Skocz do zawartości

pojazd 3d: Laguna 2 (wprawka)


Gość User190

Rekomendowane odpowiedzi

Gość User190

Hej!!

Witam wszytskich.

Wobec tego, że ostatnio coś nie mogę skończyć żadnej mojej pracki, postanowiłem wymodelować sobie (tak dla wprawy) samochodzik. Temat nudny i oklepany, ale laguna podoba mi się bardzo, więc - no cóż :)

 

Zamieszczam pierwszy render i od razu mam pytanie:

Siatkę mam zbudowaną tak, że są naniesione rowki (w miejscach zakończeń karoserii) - co jest lepsze:

- usunąć te ścianki (tak, jak jest na masce-próba)

czy

- wyekstrudować je do środka modelu??

Za pomoc z góry dzięki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

można jeszcze teraz zaznaczyć edgle nacisnąć create line from selected (jakoś tak :) ) i na tego splina co powstanie dac extrude

to chyba jedyny sposób bez kasowania :) i wmiare szybko to sie za zrobić (poniżej minuty ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Nie pospieszyłem się - m już drzwi i wogóle.. tylko rendera aktualnego nie miałem pod ręką :)

..no i takim sposobem nie odpowiedzieliście mi na pytanie - wyekstrudować rowki do środka, czy usunąć je i cosik innego zrobić (nie wiem, co :) )?? ;)

pozdr00wki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha chyba rozumiem o co ci chodzi poprostu rowki chcesz zroboc czy tez masz zrobione champerem ( dla mnie bevelem :D ) i czy je extrodowac do wnetrza hym to juz zalezy od ciebie mozesz tak, ale tez mozna je usunac a potem edges-y extrudowac efekt koncowy taki sam wiec to wszystko zalezy od tylko ciebie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Aaa..no i o to mi właśnie chodziło - nie robię na codzień samochodzików, więc zastanawiałem się jak to można zrobić najłatwiej!! Teraz widzę, że najprościej extrudem do środka... Dzięki!! :D

Jestem po stokroć wdzięczny!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po długiej niemocy powracam w łaski 3dsmaxa.. ;) (czytaj: w końcu miałem czas by włączyć go ;) )

 

NIewielki progress, ale miejmy nadzieję, że bedzie lepiej ;)

 

l12.jpg

l14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bez materiałków nie będzie widać niektórych załamań..

Zresztą ja jestem zdania, ze jeśli coś dobrze wyglada z materiałem, to po co dążyć do perfekcji, skoro i tak to nic nie zmieni?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że akurat z tego ujęcia wygląda dobrze, ale jak postanowisz podnieść kamere trochę wyżej lub ją przesunąć to będzie źle? :)

Jak na razie jest kilka drobnych niedopracowań, ale ogolnie to nie jest źle;) Czekam na render bez lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Miałem chwilkę czasu, zeby posunąć się w pracach do przodu - jak ja lubię takie dłubanie w wolnych chwilach, ale niech no tylko przyjdą wakacje... nie mogę sie doczekać :D

 

 

l20.jpg

 

l21.jpg

 

l22.jpg

 

l23.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Jeszcze szybkie pytanko: ma ktoś może jakieś referencje światełek do Laguny?? :D Mam troszkę zdjęć, ale na wsyztskich refleksy świetlne nie dają mi przyjrzeć sie temu dokładnie.. podobnie zlusterkami - ma ktoś w mairę poprawną ich geometrię, albo zbliżenie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

No to updt lekki ;) Daję screena z ustawienia materiałów - choć od razu mówię, że wszystkie były robione w 5 sekund, żeby jakieś były. No, ale skoro ktoś chce to nie ma sprawy.

Daję tez render bez materiałów - do poprawy jest lampa i przednia część dachu przy przednich belkach. Co do reszty to prosze o konstruktywną krytykę :)

 

 

l24.jpg

 

l25.jpg

 

shot1.jpg

W kanale reflect jest nieruszana falloff :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

niezle sie zapowiada, jak chcesz moge Ci swiatla i lusterka obfotografowac ale z kombiaka. Sa takie same czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Tak, tak, tak - byłbym bardzo wdzięczny.. i jakbyś jeszcze mógł tylne światełka i jakoś od góry łączenie maski z szybą (nie wiem co tam jest :/ i tylnej szybki z karoserią.. Jeeez, jesteś wielki ;)

Por@szek - wiem o szybie, pisałem o tym i o światłach też... ale szukaj nadal!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

puscilem zdjecia na maila, niestety nie zdaze dzisiaj zrobic pozostalych wiec dosle dopiero jutro. Z tym ze to kombiak jest i jesli chodzi o przod to luz ale tylne swiatla pewno inne ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

1,4 - wiem :)

2,5 - hmm.. no trzeba coś z tym zrobić..

3 - czy aby napewno?? robiłem na pdst rzutów i wydaje mi się, ze jest ok... popatrz na linię przebiegającą od samego tyłu aż do tego miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Lepsze jakościowo?? :o

Przecież to są tylko poglądówki... argh... nie mam czasu, żeby czekać pół godziny na render - ja ich używam, zeby sprawdzić jak wygląda efekt mojej pracy. Nie jest to finalny obrazek przecież - myślę, że taka jakość w zupełności wystarcza...

Jeśli sie mylę to możecie mnie tutaj publicznie ukamienować - proszę, no proszę.. kto pierwszy... :P

Na robienie specjalnych renderów \"pod publiczkę\" nie wystarczy mi czasu, zwłaszcza, że jadę teraz z innymi rzeczami i szkoła się kończy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Oooj, Jeeez - czepiasz się... Renderuję brazilką, bo finalny będzie brazilką.. wiadomo, ze każdy render inaczej interpretuje niektóre rzeczy i na takich poglądówkach to widać!! (np. zbyt bliskie krawędzie - błędy w barzylijce)

 

Lekki progress, zeby nie było, że nic nie robię...

l29.jpg

Btw. nie poprawiłem wytkniętych mi wcześniej błędów, a doszedł jeszcze błąd na lampie z przody - mówię bez bicia ;P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Dobra - przyznaję się, poprawiłem tylko przednie nadkole, ale za to bawiłm się trochę HDRI :D

 

l32.jpg

 

 

[Edytowany w 12-6-2004 » M@Ti]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Brazil ruleZzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz... :D

 

Pewnie, ze można przyciemnić, tylko, ze wtedy nic nie będzie widać - póki co to tylko takie moje zabawy ;) Choć pewnie prowadzi to do jakiegoś końca, więc możecie mnie odpowiednio korygować..

 

[Edytowany w 12-6-2004 » M@Ti]

 

[Edytowany w 12-6-2004 » M@Ti]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Yyy... no właśnieeee... tyyył ;) Hehe - tył pokażę może dziś, tylko neich ktoś mnie zmotywuje do wyklepania tylnych światełek, bo szczerze mówiąc ich po prostu jeszcze nie ma i tak jakoś nie było okazji do zrobienia ich ;)

Tak więc chłopaki - macie jedyną i niepowtarzalną sznasę motywacji największego lenia na świecie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Szybciej?? No nie wiem - ostatni render to 2:50 min. Poza tym Brazil jest bardziej realistyczny przy dobrych ustawieniach. No a poza tym dobrze znam brazila, więc po co przesiadać się na VRaya??

Lakier ulegnie pewnie jeszcze drobnym modyfikacjom..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

A dzisiaj miałem zajawkę - chwila oddechu od projektu, który tworzę - i wymodelowałem sobie logo :)

 

 

l33b.jpg

 

l34.jpg

 

 

[Wyedytowany dnia 2-7-2004 > M@Ti]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności