Skocz do zawartości

Teczka 2D : Uriel


Uriel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 356
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Całkiem ciekawy ten chwast,no tylko nie wiem czy czaszki nie za ciemne,czy nie powinny mieć jaśniejszego waloru,tak samo jak owoce.

Owoce cebulko podobne prawie nie różnią się walorem od łodygi,trochę jakby wszystko było pociągnięte tym samym walorem,taka moja sugestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy jaka jest ta czerwien, w wiekszosci wypadkow jest to ciemny walor. Czasem wrecz nie widac roznicy walorowej, a jedynym sposobem na rozroznienie jest ksztalt i kolor.

 

Mozliwe ze nieco ciemniejsze tlo poprawilo by troche odbior tego "kwiatka", wtedymozan by tez pokombinowac z walorem czaszek o ile wogole ci sie chce.

Dla wiekszosci dobrych grafikow 3D taki koncept i tak by wystarczyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ICE: czy mi się chce, pewnie że mi się chce tyle że czasu brak :) poza tym teraz nad kolorem wole ćwiczyć.

Telthona: dzięki

 

takie moje 3h wypociny od razu w kolorkach, niby speed

 

attachment.php?attachmentid=76400&d=1292625258

Edytowane przez Uriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sympatyczny portrecik, tak sobie myślę, jakby bardziej brązy we włosach i fragmencie ubrania zróżnicować, byłby jeszcze ciekawszy. Ale chyba bez sensu by od speeda wymagać nie wiadomo czego, heh. Fajnie, luźno malowane, usta zacnie wyszły, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czym ja maluje :) dobre pytanie, zacząłem od corel photo- paint, potem artrage (bardzo polecam, lubię do niego wracać), gimp w każdym z tych programów siedziałem sporo a teraz photoshop od niedawna i będę się go trzymał źle się z tym czuje że od razu nie zaczołem z nim mej przygody z malowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten ostatni mi się średnio podoba, może przez skojarzenie C3PO, tylko że jest przypakowany w wersji Pudzian, i z neonowymi czerwonymi dodatkami ala Terminator, i z mieczem wielkości której sam Squal z FF by się nie powstydził. :P ale to kwestia designu po prostu.

 

za to dwie poprzednie prace mi się bardzo podobają, zwłaszcza ta kobitka w zbroi; trochę jest ona przeładowana, ale sama twarz z tym dziwnym hełmem bardzo mi się podoba, i myślę że mógłbys tej pracy poświęcić jeszcze ze 3 godzinki na piękne wykończenie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie przez to że tamtą robiłem od ogółu do szczegółu a tą od jej lewego oka, powiem więcej chciałem poćwiczyć bryłę oka i jak to robiłem wyszła mi całkiem zgrabna reszta tyle że w połowie domalowałem ciało. Drugiego oka brak przez to że męczył bym się znacznie jak bym chciał namalować spójne z pierwszym mając pierwsze skończone a drugie nie tknięte. Pewne jest to że najgorsze w tym wszystkim jest to że nie dbałem o dynamikę tylko o szczegół, chciałem po prostu skończyć to co zacząłem a zacząłem od detalu więc ciężko w tym o większą spójność :), ale miło że ci się podoba poprzednia

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze się nie rozwijasz. kazda pracę podejmujesz w taki sam sposób i nakladasz ten sam temat z podobnymi rozwiązaniami. Plus za kolor. Minus za to ze rysujesz to co Ci się wydaje i nie zastanawiasz sie w ogole nad bryłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o decyzje twórcze przy tworzeniu, a nie efekty - to juz da sie zaobserwować z pracy na pracę szczegolnie ze ogladam je od jakiegoś czasu. Za mało zróżnicowania moim zdaniem. To tak jak pijąc wino Sofia nie mozna stac się nawet specem od Sofii poki nie pozna sie choc w czesci innych win. Próby są spoko ale IMO zbyt jednorodne. To tylko moje zdanie żaden zarzut ani nic, niektórzy mają swoją zajawkę i wisi im roznorodność, ja korzystam z okazji by sie wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ola-f no masz racje w mej teczce pewnie tylko gruszek i cebul nie uwidzisz, a ostatnimi czasy rysuje panie :) ale jestem facetem, i co śmieszniejsze to aż chce się rysować a im więcej rysuje tym lepiej. Poza to speedy, więc powiedz mi proszę co niby powinienem rysować, jakiś czas temu miałem spore problemy z kolorem dynamiką i myślę że to właśnie jest w tej pracy, i robiłem prace od linartu co jak dla mnie jest czymś nowym po tych ciągłych plamach

Edytowane przez Uriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomoglbym Ci ale wlasnie prasuje biale skarpetki na imprezę. Chodzi mi o to, ze nie tworzysz roznorodnych rzeczy nie chodzi mi o jablka itp. Niby naukę ogranicza ale nie powiem Ci też, ze malowanie golych bab to coś złego ;) Najlepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak Uriel rysuj to co Tobie najbardziej lezy - moim skromnym zdaniem czlowiek szybciej sie rozwija jak rysyje z przyjemnoscia. Sa tacy na tym forum co wiedza lepiej albo wydaje sie im ze wiedza lepiej bo sie ksiazek naczytali ja wieze w to ze prawdziwy talent powstaje z pasji i jak bedziesz tylko jablka rysowal tez sie staniesz monotematyczny. Ja sam babeczki lubie nie tak bardzo rysowac jak podziwiac :). Postep widac jeszcze troche plasko miejscami ale wszyscy sie przeciez uczymy i kazdy dochodzi do konkluzji na swoj orginalny sposob.Ja wieze ze ludzie ktorzy wiecznie tylko cwicza zamykaja sie w swoim comfort zone i probuja wszystkich przekonac ze to jest wlasciwa droga.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mellon Ty chyba nie wiesz co piszesz,jeśli Ola-f napisał o ćwiczeniu rysowania/malowania różnorodnej tematyki,a Ty bronisz właśnie comfort zone Uriela którym są kobiety a potem nagle wychodzisz z wnioskiem że ludzie którzy tylko ćwiczą zamykają się w comfort zone?

Prosze Cie, przeczytaj może lepiej posty Ola-f i potem to co napisałeś,jak się ma jedno do drugiego.

Akurat Ola-f zwrócił uwagę na bardzo istotną kwestie i nie uważam że jest to dla kogokolwiek jakaś krzywda przed którą trzeba się bronić argumentami,kwestia czy ktoś chce zrozumieć ze otwarty umysł daje więcej niż właśnie taki wspomniany comfort zone.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Swiezy ja to na przykład rozumiem, ale wypowiedź Mellona także jest trafna choć może nie ostatnie zdanie. Jak bym chciał robić jak największy progres w 2d to znając życie rysował bym wszystko dookoła (dosłownie wszystko), ale to mogło by sprawić że źle bym się czuł bo zaniedbywał bym wszystko inne czym się zajmuje. Rozumiem że Ola-f miał na myśli moje rysowanie to chodziło mu o to bym robił sceny typu jak chce narysować panią to może to być po prostu laska, a mogę do tego dodać historie, dodać zwierzaki trochę przemyślanych roślin najlepiej z skomplikowanym tłem, a poza to zawsze mogę zrobić więcej pań, zajmujących się tym co zwykle widzi się w życiu. Mym skromnym zdaniem nigdy takiej pracy nie zrobił bym jako speeda a jak coś wygląda na niedokończone to chce to dokończyć a na to nie mam czasu zajmuje się 2d, sculptem, teksturami a teraz jeszcze chce robić enviro w 3d, nie zapomniawszy że prowadzę projekt gry. Więc pewnie dlatego wole się skupiać na niezłożonych scenach które mogę szybko skończyć i przy których walczę z tym elementem w mym warsztacie który mnie najbardziej męczy, na tą chwile jest to kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiezy nie zabardzo wiem czy bronisz ola-f czy moze swojego comfort zone(wiem ze moze to co wlasnie napisalem moze byc ciut "przytrudne" dla ciebie do zrozumienia, sadzac po tym co zrozumiales z mojego posta).Napisalem ze ludzie ktorzy ""wiecznie tylko""cwicza zamykaja sie w comfort zone nie natomiast jest to zle gdyz w moim poscie tego nie znajdziesz.Probujac zmanipulowac mojego posta moze zyskasz zludne przekonanie ze masz racje moze nawet kogos do tego przekonasz natomiast jezeli szukasz prawdy postaraj sie wykluczyc swoje personalne problemy.Ja uwazam ze prawie kazdy ma swoje comfort zone ale przekonywanie kogos ze jego wlasne jest najlepsze jest obludne.Prosze cie zebys nastepnym razem nie wyciagal konkluzji jezeli nie jestes w stanie sprostac zadaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mellon nie potrzebnie doszukujesz się jakichś osobistych aspektów mojej wypowiedzi.

Sory comfort zone to niby ćwiczenia? czyli co niby to jest tak ciasna dziedzina?

chyba nie bardzo,to jest duże pole do popisu i wcale nie nazywałbym tego comfort zone.

 

"Powiem tak Uriel rysuj to co Tobie najbardziej leży"

a w następnym poście

"Ja uwazam ze prawie kazdy ma swoje comfort zone ale przekonywanie kogoś ze jego własne jest najlepsze jest obłudne."

Podczas gdy Ola-f pisze o różnorodności, Ty piszesz że on niby spycha Uriela do comfort zone jakim nazywasz ćwiczenia.

Twoje zdania sobie nawzajem zaprzeczają,porównaj sobie post Uriela na posta Ola-f,w poście Uriela widać świadomość tego co pisze w przeciwieństwie do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki Uriel juz wiecej nie bede spamowal twojego watku-to ostatni raz.

Swiezy twoja ostatnia wypowiedz przywodzi na mysl polityke lub tania prase - wyrwane cytaty metne powiazania zamglone przeslania mysle ze sam nie rozumiesz wlasnych konkluzji a juz prawie na pewno jak do nich doszedles. Nie oczekuj w takim wypadku ode mnie zadnej odpowiedzi probujesz wygrac a nie zrozumiec a to wielka szkoda.

Sorki jeszcze raz Uriel ze Ci tu smietnik zrobilem nie takie byly moje intencje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności