Skocz do zawartości

Finished 2D:Escape from NeonCity


OmeN2501

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna okladka dla Fabryki Slow. Przepracowana na tyle sposobow ze nawet nie mam sily wymianiac co jest nie tak... Tlo mattepainting, postacie i pojazd recznie

 

Uwagi jak zwykle bezcenne

 

escape.jpg

 

-

Edytowane przez OmeN2501
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Człowieku, Kiedy Ty sypiasz,.?

 

Właśnie :]. Odpocznij bo pikawka siądzie.

 

Jak mam być szczery to dużo tu tego, i jak to w dużym mieście oszaleć można, lewa strona nie widzi mi się, może przez tą mnogość oświetlenia, w sumie nie bardzo widać co to ma być, o ile to droga jakaś to wydaje mi się że jest nieco za wysoko. ale sam nie wiem nigdy w sumie nie byłem w wielkim mieście. być może jakimś rozwiązaniem byłoby przygaszenie tła,

trochę dziwnie, wyszła jeszcze jego prawa ręka ...

 

ocena 4+.

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilustracja czyta się dobrze. Jest spoko, nie przesadzaj :)

W offtopicu chciałbym jeszcze tylko zasygnalizować pewną pierdółkę i skorzystać z tego, że Twoje wątki mają dużą popularność. W skrócie termin matte painting oznacza, że coś zostało namalowane/domalowane do istniejącego materiału wideo i zastępuje część scenografii planu filmowego. Matte painting NIE oznacza, że w pracy posługiwano się fotografiami. Termin matte painting określa przeznaczenie pracy, a nie metodę.

Przepraszam za ten wtręt, ale nie wiem gdzie indziej to można napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o prosze panie morbid - dzieki za cenna wiadomosc, bo pewnie bym w nieskonczonosc uzywal tego okreslenia to tego typu prac.. czyli lepiej stosowac pojecie "collage"?

 

a pan Omen znowu dowalil.. i ten dymek z papierosa... ;) ale chyba najbardziej to efekty swiatel mi sie tu podobaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morbid ma rację co do matte paintingu, przy czym chyba już kiedyś pisał o tym BigLeb. A ludzie i tak się nie nauczą i ch** :D

 

Omen - właściwie komentowanie twoich prac staje się powoli monotonne. Nie wiem do czego by się można przyczepić, po prostu kawał fajnej okładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna praca. Podoba mi się dymek z papierosa Dali ci wolną ręke czy chcieli żebyś jakoś nawiążał do Blade Runnera ?

 

Z drobnych uwag to może dwie. Chciałbym się bliżej przyjrzeć temu odlatującemu pojazdowi ale to ostre niebieskie światło drażni i nie do końca pozwala. Z drugiej strony to te wszystkie oślepiające światła dobrze oddają NeonCity więc rób jak uważasz :P.

 

Druga drobna uwaga to ręka tej kobiety. Jak dla mnie wygląda troche jakby była doklejona do ciała i mogłaby mieć mniej monotonny walor. Może przyjrzyj się pracy w odcieniach szarości to będzie łatwiej ocenić.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omen napisałeś ze postacie ręcznie...na moje oko sa kolażami na fotach później profesjonalnie przemalowanymi -nie odbieraj mojej konkluzji jako wścibskiego czepiania sie ale jako zapytania , które pomoże mi zglebić bardziej digitalpainting( często mam wrażenie ,że pracuję bezmyślnie), pozdrowienia

Pracka bardzo efektowna i jak dla mnie w stylu Luisa Roya- szacunek

a tu troche dla każdego-tradycja:

http://www.fantastyka.pl/forumfantastyki/viewtopic.php?f=8&t=2570

 

muszę dopisać bo tak sobie oglądam: przyznaj sie to taki Łowca Androidów współczesny?

Edytowane przez Thx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THX - toz ja to jako komplement odbieram ;] Postacie od pierwszej do ostatniej reski recznie raobione, w przeciwiensteiw do tla ktore wierw malowalem, pozniej nakladalem rozne elementy fotek (tu poszlo chyba z 15 roznych zdjec) i na koniec raz jeszcze podmalowalem. Kiedys jakos brdziej lubilem ta technike, teraz brakuje mi w niej lekosci i trzeba strasznie postacie wyciagac zeby pasowaly, wiec powoli od tego odchodze. Zreszta zawsze pisze jak jakies fotki byly podkladane gdzies w obrazku

 

Ponizej maly step by step dal postaci. Malo tych obrazkow ale dla fabryki nie robie screenshotow z produkcji (jak np dla ImagineFX gdzie do kazdego tutoriala jest ze 30 screenshotow) tylko z zakonczonych etapow. Anyway, w panienke wstrzelilem sie od razu, bo robie ich zdecydowanie wiecej i mialem kilka fajnych referek Kate Blanchett i Charlize Theron. Z kolesiem jak widac bylo troche wiecej zabawy zanim osiągnąłem zamierzony cel

 

stepbysteptl0.jpg

 

Generalnie nie lubie siebie za to ze jeszcze tyle "szukania" jest w moich pracach i na poczatku wygladaja dosyc sredniacko, dopiero w trakcie pracy lapie wlasciwy rytm. W sumie nieskromnie polecam swoje tutki w ImagineFX, naprawde szczegolowo opisuje w nich jak pracuje ze screenami, brushami, poradami i w ogole bajer ;P Czasem sa przedrukowywane w polskim Computer Arts jakby co

 

A wspolczesny Lowca Androidow wyszedl bo ksiazka jest o detektywie z przyszlosci - az sie prosilo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo Omen więcej takich stepów to za ciebie wyjdę heheheheheh xD

Praca pierwsza klasa, zresztą jak to tradycja już nakazuje :) Przede wszystkim zacnie wyszło światło na twarzy kolesia, zresztą cale to niebiesko-białe światło świetnie tu pracuje, coś mi tylko z ręką panienki nie pasuje (takie przybrudzenie powyżej łokcia (nie wiem czy wiesz o co mi kaman)).

 

Bardzo przyjemnie analizuje sie te pojedyncze kroki :)

 

Ja juz sobie kaske odkładam na prenumeratę :P

 

 

PS. A mam jeszcze jedno pytanie, od którego nr ImagineFX zacząłeś umieszczać tam prace? Bo pamięć już mi szwankuje :/

Edytowane przez regnar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne Omen! Jak już wczesniej pisałem postacie pierwsza klasa... widać, że malowanie kobiet dużo bardziej swobodnie Ci wychodzi, ale facet z kapeluszem a'la Indiana Jones też bardzo fajny... i dzięki za step by step, daje do myślenia o procesie powstawania obrazka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użyj tekstur ze zdjec na postaciach - to zdecydowanie pomoze.... no i zmien odcien skory na postaciach aby bardziej je wkomponowac w tlo bo przy takiej ilosci neonow nie ma szans ze skora tak by wygladala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny klimat i kolory. W 3 fazie szkicu panienka mi sie juz bardzo podoba. twarz kobiety na koncowym jest bardzo fajna i w porównaniu z nia twarz kolesia troszeczke odstaje, moze sie myle ale mam wrazenie ze sa jakies problemy z proporcjami twarzy i wygladem np nosa. Tak na szybko bez referencji podrysowałem bryłe. Jesli nic w tym dobrego nie widzisz to zignoruj :P

 

escape1fm7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobra praca, elegancko wyszedl kilmacik, respekcik

 

jedynie moim zdaniem ten statek wyglada na "nalozony na reszte", mysle ze cos przekombinowales z jego oswietleniem

 

P.S. wiecej takich step by step, uwielbiam ogladac takie rzeczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superancko. Rzeczywiście babka na 3 etapie ma "coś" - spojrzenie i fajny grymasik usteczek.. (w duszy się śmieje, że kogoś wykiwała).

cała głowa Faceta, IMHO, wyszła najlepiej na etapie 4. relacja do panny i papieros po lewej.

 

pozdrawiam

 

P.S. Matte - :) fakt, ludzie mylą nazewnictwa. polecam mattepainting dot org.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności