Skocz do zawartości

Garderoba + łazienka


Pinero

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Część ze skórzanym siedziskiem świetna, a właściwie, to przede wszystkim, to skórzane siedzisko. Co do reszty, jak chudy wspomniał, ciężko się połapać. I jeszcze taka mała uwaga. Jeżeli dobór materiałów jest Twojego autorstwa, to względy praktyczne wnętrza masz chyba w głębokim poważaniu;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyż myjąc ręce często krople wody lądują na podłodze, potem kapciami rozmazujemy to a kapcie nie są zawsze najczystsze i ogólnie na tym błyszczącym materiale brud będzie cały czas.

 

wiadomo, podoba mi się, ale już mam ruchy wymiotne jak widzę coś brązowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci Tomuś napisał;)) Można jeszcze dodać kwestię chlapania wody na zasłonki znajdujące się przy umywalkach. Ogólnie zasłonki w łazience, gdzie z zasady jest raczej wilgotno, to imo nie jest dobry pomysł

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za chamstwo i prostactwo ale wilgotna to może być pi**a. Trochę nie trafne słowo touch.

 

Powiedzmy że sa miejsca gdzie jest woda, a woda na takiej powierzchni jak ma tu kolega Pinero nie tylko może powodować brud który mocno widać ale też może być niebezpieczna. imo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzyma poziom jak zawsze !

Fajne motywy z wieszarnia na ubrania i umywalnia :) A co do tych mokrych kropli to chyba nie myjecie rak klaszczac ? :) Jedynie co mi nie lezy to ten lezacy dywan ;)

Zazdroszcze tych wielkich wnetrz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

in minus - spróbuj otworzyć drzwi szklane (na 3 rend.) albo bateria skapituluje albo dywan wek. Wszechobecny problem z wodą można było uniknąć stosując różnicę wysokości posadzki w umiejętny sposób nie popsułaby wnętrza. Czarny podest przy umywalkach będzie czysty tylko po zamontowaniu, ta wentylacja w suficie to chyba rodem z jakiegoś modelu fiata albo czysty bug, mam nadzieje że drążki w szafie są opuszczane/wysuwane ... z drabką po podkoszulkę trochę nie fajnie, materiał szkła też niezbyt mi podchodzi, wanna lewituje :P, tak jak już publika pisała względy czysto użytkowe leżą i kwiczą (zawsze w tego typu stylizacji szukam kontaktów jak je sprytnie ukrywacie, ale jeszcze nie znalazłem)

 

in plus - stojaki, generalnie szmaty+ciuchy, powiedzmy, że zagospodarowanie przestrzeni (chodź mam mieszane uczucia), artyzm prezentacji

 

off top - nie wiem czy to ma w ogóle jakikolwiek sens, ale cóż.......

po zrobieniu 2-3 podobnych wnętrz czas na zmiany, tkwicie w tym minimaliźmie kolorystycznym już wszystkimi `ręcoma`, nawet większość użytych sprzętów się nagminnie powtarza, rozumiem łatwość operowania 2-3 barwami jest mniej ryzykowna niż szerszą paletą ale chyba warto szukać nowych nurtów... Będąc waszym klientem po obejrzeniu wcześniejszych prac stwierdziłbym że wciskacie mi zlepek gotowych/starych pomysłów. Dla mnie podstawową funkcją projektowania wnętrza jest nadanie mu indywidualnego/szczególnego/jedynego w swoim rodzaju charakteru, a wątpię żeby cała rzesza ludzi chciała mieć w domu to samo. U was trąci to pomału pójściem po najmniejszej linii oporu, 2-3 stare projekty tu przesunąć tu dodać, kolory z góry znane (jednakże każdy projekt z osobna sam w sobie jest bardzo oryginalny i ciekawy, może nawet najlepszych jakie widziałem - patrząc globalnie, nasuwają mi się powyższe refleksje).

 

Jako `artystę od renderów` podziwiam szczerze i na całej szerokości.Pozdrawiam

 

jeśli możesz pytanie o materiał (właściwie rodzaj) czarnego błyszczącego i płyty kamienne szare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A...wracając do tematu - ja tam już wiem jak te Wasze wszystkie pokoje wyglądają

( http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=30528 - jakiś dziwny wątek z tegoż tak wspaniałego forum ) ... to ja się wcalę nie dziwię, że Wam wszędzie brudno ;)

 

to bylo chamskie:)

 

Jestes projektantem i wizualizatorem wszystkich wnetrz na hoppe? Pytanie bez podtekstow, pytam bo nie wiem.

 

Zeby nie bylo ze post bezproduktywny to rendery ladne, takie lubie a te dywaniki sa straszne a nawet momentami jakos niesmaczne, nie podobaja mi sie w ogole. I nie pasuja jakos do ostrej reszty. Ad. projektu nie mam odwagi sie wypowiadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne acz niefunkcjonalne wnetrze, tzn funkcjonalne jak masz pokojówke

spałem kiedys w podobnym apartamencie - moze bez tego krzaczastego dywaniu i poduszki na podłodze (pseudo fotela domyslam sie). Za to były ładne chromowane kratki odpływowe w podłodze przed progami tak że można było chlapać sie w łazience bez zalania pokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, takimi pracami zmuszasz mnie do tego, że nic inteligentnego i odkrywczego napisać nie mogę.

Ładne.

Nie podoba mi się tylko ta poducha. Zastąpiłbym ją jakimś fotelo-krzesłem bez obić, bo z zaparowanym tyłkiem wolałbym na poduchę nie siadać. :)

No i nie wiem czy nie wyszłoby ciekawiej, gdyby jeszcze bardziej odseparować tę część kąpielową innym podłożem. Np jakimś jasnym drewnem typu dąb. Czymś co kolorystycznie nie odrywało się od reszty, ale sprawiało cieplejsze wrażenie. Bo wiadomo, że ogrzewanie podłogowe, te sprawy... ale kamień sprawia jednak wrażenie chłodniejszego. Imo... Ale to należałoby zobaczyć, bo sam nie wiem czy to wizualnie by się sprawdziło.

Piękna kolorystyka. Brązy to mój świat ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja! Świetny dobor materiałów i kolorów. Twoj styl jest dobrze rozpoznawalny co jest chyba wielkim plusem.

Mogłybys napisać coś o renderach np. jakich silnikow renderujacych uzywaz w Vrayu? No i bardzo jestem ciekawy jak wygladalby render bez postprodukcji.

 

Pozdrawiam i gratuluje świetnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! zadko ktora pracka juz mnie mega zaskakuje... jak milo znow poczuc to uczucie...

a szczęka odbiła sie od biurka... nachylam sie...mam nadzieję, że ją odnajdę.

co nie zmienia faktu, że pienro mnie nie przekonuje. Jego wizka bardziej.\

PozDR

Edytowane przez lashco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U was trąci to pomału pójściem po najmniejszej linii oporu, 2-3 stare projekty tu przesunąć tu dodać, kolory z góry znane

 

jasne. warstwa funkcjonalno-komunikacyjna projektów też jest brana z wcześniejszych projektów:D

 

"my" normalni i "wy" moderniści/minilaliści;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj otworzyć drzwi szklane (na 3 rend.) albo bateria skapituluje albo dywan wek

 

Co to znaczy BATERIA SKAPITULUJE :)

Czego tu się bać :)

Wszechobecnej wilgoci ?

Wyjście jest dokładnie z drugiej strony...

 

Wszechobecny problem z wodą można było uniknąć stosując różnicę wysokości posadzki w umiejętny sposób nie popsułaby wnętrza

 

Jest taki świetny wynalazek, jak odpływ w posadzce - dodatkowy.

 

Czarny podest przy umywalkach będzie czysty tylko po zamontowaniu

 

Nie do końca prawda.

Używałeś, czy montowałeś ?

 

ta wentylacja w suficie to chyba rodem z jakiegoś modelu fiata albo czysty bug

 

:) To nie wentylacja ...

To pewna propozycja. Zamiast robić dwa bezsensowne ujęcia, robię czasem taki myk.

 

... z drabką po podkoszulkę trochę nie fajnie materiał szkła też niezbyt mi podchodzi, wanna lewituje :P

 

Mówimy o tych samych renderach ?

 

...tak jak już publika pisała względy czysto użytkowe leżą i kwiczą

 

No to wymień te względy.

Publika oczywiście niech również wymienia.

Jestem ciekawy Waszych opinii.

 

(zawsze w tego typu stylizacji szukam kontaktów jak je sprytnie ukrywacie, ale jeszcze nie znalazłem)

 

Ponieważ powinny być sensownie ukryte.

Nie martw się - są na rysunkach wykonawczych,

i na renderingach rzeczywiście są ukryte.

 

in plus - ... zagospodarowanie przestrzeni (chodź mam mieszane uczucia)

 

Dlaczego ?

 

off top - nie wiem czy to ma w ogóle jakikolwiek sens, ale cóż.......

po zrobieniu 2-3 podobnych wnętrz czas na zmiany

 

Albo na dalsze rozwijanie początkujących i własnych teorii oraz naukę wykonywania projektu, oraz poprowadzenie ich przyszłego wykonawstwa, co nie zawsze idzie w idealnej komitywie.

Myślę, że po 40 - 50 projektach można być pewnym swoich autorskich rozwiązań. Niektórych ...

Co ty na to ?

 

tkwicie w tym minimaliźmie kolorystycznym już wszystkimi `ręcoma`

 

To nie jest niestety minimalizm kolorystyczny.

To jest raczej pewien przesyt, ale musiał byś pojeździć - obejrzeć - zobaczyć na żywo.

 

nawet większość użytych sprzętów się nagminnie powtarza `

 

... ja bardzo chętnie ... a będziesz mi modelował za darmo - bo nie chcę Ci mówić ile wydaję miesięcznie na modele 3d na zamówienie, pałając chęcia wyposażenia wszystkiego zawsze inaczej.

 

Przy okazji - LIS brawo za jakość :)

... teraz - ponieważ nigdy tej okazji nie ma :D

 

rozumiem łatwość operowania 2-3 barwami jest mniej ryzykowna niż szerszą paletą ale chyba warto szukać nowych nurtów`

 

Spokojnie.

Nie ograniczaj się w myśleniu, że to wszystko co robimy w pracowni.

Operowanie 2 - 3 barwami wręcz przeciwnie - jest czasem trudniejsze.

Musisz myśleć na sposobami w jaki zachowują się poszczególne elementy ( materiały ) i zróżnicować je nawet wtedy, gdy ich gama kolorystyk jest podobna.

Dodaj do tego jeszcze naturalne '' tworzywa '' typu kamienie.

Wykorzystaj i dopasuj.

 

... Będąc waszym klientem po obejrzeniu wcześniejszych prac stwierdziłbym że wciskacie mi zlepek gotowych/starych pomysłów.`

 

Pracownia istnieje nie cały rok :)

Każde wnętrze zawsze inaczej traktujemy.

Powiem Ci w tajemnicy, że nie ma co prochu wymyślać , a poza wszystkim

w architekturze wnętrz nie chodzi o same materiały i ich użycie.

Chodzi o architekturę wnętrza. Materiały dopełniają i określają charakter.

Architektura - w wielkim skrócie oznacza też min. przestrzeń w jakiej się znajdujesz. To jak się czujesz będąc w zadanej przestrzeni, stwierdza że jest dobra bądź zła - dla Ciebie, lub dla innej osoby.

 

To takie prostackie wyjaśnienie.

 

Zastanawiające jest to, że korytarz i dwa wejścia '' w bok '' + jedno przeszklenie pomiedzy garderobą a łazienka, oraz jedno miejsce gdzie użyte jest lustro, powodują u ludzi reakcję niepełnego odczytania całości wnętrza, oraz jego kształtu.

 

 

... Dla mnie podstawową funkcją projektowania wnętrza jest nadanie mu indywidualnego/szczególnego/jedynego w swoim rodzaju charakteru .

 

To właśnie robisz dzięki ( już w skrócie ) nadaniu odpowiedznich proporcji dla całości przestrzeni.

 

... a wątpię żeby cała rzesza ludzi chciała mieć w domu to samo.

 

Nie był bym w stanie tego zrobić.

Nawet przy projekcie dwóch Identycznych mieszkań.

 

... U was trąci to pomału pójściem po najmniejszej linii oporu, 2-3 stare projekty tu przesunąć tu dodać,

 

Oj ... chyba nie projektujesz wnętrz.

Starałem się ( powyżej wytłumaczyć ) coś, co staje ponad materiałem na ścianie, czy podobną baterią w 3 ostatnich projektach.

 

... kolory z góry znane

 

Może chcesz u mnie popracować na próbę

Będziesz proponował kolorystykę :D

Pamiętaj, że musi być zaakceptowana - i to nie przez Ciebie dla siebie

Pracujesz dla kogoś - jesteś wykonawcom usługi.

Pamiętaj tylko,że ludzie przychodzą do pracowni, którą sobie wybrali ze względu na pasujący im ogól projektów, z którymi się zapoznali.

Nagle nie zmienię wszystkiego na nasycone błekity, i nie zacznę na siłę zmieniać, bo trzeba coś zmieniać - ponieważ to ogólnie dobrze przyjmowane.

Pamiętam, że kiedyś sam zarzucałem podobne rzeczy przy swojej ocenie projektów.

Częściowo niesłusznie.

 

...(jednakże każdy projekt z osobna sam w sobie jest bardzo oryginalny i ciekawy, może nawet najlepszych jakie widziałem - patrząc globalnie, nasuwają mi się powyższe refleksje)

 

To teraz plączesz się w zeznaniach.

:)

Czy Nikifor każdy ze swoich kilkudziesięciotysięcznej rzeczy '' obrazków '' namalował inaczej, z użyciem innej techniki ?

Jemu ( z całym poważnym szacunkiem do tej osoby) było by trudno.

A ja to mały drobiazg.

 

Jako artystę od renderów` podziwiam szczerze i na całej szerokości.Pozdrawiam

 

Nie czuję się taką osobą - ale dziękuję.

 

jeśli możesz pytanie o materiał (właściwie rodzaj) czarnego błyszczącego

 

Na czym - ? Ale chyba pytasz o czarną lakierowaną płytę meblową.

 

i płyty kamienne szare

 

Jasny - ściany i posadzka.

W skrócie to wapień - nie wiem jeszcze do końca jaki.

Zapewne zdecyduję się przy oglądaniu kilku różnych razem z klientami.

 

Czarny pod umywalką

Bardzo jednolity w swoim '' rysunku '' granit ( wydobywqany gdzieś w Afryce ) niestety nazwy nie pamiętam. Są też inne granity w jego zastępstwo.

 

Ode mnie - dobry post ! ;)

Edytowane przez Pinero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

jasne. warstwa funkcjonalno-komunikacyjna projektów też jest brana z wcześniejszych projektów:D

"my" normalni i "wy" moderniści/minilaliści;)

 

I ta wilgoć :D wszędzie ...:mad:

Wapno trzeba będzie rozsypać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinero sie rozpisal troche w poscie powyzej :P. I taka mnie mysl naszla dotyczaca pewnej powtarzalnosci w projektach. Mianowicie swiadczy to o wyrobionym stylu, ktory jedni akceptuja, drudzy zwyczajnie nie. Mnie osobiscie takie wnetrza bardzo odpowiadaja. Sa nowoczesne, a poprzez stosowanie odpowiednich materialow i kolorow rownoczesnie bardzo stylowe i o dziwo cieple co nie zawsze projektantom sie udaje ;] A co do podobnego stylu kolejnych prac, to widze co sie dzieje w biurze projektowym, w ktorym pracuje. Kazdy projektant podchodzi do kazdego budynku bardzo indywidualnie, a najsmieszniejsze jest to, ze na koncu i tak pojawiaja sie elementy z wczesniejzych projektow.

 

Aaaaale to tylko moje zdanie ;]

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne acz niefunkcjonalne wnetrze, tzn funkcjonalne jak masz pokojówke

spałem kiedys w podobnym apartamencie ...

 

Wystarczy Pani Halinka...za 400 miesięcznie z prasowaniem :o

Dodam, że sprząta kilka razy w miesiącu.

Nic strasznego - naprawdę.

Raczej 90 % moich klientów ma pomoc domową.

Co to znaczy po Twojemu nie funkcjonalne - opisz to.

 

ciekawiej...gdyby jeszcze bardziej odseparować tę część kąpielową innym podłożem. Np jakimś jasnym drewnem typu dąb.

Czymś co kolorystycznie nie odrywało się od reszty, ale sprawiało cieplejsze wrażenie

 

Z tego rozwiązania - dokłądnie tego - zrezygnowaliśmy.

Mój klient to urodzony minimalista :)

 

...Mogłybys napisać coś o renderach np. jakich silnikow renderujacych uzywaz w Vrayu? No i bardzo jestem ciekawy jak wygladalby render bez postprodukcji.

 

Silniki - Irr map + Lc.

Postrpodukcja - to trochę kontrastu i nasycenia.

 

A co do podobnego stylu kolejnych prac, to widze co sie dzieje w biurze projektowym, w ktorym pracuje. Kazdy projektant podchodzi do kazdego budynku bardzo indywidualnie, a najsmieszniejsze jest to, ze na koncu i tak pojawiaja sie elementy z wczesniejzych projektow

 

Każda pracownia jest inna. Inni ludzie - inne zasady i wymagania.

U nas jest prosto - nie chcemy '' trzepać ton układów '' po 60pln za m2.

To powoduje jednak kłopoty głównie z terminami.

Chudy - w jakiej pracowni pracujesz ?

Edytowane przez piksar
5 postów jeden pod drugim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy BATERIA SKAPITULUJE

Czego tu się bać

Wszechobecnej wilgoci ?

Wyjście jest dokładnie z drugiej strony...

Jest taki świetny wynalazek, jak odpływ w posadzce - dodatkowy.

bateria skapituluje czyli zostanie przetrącona przez drzwi jeżeli otwierają się do środka/ dywan jeśli na zewnątrz (bądź fov przekłamuje)

tyle rozwiązań ile pomysłów, miałem akurat wizję z użyciem różnicy poziomów :D

 

Nie do końca prawda.

Używałeś, czy montowałeś ?

nie do końca stricte ale coś podobnego miałem okazje używać i widzieć

To nie wentylacja ...

To pewna propozycja. Zamiast robić dwa bezsensowne ujęcia, robię czasem taki myk.

tzw all in, nie Ty jeden z tego korzystasz

 

Mówimy o tych samych renderach ?

co do wanny 3 ujecie ja widzę szparę między wanną a podłogą / co do ciuchów pospieszyłem się

 

No to wymień te względy.

Publika oczywiście niech również wymienia.

Jestem ciekawy Waszych opinii.

to jest akademicka dyskusja, z punktu widzenia prostego człowieka choćby zwykłe utrzymanie w czystości byłoby wyzwaniem, tak jak mówię pkt widzenia zależy od pkt siedzenia, nie ty sprzątasz nie Ciebie to dotyczy

 

Ponieważ powinny być sensownie ukryte.

Nie martw się - są na rysunkach wykonawczych,

i na renderingach rzeczywiście są ukryte.

… jest pole do działania, sposób prezentacji wnętrza w postaci ‘przewodnika technologicznego’ , ukazanie użytych gadżetów (będąc klientem wpadł bym w zachwyt widząc coś takiego, jak jakieś gadżety są wymyślane dla mojego kibla …. taki offtop)

Dlaczego ?

kibel to kibel nie przebieralnia , nie jestem ani na nie ani na tak, dlatego mam mieszane uczucia

 

Albo na dalsze rozwijanie początkujących i własnych teorii oraz naukę wykonywania projektu, oraz poprowadzenie ich przyszłego wykonawstwa, co nie zawsze idzie w idealnej komitywie.

Myślę, że po 40 - 50 projektach można być pewnym swoich autorskich rozwiązań. Niektórych ...

Co ty na to ?

są tego plusy (perfekcja) i minusy (popadnięcie w powtarzalność i masówę)

 

To nie jest niestety minimalizm kolorystyczny.

To jest raczej pewien przesyt, ale musiał byś pojeździć - obejrzeć - zobaczyć na żywo.

komentuję to co widzę, wiem że rendery przekłamują, brak porównania z choćby zdjęciami to nie nawiąże polemiki

 

... ja bardzo chętnie ... a będziesz mi modelował za darmo - bo nie chcę Ci mówić ile wydaję miesięcznie na modele 3d na zamówienie, pałając chęcia wyposażenia wszystkiego zawsze inaczej.

Przy okazji - LIS brawo za jakość

... teraz - ponieważ nigdy tej okazji nie ma

jeśli projekt nie zakłada tego samego to rozumiem, permanentny brak czasu to normalka

 

Spokojnie.

Nie ograniczaj się w myśleniu, że to wszystko co robimy w pracowni.

Operowanie 2 - 3 barwami wręcz przeciwnie - jest czasem trudniejsze.

Musisz myśleć na sposobami w jaki zachowują się poszczególne elementy ( materiały ) i zróżnicować je nawet wtedy, gdy ich gama kolorystyk jest podobna.

Dodaj do tego jeszcze naturalne '' tworzywa '' typu kamienie.

Wykorzystaj i dopasuj.

tak jak już wcześniej napisałem komentuję to co widzę czyli projekty które pokazujesz plus to co na WWW, oczywiście że różnice materiałów generują praktycznie kolejny odcień a nawet kolor niemniej jednak praca w otoczeniu pewnej barwy jest znacznie prostsza niż operowanie skrajnie różnymi barwami które dość często mają tendencję do `gryzienia się`

 

Pracownia istnieje nie cały rok

Każde wnętrze zawsze inaczej traktujemy.

Powiem Ci w tajemnicy, że nie ma co prochu wymyślać , a poza wszystkim

w architekturze wnętrz nie chodzi o same materiały i ich użycie.

Chodzi o architekturę wnętrza. Materiały dopełniają i określają charakter.

Architektura - w wielkim skrócie oznacza też min. przestrzeń w jakiej się znajdujesz. To jak się czujesz będąc w zadanej przestrzeni, stwierdza że jest dobra bądź zła - dla Ciebie, lub dla innej osoby.

Zastanawiające jest to, że korytarz i dwa wejścia '' w bok '' + jedno przeszklenie pomiedzy garderobą a łazienka, oraz jedno miejsce gdzie użyte jest lustro, powodują u ludzi reakcję niepełnego odczytania całości wnętrza, oraz jego kształtu.

gratuluję mocnego startu. co do pojęcia arch rozumiemy się na całej linii, postrzegam to dokładnie tak samo.

Oj ... chyba nie projektujesz wnętrz.

Starałem się ( powyżej wytłumaczyć ) coś, co staje ponad materiałem na ścianie, czy podobną baterią w 3 ostatnich projektach.

wnętrza projektuję tylko w sferze własnych projektów nie mających przełożenia na wybudowane obiekty, jednak posiadają (w moim odczuciu) przełożenia na realne wykonawstwo.

artysta ma w sobie zakodowane tzw. dodawanie ideologii do swoich dzieł, realista mówi to co widzi, powiedzmy że stoję po środku i czasami nie potrafię zaakceptować sztuki dla sztuki, i pewnych subtelności (niech tylko nikt nie pomyśli że śmiem się nazwać artystą broń Boże, chodzi o kwestie postrzegania). Zawsze staram odbierać projekt dwojako pod względem artystycznym i czysto ludzkim, opinia jest poniekąd dziełem chwili.

 

Może chcesz u mnie popracować na próbę

Będziesz proponował kolorystykę

Pamiętaj, że musi być zaakceptowana - i to nie przez Ciebie dla siebie

Pracujesz dla kogoś - jesteś wykonawcom usługi.

Pamiętaj tylko,że ludzie przychodzą do pracowni, którą sobie wybrali ze względu na pasujący im ogól projektów, z którymi się zapoznali.

Nagle nie zmienię wszystkiego na nasycone błekity, i nie zacznę na siłę zmieniać, bo trzeba coś zmieniać - ponieważ to ogólnie dobrze przyjmowane.

Pamiętam, że kiedyś sam zarzucałem podobne rzeczy przy swojej ocenie projektów.

Częściowo niesłusznie.

zgodzę się. i pozwolę sobie mieć też swój pogląd na ten temat

 

 

To teraz plączesz się w zeznaniach.

Czy Nikifor każdy ze swoich kilkudziesięciotysięcznej rzeczy '' obrazków '' każdy namalował inaczej, z inną techniką ?

Jemu ( z całym poważnym szacunkiem do tej osoby) było by trudno.

A ja to mały drobiazg.

nie plącze a rozpatruję 2 aspekty - patrząc globalnie na kilka projektów można dostrzec podobieństwa , natomiast pojedynczy projekt rozpatrywany jako `oaza na pustyni` jest sam w sobie ciekawy (mam nadzieje że rozumiesz o co chodzi)

Problem rozbija się o to czy dążyć do perfekcji rozbudowując poprzednie projekty czy odcinać się od nich i tworzyć nowe, przez co stają się bardziej unikatowe. Wieża Eiffla jest tylko jedna, nie ta skala nie ta brocha ALE …,ot takie moje przemyślenia….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze odczucia – powinienem skopiować post Siwego.

Poducha – jak bym mógł to bym od razu wysłał w kosmos.

Coś mi się wydaje, że po pewnym czasie podest przed umywalką doczeka się niewybrednych zwrotów.

Ujęcia trudne do ogarnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle, kolorystyka najs. Moze napisalbym jeszcze cos pozytywnego ale dla zbyt wielu uzytkownikow byles ble... pewnie dlatego ze jestes najmadrzejszy.

A prawda jest taka ze pomimo tego ze projekt i wizualizacja dobra, to moze 2% obecnych chcialoby taki kibel w mieszkaniu.

 

Elorap dla ciebie czarny bracie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt specyficzny w Twoim stylu ktory widze sie rozwija i jak dotąd nie spotkałem podobnego u nas. Jedyna rzecz do ktorej sie przyczepie to to, ze bardzo czesto cięzko mi faktycznie określić jaka dana rzecz ma kolor, czy czarny, czy brązowy a cos a la umbra jasna. To chyba wynik ostrej jazdy w szkapie. Niekiedy mam wrazenie ze Twoje projekty sa po prostu pokazane w wersji "sepia". Wez Ty kiedys Michał pokaz fote po skonczonej budowie bo z mila checia porownalbym sobie z renderingami :) Buźka:) Ogolnie bardzo fajnie.

P.S. Ehhh te dywaniki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Projekt specyficzny w Twoim stylu ktory widze sie rozwija i jak dotąd nie spotkałem podobnego u nas. Jedyna rzecz do ktorej sie przyczepie to to, ze bardzo czesto cięzko mi faktycznie określić jaka dana rzecz ma kolor, czy czarny, czy brązowy a cos a la umbra jasna. To chyba wynik ostrej jazdy w szkapie. Niekiedy mam wrazenie ze Twoje projekty sa po prostu pokazane w wersji "sepia". Wez Ty kiedys Michał pokaz fote po skonczonej budowie bo z mila checia porownalbym sobie z renderingami :) Buźka:) Ogolnie bardzo fajnie.

P.S. Ehhh te dywaniki :P

 

Mam trochę fotek z budów, Bardzo mało dobrej jakości czy coś...;)

Niektórzy na tym forum już coś takiego widzieli, bo z fotografia ma to mało wspólnego :D

Sepia. W zasadzie to racja...sporo tu Ps'a

Jakieś dziwne przyzwyczajenia. Brak czasu na testy.

Nie dobrze się zapowiada moja przyszłość :)

Ogólnie - dziękuję wszystkim za sporo sensownych komentarzy - ale nie wszystkie miały rację - stąd moje dziwnej treści odpiski na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dodane ujęcia znacznie lepiej pozwalają zorientować się w zagospodarowaniu przestrzeni.

 

Ja też chętnie porównałbym jakieś foty do pary z wizkami,

można by wtedy pokusić się o ocenę,

na ile konkretna wizka jest sztuką dla sztuki, a na ile przybliża efekt końcowy po realizacji projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh porownanie w sumie ze zwyklej ciekawosci jak Twoje wnetrza prezentuja sie czysto kolorystycznie w porownaniu z prezentacjami 3d ktore ogladałem wielokrotnie. W sumie ja nigdy nie widzialem na zywo tego co wizualizowałem:( . Szkoda. Co do 4 lat projektowania o ktorych piszesz hmmm no co no masz miejsce w scislej czołowce i jestem mocno ciekaw w jakim kierunku pojdziesz i jak beda wygladaly Twoje projekty za np 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh porownanie w sumie ze zwyklej ciekawosci jak Twoje wnetrza prezentuja sie czysto kolorystycznie w porownaniu z prezentacjami 3d ktore ogladałem wielokrotnie.

 

3d jest niesamowitym narzędziem, któremu coraz częściej ufam.

Przełożenie 3d na rzeczywistośc jest ( przy odrobinie zdrowego rozsądku w używaniu 3d ) Bardzo zbliżone.

Stąd zaufanie.

 

...i jestem mocno ciekaw w jakim kierunku pojdziesz i jak beda wygladaly Twoje projekty za np 10 lat.

 

Za 10 lat :) - ładnie brzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dodane ujęcia znacznie lepiej pozwalają zorientować się w zagospodarowaniu przestrzeni.

 

Renderingi powstawały od tyłu.

Najważniejsze ujęcie powstały na koncu.

Wysokie nastawy ( 12 h jedno ujęcie ) spowodowały mój update.

 

Ja też chętnie porównałbym jakieś foty do pary z wizkami, można by wtedy pokusić się o ocenę,

na ile konkretna wizka jest sztuką dla sztuki, a na ile przybliża efekt końcowy po realizacji projektu.

 

Znajdę chwilę, i wrzucę w ten wątek.

Mam coś co Cię usatysfakcjonuje.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wy na to aby urządzić kiedys debatę nt wizualizacji/architektury/wnętrz ? Forum jednak ma pewne ograniczenia i mysle ze na wzór dawnych saloników/klubów tematycznych warto byłoby się spotkać i wymienić poglądy. Czy ktoś się pisze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności