Skocz do zawartości

Propozycja nowego challenge - VFX


Ramsez

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyślałem sobie że skoro na zagranicznych forach mają to dlaczego by nie u nas? Byliby jacyś chętni? Odbywało by się to tak Speed Animating - zwycięzca wyznacza temat a pierwszy challenge można by ustalić na podstawie ankiety stworzonej z pomysłów userów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak dla mnie swietny motyw zebym mogl zaczac cos robic w AE orpcz przerabiania tutkow. Problem wg mnie jest z tzw footage'm do ktorego mamy te vfx zrobic. Bo robienie calej sceny np w 3d zeby pozniej dorzucic pare firewerkow chyba odpada.

 

Ja bym to widzial tak:

Ktos (i tu jest walsnie najwiekszy problem, bo ja niestety kamera nie dysponuje, i podejzewam ze wiele osob jest w takiej sytuacji) wrzuca ktorki, 5-10 sekundowy filmik, typu "idzie sobie gostek, i nagle upada" po czym rzuca tematem "Ten gosc wlasnie zostal trafiony prominieniem smierci z pistoletu XFC-19". Po czym wszyscy sobie ten filmik biora i dorabiaja owy efekt specjalny.

 

Tylko wg mnie to ideal ktory ciezko spelnic. Prawde mowiac nie mam pojecia jak wygladaja challenge vfx na innych portalach, no moze oprocz jakiegos wielkiego co byl na cgtalku jakis czas temu. A tego speedem nazwac nie mozna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc na CG Talku jest nadal taki challenge i tworzą do tego całe sceny (http://forums.cgsociety.org/showthread.php?f=139&t=651746&page=1)... lub korzystają z nagranych przez kogoś filmików. Jeśli chodzi o mnie to byłby z tym problem bo w 640x480 niezbyt fajnie się pracuje... Można by się pokusić ewentualnie o robienie samego efektu bez compositingu.

 

no to nie warto jak ma być średnio 2-3 uczestników :P

Miałem na myśli oczywiście formę tego challenge.

Edytowane przez Ramsez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo się nie ograniczać. Kompozycja (w zależności od sceny) może być dość ważnym elementem. O to chodzi m. in. w VFX, że nie wszsytko się robi od razu w 3D albo kręci kamerą.

 

Jeśli chodzi o 3D, to można się np. nie skupiać się np. na shaderach (chyba, że są istotne w scenie) albo świetle (to samo, co do shaderów). Oczywiście zrobić tak, by jakoś wyglądało, ale bez przesady.

 

Mi przyszło do głowy np. takie coś (klimat raczej fantastyczny) - biegnie sobie koleś na greenscreenie (albo ręcznie animujemy jakiś free model z Netu), a my dorabiamy mu podłoże, po którym biegnie. Konkretnie to jakiś np. kamienny most, który za nim się rozsypuje i spada w otchłań. Bohater biegnie, bo nie chce też spaść.

Tu szkic: vfxaa4.th.jpg

 

A tu inspiracja: adventuresjb7.th.jpg

Edytowane przez piotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł, kto szybko biega?:D

 

albo coś takiego:

http://www.videocopilot.net/blog/2008/07/cliff-test/

 

Pierwotnie miałem na myśli raczej tylko tworzenie samego efektu nawet bez sceny. Coś takiego co podchodziło by pod speed challenge właśnie z poziomem trudności wyższym niż płonący patyk ale niższym niż fala tsunami uderzająca w wybrzeże.

 

Myślę że nagrodą dla zwycięzcy powinna być możliwość zrobienia making ofa:D.

Edytowane przez Ramsez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG zakochalem sie w tym zwierzaku :D

A wracajac do tematu, wg mnie taka jakosc by starczyla (dla porownania ja moge nagrac 640x480 z aparatu ^^). Pomysl z meteorem nie glupi, bo niby proste i kazdy moze jakos zaczac, ale zeby wyszlo naprawde dobrze to trzeba sie napracowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinujmy co by można z tym miastem zrobić. Meteoryt to trochę oklepane

 

moze i oklepane, ale wg mnie troche skilla wymaga. Na poczatek oklepanosc nie jest glupia, przynajmiej ma sie mase referencow :)

Dzieki za strone z footadzami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jednego myszoskoczka ale oddalem koledze który miał całą gromadkę co by mu się nie nudziło (skoczkowi).

 

Można by robić z tym meteorytem tylko jak by to miało wyglądać? Ma przelecieć tylko nad miastem i ,,huknąć" gdzieś daleko czy rozbić się niedaleko kamery.

 

Następna:

http://www.ribbitfilms.com/content.display.jsp?pid=1&aid=4&action=demosite&iframe=demosite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obróbka materiału wymaga dużo nudnej pracy jako przygotowania ;)

 

Byłbym raczej za taką konwencją, że jesli ktoś chce to robi na przygotowanym materiale a jak ktoś chce od 0 to robi od 0.

 

Ogólnie to jestem ZA, zasadniczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem raczej za tym aby było ustalone w miarę dokładnie jak robimy i co robimy.

 

Orientuje się ktoś nad jaką dokładnie książką ,,spuszcza" się autor artykułu w nowym 3DFX? Nie mam dostępu do tego numeru, wiem tyle że tytuł to: ,,Visual Effects". Mógłby ktoś podać o jaką książkę chodzi autora etc.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym raczej za taką konwencją, że jesli ktoś chce to robi na przygotowanym materiale a jak ktoś chce od 0 to robi od 0.
Popieram

 

Jestem za, jednak najpierw trzeba to dobrze zorganizować i nie startować na chama, bo VFX to super sprawa. Moim zdaniem nie ma co ustalać terminów powyżej miesiąca, mimo, że temat wymagający to liczy się mobilizacja, a gdy czasu za dużo to często mobilizacji brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym wziął udział.

 

Jestem jak najbardziej za, tylko trzeba się zastanowić nad czasem na wykonanie zadania, nie wiem czy miesiąc to nie za mało na taką scenkę po godzinach.

 

Może tak na początek główka Aliena :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem Ciekawy materiał do spadającego meteorytu...:

strona z klipem - czyli sielanka...

i jeszcze jeden może żeby zróżnicowanie było:

miejsko bardziej - aby ściągnąć trzeba się zarejestrować..

 

myślę że efekt dowolny...

czy zakładacie jakieś punkty do wypełnienia...?

 

myślę że można zaczynać...hę..??

 

pozdrawiam.

Edytowane przez sly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki: ma się dużo ruszać i ostro dawać po oczach :)

 

nie chce tu defetyzmu szerzyc, ale jak ten challange ma tak wygladac, to nie wroze mu nic dobrego.

Daj konkretny temat, warunki ktore trzeba spelnic i na jakiej podstawie ma byc oceniany, itp. Organizacja konkursu to nie "ej, chocta panocki, zrobmy cosik"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszsytko przydałyby się jakieś założenia. Jeśli chodzi o meteoryt i filmiki sly'a: Są to raczej statyczne ujęcia z widokiem na łąkę, miasto, więc chyba najbardziej odpowiednim byłoby się skupienie na samym uderzeniu - dziura w ziemi - płonące trawy, walące się budynki etc. (może nieco przesadziłem z tymi budynkami ale coż...:)

 

Do samego lotu meterorytu przydałyby się ujęcia na niebo i nieco bardziej dynamiczne, bo metoryt nie spada w dół, prostopadle do powierzchni Ziemii.

Edytowane przez piotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinujemy tylko robimy z tych dwóch ujęć, oczywiście jeśli ktoś chce może sobie wziąć inne, zrobić stado płonących i uciekających myszoskoczków, licencia poetcia... nvm.

Ja np. pracuje nad meteorytem uderzającym w głębi miasta daleko od kamery, oceniane będzie to co będzie zrobione nie ma co windować wymagań bo nie będzie czego oceniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tasiek -> hehe no zabrałem się, mam nawet model, wymapowany ;) Ale nie ma tornada. Pewnie skończę już po niedzieli bo w niedzielę jest termin.

 

Hagelades -> o! to jest słuszna koncepcja.

Edytowane przez Leru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności