Skocz do zawartości

Sprzedaz modeli


coldzik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam male pytanko... Dopiero co zaczalem zabawe z modelingiem, ale czesto widze strony, czy nawet patrzac na turbosquid, ze sporo osob sprzedaje modele przykladowo do gier... Na te chwile nie posiadam takich umiejetnosci, aby robic modele dla szerszej publicznosci, jednak trzeba myslec nad zarabianiem w przyszlosci... Czy jest taka sprzedaz oplacalna? Czy ktos z tego forum tym sie zajmuje i potrafi godnie wyzyc? Czy jak juz, to traktowac to jako taki dodatek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie sądzę żeby dało się z tego wyżyć.

Przy takim dumpingu cenowym jaki się dzieje na takich serwisach to żeby wyżyć trzeba by dziennie robić po kilka/kilkanaście modeli dobrej jakości.

Chociaż mogę się mylić :)

Imho lepiej jest stworzyć jakąś większą bibliotekę modeli razem z materiałami i texturkami i sprzedawać to jako całość za jakąś większą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenowy dumping to raczej jest w przypadku Evermotion. W przeliczeniu na sztukę ich modele są śmiesznie tanie w porównaniu z np. Turbosquidem. A traktować to należy tylko i wyłącznie jako dodatek, dodatkowy grosz z roboty, za którą już ci ktoś zapłacił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba dziennie robić czort wie ilu bo jeden model można sprzedać kilka (naście, dziesiąt) razy. Na TS jest gość którego JEDEN model (wcale nie tani- bodaj 400$ czy coś w ten deseń) sprzedaje się codziennie, kilka razy minimum, czego mu zazdroszczę jak jasna cholera. Z drugiej strony dla równowagi są tysiące takich których nie kupił nikt. Kwestia jakości, umiejętności zaprezentowania no i rozpoznania rynku- jak wszędzie, jak zrobisz to dobrze to zarobisz ale nie ma się co łudzić- łatwe to nie jest, no i "cool" modele- samochody, broń i temu podobne zabawki dla dużych chłopców nie są rzeczą którą agencje reklamowe czy ludzie od wizek by kupowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ja gdzies cos napisalem, ze chce cos za darmo??? Piszac, ze milo by bylo pracowac w zaciszu wlasnego domku, nie pisalem nic o tym, ze chce to robic nielegalnie, czy tez zarabiac Bog wie ile nie ruszajac palcem... Po prostu chcialem sie dowiedziec jakie sa realia handlu modelami przez net

Edytowane przez coldzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staraj sie o dotacje unijna na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej (obecnie jakies 18 000 - droga przez mękę...). Doloz 2gie tyle i zarabiaj
akurat wystarczy ci na maxa vraya photoshop i xp :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepskie podejście do tematu. Patrzysz przez pryzmat kasy.

Jest kasa .... o to ja się za to zabiore. Najpierw sie trzeba czegoś nauczyć i dojść do perfekcji a potem to sprzedawać.

To tak jak byś zapukał do boksu Ferrari na F1 i zapytał - "Ile płacicie Felippe ?" ....20 baniek Euro ..... a to spoko, to ja tez bede mistrzem

 

 

-----edit----

no to jakiś inny miszczu, nie znam się :)

Edytowane przez piksar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko . Znam strony w , którym moge za darmo pobrać w pełni legalnie modele o wysokiej jakości . Teraz jest trudno bo konkurencja jest większa . Jeżeli chcesz rozkręcić firme to możesz wziąć jakieś dotacje dla rozpoczęcia własnej działalności . Nie są to chyba dotacje unijne albo i może . W sumie żadna różnica . Jakoś inaczej się nazywało to chyba i gdzie indziej bierze . Wypisujesz sobie na jakiś papierach co chciałbyś kupić niezbędnego dla firmy i na ile to wszytsko wyceniasz . Ale jeżeli chcesz rozkręcić firme zajmującą się grafiką nie możesz kupić sobie motoru bo oni wszytsko sprawdzają . Możesz wydać wszytsko a jeżeli nie to cię z tego rozliczają i oddajesz im reszte . Może dopisze później gdy przypomne sobie gdzie się to załatwiało . Wiem z grubsza o tym bo nie korzystam z tego :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TS jest gość którego JEDEN model (wcale nie tani- bodaj 400$ czy coś w ten deseń) sprzedaje się codziennie, kilka razy minimum, czego mu zazdroszczę jak jasna cholera.
A skąd wiesz że się codziennie sprzedaje? To twój znajomy, czy sugerujesz się "TOP SELING MODELS" ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz się starać o ITIN to musisz wysłać jakiś dokument tożsamości, bądź poświadczoną przez odpowiednie osoby (z konsulatu) kopie. Ja sobie to odpuściłem. Przedstawienie W-8 bez ITIN to jedynie koszt znaczka na list do USA.

A modele sprzedaje sporo osób. Nie utrzymasz się za to, ale co jakiś czas będziesz miał na waciki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba dziennie robić czort wie ilu bo jeden model można sprzedać kilka (naście, dziesiąt) razy. Na TS jest gość którego JEDEN model (wcale nie tani- bodaj 400$ czy coś w ten deseń) .

Właściwie jak sprawdzić jak popularny jest dany model ?

Jak znaleźć te które się najlepiej sprzedają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys wypelnialem, chyba dobrze bo cos tam sprzedaje i jakis pit przychodzi co rok:) gdzies w ich faq chyba byl jakis wzor wypelnienia, nie pamietam zeby mi to sprawilo jakas wielka trudnosc, ale slabo juz pamietam bo od paru lat tam jestem

 

jakby co to pytaj o konkretne pola, moze bede pamietal...

 

i wystawiaj te swoje meble bo dobre masz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co kaman ? Treści mniej więcej się domyślam , przekroczyłem limit powiększyli mi go etc.Chodzi pewno o jakąś techniczną sprawę której nie znam :P Co to za limity ? I jak władować większy plik podzielić zipem na części czy cuś ?

 

We have increased your upload limits.

Please keep in mind that when you upload, we receive notifications when you approach or exceed your limits. When we receive these, we update your upload limits accordingly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności