Skocz do zawartości

Wiz 3d: moj pokoj


heaven

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 113
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wszystkiego nie wyrenderujesz, ale nie ma takiej potrzeby. Poukrywaj obiekty które nie będą znacznie wpływać na materiał (a mają dużo poly) i renderuj używając opcji "region". Zawsze materiały będziesz miał gotowe materiały a przecież możesz poprosić kogoś z mocniejszym kompem o wyrenderowanie sceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozesz pracowac nad kazdym elementem osobno w tej samej scenie z tym samym oświetleniem.. co do ramu to nie ma sensu kupowac więcej niż 3GB jeśli jesteś przywiazany do XP ;] znam ludzi którzy musieli przesiąść się na Vistę siłą bo zakupili takowy sprzet.. a na XP 64 nie ma wiekszości sterów itp.. ja sedze na 3GB 800 Geila i nie narzekam ;] Co do pokoju to podziwiam za samozaparcie :D mi by się nie chciało modelowac czegoś co widzę codziennie :D chyba że modelujesz to po to żeby robić wirtualne przemeblowania, przemalowania :D Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rady. jutro odpale projekt i zobacze co sie da zrobic. strasznie to wszystko zbula i denerwujace to troche jest, no ale co poradzic.

 

zobaczymy jak jutro bedzie.

 

co do pokoju to chcialem pocwiczyc modelowanie, oswietlenie, materialy, vraya itp. czyli wszystko :)

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Co ja widze ram zatrzymal pace. Heaven nie poddawaj sie. 1 Gb ramu to srednio jakies 200. Sprawdz, czy gdzies w skarbonce czegos nie masz. Szkoda poddawac taki projekt jak tak ladnie wychodzi. Walcz!

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xaoo, kupilbym ten ram ale niestety zbieram kase na nowy sprzet i do tego niechcem dokladac. musze jakos przebulic ten czas na tej maszynie :)

 

dzieks za komenta. jutro postaram sie pobawic z tymi materialami i renderem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kasa jest :) Ja na Twoim miejscu zainwestowalbym w ram. Wiem, ze to zawsze nowy wydatek, ale czym jest 200 zl przy zakupie nowego sprzetu. Po drugie masz jeszcze caly rok przed soba i na pewno bedziesz jeszcze duzo modelowal, wiec moze jednak warto usprawnic sobie prace. A ram zawsze mozna sprzedac na allegro nawet jesli 100 dostaniesz to zawsze cos. Przemysl to sobie dokladnie.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee... 1gb ramu za 200zł? :o a skąd ty takie ceny masz xaoo? ja dokupiłem ostatnio 2gb i kosztowało mnie to 115 zł (goodram ddr2 800). Heaven mam nadzieję że w tych viewportach w których nie potrzebujesz widoku siatki do wyłączas edges faces (chyba tak się to nazywało ale nie mam teraz pod ręką maxa) w smooth&highligts. Wtedy zdecydowanie przyspieszy. A co do renderu to ja Ci mogę rendernąć. Tylko że muszę skołować maxa x64 bo coś z trialem 2008 mam problemy na tym OS-ie a musze mięć x64 do 4gb ramu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trociek a widziałeś ceny ddr1 :P xaoo faktycznie troch przesadził, bo goodram 1gb ok 95 zł, a geila 115 PLN więc heaven koncepcja xsaoo wydaje się być jeszcze bardziej opłacalna :D:D a jak coś to od poniedziałku myśle że i ja moge rendernąć bo będzie nowy komp :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo.

 

trosiek, pracuje tylko w jednym oknie widokowym od kilku miesiecy juz. nielubie pracowac na kilku bo lepiej sie na jednym robi, klikam alt+w i sobie robie i sie przelaczam skrotami. dobrze znac te skroty :)

 

Neiraa, no bede robil, bede. nie dam sie :)

 

co do ramu to mozna za 140 zeta 2 bg kupic, no ale musze na to sponsora znalesc bo sam kasy nie mam na sprzet :)

 

mam nadzieje ze skoncze projekt :) narazie ukrywam to co niepotrzebne i bawie sie materialami.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

No coz za radosna wiadomosc z rana :) Bardzo fajnie, ze sobie przemyslales i bedziesz dzialal w kierunku zakupu ramu. A moze by tak zrzutke userow z max3d.pl? Np kazdy po 1 zl i bedzie nowy ram :)

 

Pozdrawiam i zycze powodzenia w szukaniu sponsora i kontynuacji projektu.

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xaoo, rallyman, heh, ale elegancko by bylo jakby wplacilo 120 ludzi xD juz by bylo 2 GB :)

 

no bede dziubal materialy i szukal jakiegos sponsora :)

 

pozdrawiam

Edytowane przez heaven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

komp moj pocil sie a ja razem z nim, ale oto jest upek :) od zawsze mam problem z teksturami.. tekstura blatu jest jeszcze w fazie testowej ale upek daje bo to juz cos..

 

przez nieuwage za duzo jest materialu na szafie duzej bo krawedzie musza byc biale :), no i zapomnialem nad biurkiem dac tez :) no ale to i tak do poprawy. material jeszcze pomecze bo niepodobaja mi sie odbicia przy podlodze i bump.

 

476dfcbd336e2161.jpg

 

time: 0:52h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włącz korekcję kamery vrayowskiej bo wszystko sie ku górze rozszerza. Vray suna bym oddalił bardziej, żeby kształt okna który pada na podłogę był troszkę rozmyty. Zaglądaj do tematu rendery testowe bo to chyba najlepszy i najbardziej przydatny wątek na całym forum :) a co do color bleedingu to wydaje mi się że narazie nie ma nic z tych rzeczy - poprostu są cienie, a blaty (na moim monitorze) są czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trosiek, oki. do renderow testowych zagladam czesto bo to prawda ze najprzydatniejszy watek na forum. na moim monitorze niesa czarne. to jest wlasnie klopot z monitorami, ze na kazdym wyswietlane jest inaczej. a mam niby skalibrowany monitor. zaraz skalibruje sobie jeszcze raz, choc raczej mam dobrze skalibrowany.

 

Razor_, heh :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomspec23 nie pisz, że full wypas, bo się chłopak na laurach położy. Tu duzo roboty jeszcze zostało, chociaż jest nieźle.

 

heaven staszne ziarno wylazło. Niepodobają mi sie te cienie, ciemne nad blatami. I zróżnicuj nieco materiał na drzwiczkach, bo jest za identyczny. I daj camera correction, czy co tam w v-rayu jest.

U mnie blaty nie są czarne, dobrze je widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neiraa, kombinuje wlasnie z tymi cieniami cos i blatami. co do drzwiczek to mam wlasnie to samo wrazenie ze jest zbyt jednolicie. troszke zroznicuje. render mi sie robi bo wczesniej zalaczylem wiec upek za kilka godzin.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@trosiek @rallyman - wybaczcie, zle spojrzalem na cennik i podalem cene 2GB ramu z wyzszej pulki :) To chyba lepiej :)

 

Musze powiedziec, ze to bardzo mile widziec jak wszyscy chca pomoc przy renderowaniu. A heaven jak widac sie stara mimo niedoboru ramu. Tylko pogratulowac i zyczyc sukcesow.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

 

P.S.

 

@heaven - ja myslelem,ze Ty masz jakies drobniaki w skarbonce, badz jakies fundusze na przyszlego kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze powiedziec, ze to bardzo mile widziec jak wszyscy chca pomoc przy renderowaniu.

tez musze to stwierdzic :)

 

xaoo, dzieki, oczywiscie ze mam w skarbonce drobniaki na fundusze na przyszlego kompa. jest tego 500 zeta narazie, ale z tamtad niemoge wybierac kasy bo nigdy nieuzbieram na kompa. tak nawiasem mowiac musze miec 3400 xD rok zbierania xD wiec jeszcze dlugo "bede" zmuloooony xD

 

 

 

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3400? ja za swojego dałem 2500 prawie równo rok temu i jestem w 99% zadowolony (config to core2duo e4400, oj quad by sie przydał, 4x1gb ddr2, gf8600gt 256 ram, 2x200gb raid0, evga nfoce 650i ultra i to wszystko bardzo ładnie daje radę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trosiek, tyle ze ja zbieram na lapka bo mi bedzie potrzebny do szkoly do ktorej bede mial 600 klockow. wyobrazasz sobie czlowieka w pociagu z monitorem, skrzynka, torbami itp ? xD hehe. moja maszynka ma juz 3 lata xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam byłem rok temu napalony na kupno laptopa zamiast stacjonarki, ale zrezygnowałem dlatego, że - za laptopa o takim samym configu co mam desktopa zapłaciłbym prawie 2x tyle, laptopy do grafiki strasznie się grzeją (wiadomo - mocna karta graficzna), matryce przeważnie mają rozdzielczość 1280x800, a w 3D jest to mało do komfortowej pracy na viewportach (można kupić lapka z matrycą wsxga albo wyższą ale to już troszkę więcej kosztuje), jesli miałbyś nosić go do szkoły to 15,4 nie jest takie miłe do noszenia - jest ciężkie i niezbyt poręczne (o 17" nie wspominając). Do szkoły najlepsze są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

niestety upka wczoraj niebylo. po renderowaniu 4 godzin wylaczyl mi sie poprostu max niewiadomo dlaczego. porobie materialy na ksiazki dzis jak sie uda.

 

i mam od razu pytanie do tych ktorzy uzywali/ja proxy. na proxy nie da sie nalozyc ID polygonow bo ich tam niema, sa tylko kreski i trojkaty. wiec mam model siedzenia i chcialem nalozyc teksture na plastik i teksture na obicie. jak to zrobic ? czy sie nieda i bede musial orginalny detachowac objekt do dwoch roznych i wtedy dopiero. czy moze da sie orginalny oteksturowac, pozniej exportowac i bedzie juz oteksturowany ?

 

przydalby sie ram i niebylo by tyle zamieszania :)

 

dzieki za szybkie odpowiedzi.

 

h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kilku fatal errorach wywolanych ramami udalo mi sie wyrenderzyc scenke :)

ponad 3 godziny mi sie renderzylo. 800x600

 

camera corr. poprawione, prawie zniknol szum po podkreceniu ustawien i materialow. jeszcze jakby szum tylko na materiale blatu zostal.

 

 

 

 

 

 

 

 

19db4577868c8ac1.jpg

 

h.

Edytowane przez heaven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności