Skocz do zawartości

Yarosh


yarosh

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki dezzed

 

mam takie pyatnko, otóż chciałbym pomalować w gimpie ale nie mogę zmusić go do wykrywania siły nacisku w moim tablecie mam wysłużonego pentagrama quad pena, (z tego co czytałem to gimp ma sterowniki od wacomów) i nie wiem co robić może ktoś mógłby mi pomóc? z góry dziękuję

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem są za małe kontrasty - gdyby była większa różnica między cieniem a obszarami w świetle lepiej byłoby widać bryłę. Poza tym niektóre fragmenty rysunków wydają mi się robione bardzo niedbale, tak jakbyś próbował tylko jak najszybciej nanieść jakiś walor na dany obszar.

hehe utrfiłeś w sedno no cóż obrazki powstały w tzw 5 min. odpoczynku od komputera w pracy na papierze że tak powiem makulaturowym, pewnie dla tego kreska miejscami jest chaotyczna, ale wiesz człowiek się stresuje żeby szef nie zdybał XD, a ciężko powstrzymać chęć rysowania szczególnie jak coś w mirę zaczyna wychodzić ;].

co do kontrastu to moja pięta achillesowa przy ołówkach jakoś tak mam że bardzo delikatnie nakładma grafit na papier a skonowanie też robi swoje plus użyta teksturka dodatkowo zgasiła biele

mimo wszystko jestem zadowolony z efektu

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem kiedys podobny problem z wacomem graphire 4, u mnie dzialalo to (z tym ze pod ubuntu):

 

"Żeby siła nacisku działała ładnie w GIMPIE, musimy skonfigurować urządzenia wejściowe. Po włączeniu GIMPa przechodzimy do Plik -> Preferencje -> Urządzenia wejściowe -> Konfiguruj rozbudowane urządzenia wejściowe...

Teraz wybieramy kolejno każde Urządzenie dotyczące naszego tabletu, tzn: eraser, cursor i stylus i zmieniamy Tryb z Wyłączone na Ekran. Zapisujemy ustawienia. Pozostaje nam zaznaczyć na co ma wpływać siła nacisku. W zakładce Opcje Narzędzia przy włączonym Pędzlu zaznaczamy Krycie, Twardość i Rozmiar w opcjach Czułość nacisku."

 

Faktycznei fajne te zwierzaki :) Ten pies o ktorym wspomina dezzed to byl chyba Ferdynand Wspanialy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki mi też się podobają xD mam jeszcze 4 ale nie mam kiedy wrzucić plus kilka do skończenia (w sumie bardzo dużo rzeczy do skończenia XD)

dziękuję za pomoc jak wrócę do domu to sprawdzę

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio miałem szkolenie, więc można było odkurzyc ołówek i kartki, nistety skany zabrały większość no i za lekko ołówek cisne albo za twardy mam XD ( zwykły niełamliwy conte bodajże)

 

butcher_by_yarosh-d2zjiq2.jpg

 

rzeźnik po zmierzchu

 

giraphe_girl_by_yarosh-d2zjj0e.jpg

 

żyrafka

 

fishes_on_land_by_yarosh-d2zjj6u.jpg

 

rybki wybrały się na ląd nie wiem mam wrażenie jakbym już to gdzieś widział ale moze za dużo w koło bioshocka/mam niejasne odczucie że tortur coś podobnego popełnił/

 

sketch_67_by_yarosh-d2zjjaj.jpg

 

z natury

 

gryf_by_yarosh-d2zjnip.jpg

 

jakis gryf

 

koziol_by_yarosh-d2zjnfa.jpg

 

koziołek jakowyś

 

viking_wip_by_yarosh-d2zjnv3.jpg

 

viking do rozwinięcia

 

art_deco_wip_by_yarosh-d2zdjn1.jpg

 

tu wiadomo gdzie tkwi źródło inspiracji ;]

 

black_belt_by_yarosh-d2zjiv1.jpg

 

można się dopatrzeć mej pasji sztukami walki xD

 

sketch_68_by_yarosh-d2zjnly.jpg

 

kolejny koślawy z natury

 

sketch69_by_yarosh-d2zjns9.jpg

 

i jeszcze jeden

 

monkey_i_am_by_yarosh-d2zjnpy.jpg

 

i małpka

 

uff dziękuje z uwagę i Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

easter_wip2_by_yarosh-d324u5j.jpg

 

z powodu choroby synka jak na razie tylko tyle rozwinięcie starego collaba z żonką,

dzięki koledze mara z naszego forum mam na czym malować cyfrowo, dzięki jego uprzejmości jestem teraz członkiem szczęśliwej rodziny posiadaczy wacomów (intuos3 różnica w wyczuwaniu nacisku jest diametralna trochę ciężko było się przestawić z quadka XD)

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

one_eye_pirate_by_yarosh-d33hqnm.jpg

 

z okazji siedzenia na komisji w. kilka szkiców powstało m.in. ten niestety większość polegnie na skanie (za słabo cisnę) za blado wyjdzie ;]

 

na prośbę emmiliusa większy obrazek skan marny bardzo obrazek na a5 ołówek

one_eye_pirate_by_yarosh-d33hqnm.jpg

Edytowane przez yarosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emmilius - dzięki, szkoda ze tak mało mogę sobie porysować, dlatego staram się wykorzystywać każdą chwilkę

wrzuciłem jeszcze większego niestety jak wspominałem skany słabe są może jeszcze raz spróbuję później zeskanować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odzew koledzy i koleżanki widzę, że mimo wszystko przypadło w miarę do gustu, to moja pierwsza z prób ilustracji w dziecięcych klimatach pozostała nieskończona, bo ciężko mi kolor na to z sensem nałożyć, ale na pewno jeszcze skończę.

interpretacje to macie zabójcze xD choc w sumie zrozumiałe :)

miała być taka fajna, przyjemna ilustracja dla dzieci xD jeszcze świetlików brak, tylko dorośli potrafią tak spojrzeć na wszystko ;]

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jeden staroć tegoroczny z którego nie jestem do końca zadowolony(ale jak płaca taka praca), ponad 16 dinozaurów jeszcze przy okazji powstało do środka ale nie będę Was męczył

08f32d67fc2ef7d2b2df0f19d603699d.jpg

 

95d0aac64a22fa3d3c382fbcc110e579.jpg

do takich dinków jeszcze dochodziło proste tło i kilka kolorków

dinosaur_by_yarosh-d34gfoi.jpg

 

wybaczcie wielkość

Pozdrawiam

Jarek

Edytowane przez yarosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wipek ptaszka jakiegoś w inkscape

ptah_wip_by_yarosh-d34wyk5.png

 

btw macie jakieś patenty na kesport do cmyka plików inkscape? próbowąłem scribusem ale tam mi się rozwala wszystko, najprościej chyba do epsa i pluginem w gimpie

troszkę sobie testuję darmowy soft możliwe że niedługo coś z gimpa się bedzie pojawiać może czasem jakiś sculpt w sculptrixie, (czasu brak :()

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cb804b06301851106c8a3ef0552e9a67-d37jk0u.jpg

 

inkscape rozwinięcie starego szkicu, trochę rozmazane spróbuję później lepszą wersję wrzucić

 

shielder_by_yarosh-d2zjilx.jpg

 

tak nawiasem to przydałoby się choć słowo "jest ok", albo "gościu idziesz nie w tą stronę"

samym patrzeniem i o czytaniem wątków ciężko jest wyciągać wnioski a jak się uda to mogą być błędne, więc jak pisałem w pierwszym poście dzięki waszej pomocy chcę się rozwijać, nie mam niestety zbyt wiele czasu więc może nie robię spektakularnych postępów, ale zauważam, że trochę bardziej świadomie postrzegam pewne rzeczy - również dzięki wam

Pozdrawiam

Jarek

Edytowane przez yarosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odzew TheBill, taka specyfika wstępnego wektorowego szkicu jak będę się zabierał za kolory postaram się je zróżnicować bardziej, w między czasie rzuciłem ten cień i zmniejszyłem nieco stopy żeby nie były aż tak przerysowane

 

dragon_snake_color_wip_by_yarosh-d38gsm0.jpg

żeby nie było, ze się obijam to powolutku ok. 30 min dzienneie jak życie ofc pozwala (synek troszke choruje ostatnio) dłubię sobie coś takiego i staram się troszke podszlifowac cartoonową kreskę, nie powiem maszrum troszkę mnie motywuje w tym kierunku szczególnie ostatnio XD

Pozdrawiam wszystkich odwiedzajacych

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy taki jakby z ... hmm budyniu zrobiony :D mało detalu, drugi już bardziej mi się widzi, fajny poważny ryj. Porady raczej Ci żadnej nie dam bo kiedy ja modelowałem główki w 3D to Zbrush był w powijakach więc to raczej porównania nie ma. Oj chopaky smaka mi poważnego robicie na przetestowanie softu. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie zgodzę się że w pierwsyzm jest mało detalu.

Detale dzieląsię na 3 poziomy, choć nazw sobie nie przypominam to polega na skali ;) Mały, średni i duży (minor, medium, major?). Musisz znaleźć balans pomiędzy tymi wszystkimi poziomami, w tym pierwszym masz praktycznie sam średni detal i jest go po prostu za dużo. W tym drugim jest już lepiej, mniejsza ilość średniego, który nie psuje tak bardzo dużego, dochodzi też detal mały :)

Edytowane przez noiprox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności