniosłem na komisy, ale samochody wyłącznie od pierwszego właściciela, nie sprowadzane, książka serwisowa itd.

 

napaliłem się na 407: http://otomoto.pl/peugeot-407-sv-sport-C4048341.html

 

W tygodniu już jadę go oglądać.

 

Wiem, że francuzy mają złą opinię, ale 407 ogólnie jest chwalone. Tymbardziej, że powyższy model jest to SV sport, przybajerzony i za niską cenę w stosunku do innych modeli tego typu.

 

Rozmawiałęm z właścicielem. Wystawił go na początku za 49k, ale nikt nie dzwonił i zszedł z ceny. Auto ma mała rysę na tylnich drzwiach i 3cm na masce, ale zapewniał że nie jest to praktycznie widoczne i trudno to nawet nazwać rysą.Posiada książke serwisową i jak zapewniał wszystko jest czarno na białym. Mam nadzieje, że jest wszystko ok z tym autkiem, sprawdze go na pewno jeszcze w serwisie.

3majcie kciuki :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności