Jump to content
sebel

Teczka 2D: SeBeL

Recommended Posts

Witam wszystkich :)

Postanowiłem założyć swoją pierwszą teczkę. Co jakiś czas będę tu wrzucał moje prace 2D.

Pozdrawiam i życzę miłego oglądania :).

Na początek skany ostatnich szkiców:

1.

96395342fl6.jpg

2.

40031395vu8.jpg

3.

19956676ty0.jpg

4.

26283543ax1.jpg

Edited by sebel

Przyjemne. Pewna krecha :D Widać, że próbujesz różnych stylów, czasami wychodzi świetnie a czasami przeciętnie, ale IMHO masz duży potencjał i chęci :D

Nie podoba mi się to obrysowywanie, to jest dobre, ale nie zawsze i nie w nadmiarze. W ogóle bym to na Twoim miejscu zgubił lub zastąpił subtelniejszą i cieńszą krechą :D

Skany mógłbyś też robić mniej intensywnie, mi dobrze służy skanowanie w 600 dpi w greyscale, po skanie w photoshopie: w adjustments, auto levels, a potem przy pomocy edit - fade ustawiam na ok 30% w zależności od skanu (masz podgląd więc łatwo ocenić ile tych % ma być), traci się mniej tonów ;]

dawaj więcej i jak najczęściej! xD

Fajnie, ze uchwytujesz jakis charakter postaci. Wlasciwie w kazdym z tych rysunkow postac jakas jest, ma swoja osobowosc, jakis konkretny stan ducha.

Warsztatowo niezle te rysunki, a troche moglbys rozszerzyc tonalnie swiatlo i cien. Swiatla generalnie w tych rysunkach malo, a cien nigdy nie wpada w czern. Tylko ten gruby obrys dajesz czarny, ale to taki trick i akcent, ktorym sobie troche sztucznie uatrakcyjniasz prace. A moze lepiej poszukac tej czerni i tych akcentow w samym swiatlocieniu postaci.

prrrszalony - w sumie nie wiem czemu zacząłem obrysowywać, kiedyś tak nie robiłem ;D. Postaram się tego oduczyć/ograniczyć :). Co do skanu to teraz zrobiłem tak jak mówiłeś (greyscale, auto levels, fade 38%).

leander - Dzięki ;], będę próbował jakoś poprawić światło i cień.

Kolejne pracki :

Dzisiejsze:

szkice.

m1ba8.jpg

farbki, diablo 2.

m2fu8.jpg

Na kompie, troche starsze:

1.

m3zd6.jpg

2.

m4ia7.jpg

3.

m5vr1.jpg

4.

m6nq3.jpg

Edited by sebel

Staraj się rysować więcej w różnych ujęciach, nie tylko przód, bok, i 3/4 :D

Ostatnia praca fantastyczna, serio, jestem pod dużym wrażeniem :D

ps. tak mnie i brata zastanawia, czy profil kobiecinki z pierwszego psotu to Ania z mojego rysunku, czy to tylko przypadkowe podobieństwo? :)

rosikowski, Shaggi - Dzięki :)! miło słyszeć że się podoba!

prrrszalony - masz racje chłopie! We wszystkim ;). Dopiero teraz przeglądając wszystkie rysunki po kolei doszedłem do tego samego wniosku = z przodu, z boku, 3/4 i to najczęściej w tą samą stronę... No cóż będzie trzeba się poprawić ;>. A co do profilu kobiecinki to też masz racje :]. Wzorowałem się ale nie próbowałem totalnie przerysować (kiedyś tak robiłem ale już mnie to trochę znudziło), mam nadzieje że nie masz mi tego za złe :).

Wrzucam kilka starszych prac, sprzed około roku.("totalnie przerysowane"):

5.

s26627530sa4.jpg

6.

g272714100rp1.jpg

7.

dmzjb2.jpg

niezłe są te przerysowywane rysunki.Mam warzenie ze rok temu rysowałeś lepiej.Teraz brakuje tobie tej lekkości,poczucia estetyki.Według mnie za mocna kreska.Mimo to postaci maja charakter i dynamikę.

Pozdrawiam

Dzięki :). Fajnie ze się podoba, co do podpisu to chyba rzeczywiście troszkę przesadziłem ;P.

Następny rysunek... zmieniłem trochę podpis na prostszy mam nadzieje że ciut lepiej teraz wygląda.

rda3hf6.jpg

nie wiem czy więcej przypadku w tym ostatnim czy zamysłu ;] ale to nie ważne bo mi się tam podoba, wygląda trochę jak węgiel, akwarela (oczęta poleciały za bardzo w lewo, klasycznie polecam flip horizontal :])

JeezBumpkin - dzięki za komentarz, ciesze się ze sie podoba :). Co do flip horizontal to całkowicie zapomniałem przy rysowaniu o tej opcji :(. Teraz postaram sie już nie zapominać :).

noiprox - podpis może jak pieczątka ale wydaje mi się bardziej schludny ;).

Po dłuższej przerwie wrzucam ostatni rysunek ołówkiem. Coś bardziej w stylu "przerost formy nad treścią". Rysunek ma trochę błędów, niestety zauważyłem je dopiero po skończeniu ;\. Mam nadzieje że sie spodoba ;).

strsc.jpg

makak_ - dzięki, miło słyszeć, że się podoba ;)!

Ostatnio wygrzebałem gdzieś z szafy jakiś szkicownik A3... głupio by było aby się zmarnował ;).

Wrzucam zdjęcia moich ostatnich wypocin w tym właśnie szkicowniku.

różności:

dsc04592.jpg

dsc04593c.jpg

dsc04594l.jpg

dsc04595l.jpg

dsc04596.jpg

z natury/lustra:

dsc04597e.jpg

dsc04598z.jpg

dsc04599.jpg

dsc04600.jpg

dsc04601.jpg

samochody (ze zdjęć znalezionych w googlach):

dsc04602i.jpg

dsc04603a.jpg

dsc04604z.jpg

dsc04605s.jpg

dsc04606y.jpg

dsc04607k.jpg

dsc04608.jpg

dsc04609d.jpg

dsc04610.jpg

dsc04611.jpg

Z góry przepraszam za słabą jakość zdjęć, mam nadzieję, że nie będzie ona zbytnio przeszkadzać w oglądaniu :).

powiem Ci że nawet fajnie, fotorealistyczna brunetka, gość z dziurą w klacie, oczęta i te szkice twarzy chyba najlpiej... pracuj pracuj pracuj, praca czyni wolnym...ale ta dewiza sprawdza się dopiero wtedy gdy robisz to co kochasz...

Pozdrawiam i będe tu zaglądał

Edited by rubinos