Skocz do zawartości

POSTAC 3d/anima: Francuski kucharz


dr Ug

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 148
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo fajniutkie, choc mam pare uwag. Animacja zrobiona bardzo aalr to bardzo ok, ale w niektorych momentach ruchy rąk są zbyt płynne i czasem mam napastliwe migawki rapera w tym francuziku. Troszke animka przez to monotonna mimo zmiany póz. Pewne rzczy bym ciut przyspieszył a pewne ciut opóźnił. Swoją drogą ciekaw jestem co z tego wyjdzie dalej:)

Piękna pracka piękna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DruG ja napisalem swoja opinie. Bawi mnie takie gadanie, bo skoro dajesz to tutaj to sie spodziewasz pewnej krytyki. No chyba ze jest inaczej to sory. W sumie zeby napisac co mi sie podoba, a co nie nie musze miec nawet komputera, a co dopiero umiec robic animacje. Spojzenie na taka animacje od strony technicznej to jest dewiacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewna niekonsekwencja jest w tym co mowisz.

Jasne, ze nie trzeba byc animatorem, zeby ocenic animacje, ale nie powiedziales jak tiger, ze tu i tu jest kwas, tylko ze \"proste ksztalty jak do animacji\". Wychodzi na to, ze jednak znasz sie na rzeczy, skoro wyglaszasz takie opinie.

 

Powtorze sie jeszcze raz - caly concept mial byc jak najprostrzy, wlasnie po to, zeby latwo sie animowalo. To byl konkurs na najlepsza anmacje, a nie animacje najbardziej skomplikowanego modelu, wiec poczytaj to co bylo pisane wczesniej, zanim znowu wywazysz otwarte drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec oszczedz mi gadania \"sprobuj sie w animacji postaci, nawet takiej z patykow, to pogadamy, ok?\" skoro wypowiadalem sie o modelu. Ja rowniez powtoze jeszcze raz - i co z tego ze mam jakies tam pojecie na ten temat? To byla moja obiektywna opinia o modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eRB, Twoja ocena modelu nie jest \"obiektywna\". Sam stwierdziłeś, że model jest do animacji. Animacja jest celem tego WIPa. Obiektywne podejście wymagałoby wzięcie tego pod uwagę. Pojechałeś po postaci bez odniesienia do finałowego rezultatu.

 

Poczułeś się urażony, ale po co zatruwać wątek. Bo dla mnie ta dyskusja to właśnie niepotrzebne nikomu leczenie Twojej urażonej dumy. I fajnie jakbyś zmienił avatar, bo wywołuje u odbiorcy agresywne odruchy. Ale może to tylko mój problem...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leander ocena byla modelu, a animki faktycznie nie uwzglednilem, bo przeoczylem linka. Masz racje, ze powinienem to zrobic, poprostu ocenialem to, co widzialem, a widzialem jpg.

 

Animacja jest b. dobra i nie mowie tego, zeby zalagodzic spor...

 

Przymknij oko na moj avatar plz

 

Peace :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DruG po raz pierwszy i mam nadzieję nie ostatni oklaski dla ciebie i małe piwo [piwo] ludek ma swój klimacik jest naprawdę warty pociągnięcia tego dalej np. w jakimś pomieszczeniu jak dla mnie wyszło ci rewelacyjnie a z tego gościa uśmiałem się po pachy[lol2]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru:

Jest troszeczke sztywny w srodkowej czesci animacji, to fuckt. Tutaj moglem bardziej sie popisac.

 

Natomiast jezeli chodzi o usta i mimike w ogole, to (nie wiem czy juz o tym nie mowilem) targety zrobilem byle jak, zeby moc w koncu zabrac sie za animacje. To byl moj pierwszy raz, wiec jeszcze nie wiedzialem, ze to sie zemsci. ;) Po prostu brakowalo mi niektorych ulozen ust, brwi...

 

Thnx za komentarze.

 

P.S. Zeby zauwazyc sztywnosc, nie trzeba byc animatorem, takze spokojnie. ;) Im wiecej rzeczy wylapiecie, tym mniej ich bedzie w nastepnej animacji.

 

P.S.2. Tylko spokojnie, nie siadajcie z lupa przy ekranie i nie puszczajcie sobie klatka po klatce, zeby wylapywac kazde drgniecie pixeli;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę: Czy moglbys skompresowac to Xvidem, bo na moim kompie mam cosik problemy z Divixem i cos czuje ze skoncza sie one wraz z formatem, do ktorego mi sie za bardzo nie spieszy. Tak wszyscy cie chwala tez bym chcial zobaczyc :) Z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietne, cudowne, piekne, przepiekne , cudo

Wszystko swietnie dobrane dzwiek dopasowany do mimiki twazy swietne DAJ MU JESZCZE TYLKO UBRANIE I BEDZIE COOL!

 

JAK WY TO ROBICIE JA NIE UMIEM ZROBIC TAKIEGIO CHOPKA A CO DOPIERO ZAANIMOWAC TAKIEGO CHOPKA

 

SWIETNE GRATULUJE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ [rotfl] ^

 

animka świetna, od razu obejżałem ją kilka razy z rzędu, a to pedalskie (jeżeli kogoś uraziłem... to dobrze :]) mrugnięcie oczkiem na końcu mnie rozwaliło, \"taki\" koleś po prostu :D

 

na pewno świetnie się bawiłeś przy animacji tej postaci :) oby więcej takich :D

 

trzymaj się [piwo]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, bardzo mile mnie zaskoczyłeś, ale z drugiej strony jestem daleki od piania pochwalnego ;). Miło jest zobaczyć ciekawy spotcik nie tylko zachodni... No ale czy to nie powinna być norma? ;) Hmmm, bardzo dobry miałaś pomysł na animkę i dobrze go wykorzystałeś a to bardzo ważne.

 

Animka ma jednak sporo niedociągnięć i doskonale o tym wiesz ;), ale jednoznacznie pokazuje że na dużo cię stać i na tym fakcie bym się skupiał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Empki: nie zrob sobie krzywdy;)

 

Loozack: ano fakt, zabawa byla przednia. Poczulem sie prawie jak ojciec, ktoremu rodzi sie pierwsze dziecko;)

 

Chris: z wasem.... nic sie nie dzieje i w tym problem. Nie zdarzylem podpiac go do vertexow twarzy, wiec podlinkowalem do czachy Bipeda. Wasy po prostu wtapiaja sie w warge, a widac to najlepiej na samym koncu. Samo zycie.

 

mw4d: uff, balem sie, ze nie bedzie sie Tobie podobalo;)

 

Gdybys przeczytal mojego pierwszego posta, lub pare postow wczesniej, to pewnie wiedzialbys, ze to nie ja dubbingowalem, a plik byl dostarczony.

Bla bla bla... ciekawe ile razy bede musial to jeszcze powtarzac?

 

Gotham: dzieki, ze sie wypowiedziales, liczylem na to:)

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

Szczerze powiedziawszy nie spodziewalem sie tak pozytywnego odzewu. Jeszcze raz wielkie dzieki.

 

Pojawilo sie w mojej glowie kilka pomyslow na animki, ale jak mam sie zabrac za modelowanie nowych postaci, to mi sie odechciewa (nie lubie tego) :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna animacja. Praktycznie niema się, do czego przyczepić. Szkoda trochę, że nie zrobiłeś mu fartucha. Na siłę się jeszcze do koloru tła przyczepię. Na mój gust trochę zbyt intensywne. Cała reszta wyszła super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drug: dawaj dalej:D dorob jakis stol w kuchni, sandwicza i ta musztarde (to jest musztarda co on mowi??? powiedzcie?!?!! kto zna francuski)

 

albo jak stoi w restauracji przy stoliku i tlumaczy klientowi:D

 

drug dawaj:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys probowalem zrobic fartuch i jako taki powstal. Problem pojawil sie w momencie, gdy trzeba bylo uzyc na nim Reactora. Za cholere nie umialem tego zrobic.

 

Nie ukrywam, ze o Reaktorze mialem i mam blade pojecie ;)

 

Pojawial sie zgrzyt pt. obiekty sie przecinaja i nie umialem sobie z tym poradzic. Oczywiscie nie chodzilo o to, ze fartuch fizycznie dotykal ciala, tylko ze reacktor nie widzial \"dziury na glowe\".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by DruG

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

Szczerze powiedziawszy nie spodziewalem sie tak pozytywnego odzewu. Jeszcze raz wielkie dzieki.

 

Pojawilo sie w mojej glowie kilka pomyslow na animki, ale jak mam sie zabrac za modelowanie nowych postaci, to mi sie odechciewa (nie lubie tego) :|

 

 

nie modeluj nowego tylko pociągnij temat dalej myślę że każdy będzie za ja kucharza oglądałem ze 150 razy i za każdym razem mnie rozweselał [lol2]fartuszek zastąpi stół a poszczególne elementy dania na stole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to DruG jak tak Cie pociaga animacja to wez od kogos z forum jakas fajna postac i animuj :P na pewno Ci ktos uzyczy :D (niestety nie ja bo moge tylko zaoferowac jedna prawie skonczona postac :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co brać od kogoś postać?? Wydaje mi się, że najwięcej frajdy jest wtedy kiedy się wszystko samemu zrobi. Tym bardziej, że Drug potrafi i porządnie modelować (twarz swoją byś skończył wreszcie :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batou: byc moze, ale animacja bardziej mnie bawi. A ze jeszcze jest mnostwo rzeczy i technik, ktorych musze sie nauczyc, to szkoda mi czasu na dlubanie modelu.

 

Tak juz sie zastanawialem, czy nie zgadac sie z jakims dobrym modelarzem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe... super cool extra itp. wyobrazam sobie wersje jak siedzi w jakiejs prostej kuchni z catroonowym klimatem a przed nim jest stolik z tymi skladnikami co on gada (znajdziesz sobie chyba kogos kto zna francuski, chociaz po ostatnim poscie kto wie :) ) a animowac stolu nie trzeba wogole, a za to jaki klimat byl by przyjemny :) a nie cos tylko zeby bylo super dopracowane i wogole, tylko przyjemne, jaskrawe takie :) no ale sie rozpisalem :) taka jest moja wizja.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animka dobra, nie wydaje mi się aż tak totalnie rewelacyjna jak pisze kilka osób. Mimo to jest git :)

 

Zastanawiam się jak Drug animował tą postać, chodzi mi o te *suwaki na jednym ze screenów okienka w maxie. Widziałem już coś takiego ale nie mam pojęcia jak to stworzyć... dla mnie to po prostu biała magia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności