Skocz do zawartości

Postac3d: mechaniczne ruchadlo


Badyl

Rekomendowane odpowiedzi

wbrew nazwie tematu nie tu nic nieladnego i gorszacego pobozne staruszki :)

to jest glowa robota (w sumie to jeszcze nieskonczona), ktorego sobie wymyslilem. w zasadzie koncepcje glowy mam juz jasna, ale nie wiem jaki korpus zrobic.

heh jestem otwarty na wszelkie krytyki. :)

 

robo02.jpg

robo03.jpg

Edytowane przez Badyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hehehehe, fajowe to coś :D Ja odnośnie tego czegoś nie mam żadnej krytyki, bo to Twój pomysł i pewnie tak miało wyglądać :) Z niecierpliwością czekam na dalszą część \"ciała\" [lol2]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tematu nie zmienie bo faktycznie mial byc oryginalny, zeby ogladaczy przyciagal :P

reszta ciala bedzie i juz nawet wczoraj pomysl mi do glowy wpadl:

tulow bedzie polaczeniem maszyny z paskiem klinowym z przodu i magnetofonu szpulowego na plecach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, z teksturkami to bedzie glowny problem.... :|

tataj zrobilem reke bez dloni jeszcze, powiedzcie co o tym myslicie bo mi sie srednio podoba...

 

reka.jpg

a tutaj razem z reszta \'ciala\':P

robo07.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to takie sobie sceny wymyslilem:

-w starym, zapomnianym magazynie siedzi pod sciana i ledwo swieci oczami :), albo

-lezy w wodzie, dawno zepsuty nie uzywany - po prostu złom.

tak ze rdza, rdza i rdza i jeszcze raz rdza wg mnie jest na miejscu.

dzieki za komentarz czlowieku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie jest bomba....

WYglada faktycznie jak TITANIC :D porosniety 5 cm warstwa rdzy... :D

 

Ja nie chce nic sugerowac ale rura wydechowa z tylu :D to on ma przemiane materii?? wiatry, gazy i te sprawy :D [prosze nie sugerowac sie tym, ale ta rura wydechowa to jak odbyt chyba??] :D:D:D:D

Sorki za taki post ale mi sie jakos skojarzylo, a co mi se jeszcze skolarzylo z rura odbytwa z tylu u \'mechanicznego ruchadla\' :D :D :D to zachowam dla siebie :D:D

 

Pozdrowionka dla forumowiczow i dla naszego Ruchadla :D

KulexY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulexy - hehehe rura wydechowa jest efektem nalegań mojego kolegi, ktory stierdzil, ze skoro ma jakis silnik to zeby mu sie gorace gazy i spaliny nie gromadzily w srodku to musi miec rure. aa rura nie jest odbytowa! widzisz tam gdzies posladki? :D

 

kozioo - faktycznie, chcialem pojsc na latwize i zrobilem teksturke o tak. zrobilbym ja lepsza, tzn z fragmentami lakieru itp, ale nie potrafie obslugiwac unwrapa. slyszalem ze sa dobre tutki na ten temat ale jakos nie moglem ich znalezc :)

thx za komentarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

postanowiłem zreanimować mechaniczne ruchadło :) jest robione od nowa, starego nie ma już od lat wśród żywych, nawet jpg się nie uchowały.. projekt ruchadła mam w głowie, na razie bebechy głowy, ma już system głośnomówiący, obserwująco-świecący teraz pora na mózg!

 

95107593.jpg

24810398.jpg

39855858.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś się troche pochwalić jak zrobiłeś ten materiał świateł? Jak wygląda bump i wogóle.. bo jestem bardzo ciekawy :) chyba że to jest chronione jakimś patentem :D

 

jakie tam patenty ;] tu jest fajny tut o lefrektorach: http://www.3dcar-gallery.com/tutorial/less02.htm

 

mój lampiak w zasadzie jest taki sam, bumpy, soczewki, chromy, sromy, ale zrobilem jeszcze taką uproszczoną żarówkę:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A będzie się ruch... to znaczy ruszać..?

Przelej koncept z głowy na papier, zeskanuj i poka.. :)

 

pozdrawiam.

 

ruchnąć się nie ruchnie, nie ta liga :)

szybki koncept. Jestem pewien, że pierwotne ruchadło miało gdzieś rurę wydechową, ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie... Poza tym był jeszcze magnetofon szpulowy na plecach, ale z niego to zrezygnuję :D Ogólnie ma to być robot bardzo prymitywny i bezsensownie potencjalnie awaryjny, np ramię bedzie unoszone skomplikowanym systemem cięgieł, kolana zginane były pamiętam napędem zębatkowym itd. Kluczowym elementem jest pas transmisyjny z przodu, z punktami przyczepu na klacie i... no właśnie to jest mechaniczne ruchadło :D hehe

 

koncept.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności