Skocz do zawartości

Teczka 2d: serio


serio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 423
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

selfu, Farvus - thx!

Chciałem powtórzyć sobie budowę ust więc powycinałem z różnych zdjęć różne typy i namalowałem. Muszę powiedzieć, że sporo czasu zajmuje znajdowanie materiałów referencyjnych które spełniają moje oczekiwania. No ale cóż nie ma nic podanego na tacy..

ustashhetroboczy4kopiahw9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrkrzysiek -dziękuje!

 

Codziennie rano podróżując do pracy kolejką szkicuje sobie na swoim nintendo DS małe picki które chciałem pokazać jako taką ciekawostke. Również czasem gdy jestem za miastem lub w hotelu też lubię sobie coś poszkicować z natury więc i takie prace (nie tylko z głowy) znajdą się poniżej (*oczywiście jeśli się wystarczająco widz dopatrzy;). Ok to tyle pozdrawiam.

 

obrazkizdsa1copysg3.jpg

w1200.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o prosze- tez sie przymierzam, zeby kupic ds'a :) niektore z tych szkicow sa calkiem do rzeczy, a niektore jakby zameczone chyba...bardziej swobodnie posluguj sie narzedzmi..

 

p.s. a ty masz wersje "lite" czy tego pierwszego? soft to colors?

 

spoko, ze masz taka opcje szkicowania cyfrowo w terenie ;)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo mnie nie było ale wracam z dużym uploadem. Tym razem będzie trochę rzeczy w kolorze (który będzie trochę przekłamany bo musiałem rysować w CMYK-u). Tematyka sportowa na pierwszy rzut.

 

djw3u34ufsjnma078rjccy3.jpg

gcbe86jsaf4jzlrj4jc00pdds5.jpg

gr4scb86jhge36cx90kbfdlpq8.jpg

ge47gde2dxj96mge54cas6.jpg

ft42svxn86rhlouklgwe7.jpg

gxvehzmric74bh2gxhsa95hye6.jpg

gcbek7682bxjhr64jxbvoi0nv5.jpg

I koniec kolorków.. Kilka walorowych picków..

hedbchti6782nsbzhz55xmdke2.jpg

fh48shcvbsdm49823jhdmsjj9.jpg

cneru58sncbewj58zhditqs4.jpg

Tutaj taki eksperyment.Miałem narysować policjanta ale wszędzie w necie roiło się od pucułowatych grubasków a ja chciałem bardziej ostrego zrobić (zły porucznik ;P).Dlatego zbudowałem go z 3 zdjęć (osobno czapka, twarz, mundur) podmalowanych pędzlem na wierzchu. Wyszedł chyba niezły motherfucker ;D

hasyx723bxjf92hcx783jkns6.jpg

A tu również kilka zabaw w podmalowywanki i łaczenie zdjęć..

hsvgcxybenb385hwbxtg2k3xg5.jpggdy43876jvnx983hsmxhp4.jpg

Edytowane przez serio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny trening. No cóż nie jestem zadowolony z postępów.Czasu znacznie więcej idzie niż bym chciał a i efekt słaby. Użyłem soft brusha ale wciąż nie ma tego "blending" który jest obecny wśród pro-wyjadaczy...

 

lady11ey1.jpg

Edytowane przez serio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Draw everyday even if it sucks" i w myśl tego hasła rzuconego gdzieś na CA, zapodaje zrobiony na szybko widok z okna..

 

Dokładnie dzięki tej filozofii udało mi się w ciągu 3 lat bardziej podciągnąć w umiejętnościach niż kiedykolwiek przedtem.

 

Martwe natury bardzo fajne. W niektórych miejscach widze problemy z rysowaniem elipsy ale generalnie nie jest źle.

Jeśli chodzi o blending to bardziej kwestia umiejętności budowania formy niż brushy.

W pracy z maszyną na gąsienicach te snopy światła wyglądają bardzo sztucznie. Całkowicie bym z nich zrezygnował. Poza tym gdy zmienia się kąt płaszczyzny na która pada światło to zawsze powiązane jest to z troche inną jasnością. U ciebie jest dużo załamań w tej maszynie ale powierzchnie wszystkie mają jednolitą albo bardzo podobną jasność.

Jeśli chodzi o renderowanie to staraj się używać możliwie jak największych brushy i upraszczać a potem stopniowo i wybiórczo wchodzić w coraz drobniejszegy detal. Dzięki temu możesz poziomem szczegółowości kierować wzrok patrzącego na obrazek.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farvus - Niby mam tą świadomość, że są inne jasności na powierzchni po jej załamaniu ale cały czas coś mnie hamuje wewnętrznie aby za bardzo nie pojechać w drugą stronę i nie nadać temu jakiegoś zakłamanego w moim przekonaniu koloru.Dlatego trzymam się bardziej "bezpiecznych" barw. Co oczywiście jest błędem który muszę pokonać w dalszej pracy. Dzięki za radę z dużymi brushami , tej rady udzielił mi również Selfu. Niestety jest to typowa amatorska przypadłość którą staram się wyplenić. Powoli zyskuje pewność siebie z dużymi brushami. Dzięki za konstruktywną krytykę i pozdrawiam.

 

landscapes4kopiaqv4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej. tak srodkowy extra trafiony, oszczednie z texturami, proste pociagniecia i czyste kolorki(oprocz tego cienia rzucanego przez plot :P) :) w pierwszym dalsze plany nie potrzebnie zmiekczyles, psuje to odbior za duzo pociagniec softem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rosikowski -dzięki!

DaRoZ - "oprocz tego cienia rzucanego przez plot" -to nie był cień tylko jakiś kawałek gałęzi/drzewa.Oczywiście jeśli masz na myśli ten prostopadły kształt do pierwszej "barierki". Dzięki!

 

Pare póz z PM ale ktoś mi już powiedział, żeby ćwiczyć bardziej z natury więc to takie ostatki..

pozyfrontalneonly2copymd1.jpg

 

Zauważyłem, że za dużo rysuje głów frontalnie a za mało z profilu co powoduje pewne niedopowiedzenia i problemy z "mapą płaszczyzn" głowy.Postanowiłem więc od tej pory bardziej przysiąść nad tym ustawieniem.

head261copyqk7.jpg

 

Zabawa...

jd734bashjcnbsj3y58vcnmdw3.jpg

 

 

cju4udfnjasiqe3ndskjqskxv9.jpg

 

Edytowane przez serio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne pracki. ostatni wg. mnie najlepszy, szczególnie dobrze prezentuje się lewa jego część ( drzewko/liście ). Co do głowy, to mam ten sam problem co Ty... anatomicznie ta głowa co ją namazałeś wydaje się poprawna, ale jakoś średnio mi się podoba... nie wiem jakoś tak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też malowałem pare profili i miałem z nimi problemy.

W twoim podbródek mi jakoś nie pasuje moge się mylić ale jest dziwnie okrągły i przejście z żuchwy w szyje mogłeś troche bardziej zaznaczyć. Wcześniejsze 3 pracki bardzo fajne i ta ostatnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QbisieQ - dzięki! Co do głów to dość skomplikowana sprawa. Na pierwszym miejscu myśli się aby była poprawna anatomicznie, potem aby widać formę a na koniec okazuje się, że całość i tak nie jest atrakcyjna. Pewnie ktoś powie, że to wina błędów właśnie w tych dwóch wcześniejszych aspektach. No cóż pozostaje jedynie trenować i mieć nadzieje, że kiedyś w końcu coś zaskoczy/drgnie i od tego momentu będą wychodzić same piękne twarze.

 

Elvans - Dzięki! Co do podbródka to masz racje, różni się on od tego co było na focie.

 

Kolejny trening..

 

head276copyrg3.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej moim zdaniem wyszło ci poszukiwanie w pierwszym obrazku z palmami... drugi też całkiem niezły... trzeci... w trzecim góra za bardzo ultramarynowa jak dla mnie. powinienieś dać ciemny błękit lub granat nawet... tyle odemnie, pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że ostatnia martwa zrobiła na mnie niemałe wrażenie. Podoba mi się bardzo.

Co do póz z PM - bardzo fajnie móc poćwiczyć z natury, ale widzę przynajmniej dwie zalety wynikające z istnienia tego portalu: po pierwsze - czasem spotyka się tam bardzo dynamiczne pozy, które trudno byłoby utrzymać przez dłuższy czas jakiemukolwiek modelowi (albo wręcz postacie unoszące się w powietrzu), a po drugie - niektóre kąty, pod którymi pokazane są postacie trudno byłoby uzyskać w normalny sposób.

Jeśli chodzi o pejzaże... Hmmm... Wiesz, trudno mi ocenić prace kogoś kto ma o niebo wyższego skilla niż ja... Z mojego punktu widzenia jest jedna rzecz, na którą bym zwrócił uwagę na twoim miejscu - czasem odnoszę wrażenie że jesteś odrobinę niekonsekwentny jeśli chodzi o poziom detali na różnych planach. Wydaje mi się że im dalej jest obiekt, tym mniejszy poziom detalu powinien prezentować. Tymczasem mam wrażenie że nie zawsze tak tu jest, na czym trochę traci głębia pracy. Ale oczywiście mogę się mylić... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SBT77 - dzięki za miłe słowa. PM ma również tą zaletę, że jest duża szansa na znalezienie pozy której aktualnie szukasz i chcesz poćwiczyć natomiast znaleść zdjęcie w necie w takim ułożeniu jest bynajmniej trudne. Masz rację odnośnie szczegółowości dalszych planów. Niestety podczas rysowania pewne rzeczy umykają i wtedy popełniam błędy i to czasem dość spore. Zapamiętam to na przyszłość.

 

Świąteczne klimaty..

gxsywehhdhshuskzcktg5kv0.jpg

Edytowane przez serio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IN Flaamess - dzięki za koment. Wciąż muszę wyrobić sobie wyczucie pędzla. Nie wiem ile czasu mi to zajmie...

 

No i na koniec roku 2008 zapodaje martwą. Życzę Wam jak i sobie spełnienia marzeń które próbujemy wspólnie tu sobie wypracować :).

Pozdrawienia.

 

martwanatura416copyhf4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia nasycenia tylko koloru. Jezeli malowalbys farbami to bym stwierdzil ze uzyles czystego koloru z tubki mieszajac go jedynie z bielą a w swiecie ktory nas otacza odbijane switalo zabarwia wszystko naokoło. Spróbuj to przygasić jakimś odcieniem żółci i pomarańczy podobnym do otoczenia draperii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

selfu - pewnie masz rację, będe uważał w przyszłości.

prrrszalony - dzięki za odzew. Z tymi kolorami pewnie przesadziłem. Postaram się bardziej wypośrodkować następnym razem.

happy-angel - dzięki za wizytę. Zachowam te wskazówki na kolejne ćwiczenia.

Dziś takie ćwiczenia anatomiczne..

 

pozaznaturyvii18kopiaal4.jpg

Edytowane przez serio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności