Skocz do zawartości

Zawieszka podczas renderu...(HELP !! cos sie zlego stalo)


09121986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No skoro w renderingu największy udział ma procesor to raczej nie dziwne;). Fakt, na wielordzeniowym/wielowątkowym procesorze da się cokolwiek robić ale raczej nie należy dużo wymagać.

 

A nie miałeś po prostu włączonego procesu o niższym priorytecie do renderowania? Albo w ogóle 1 wątku do renderingu? Czasami tak robiłem kiedy musiałem renderować i robić coś w cadzie jednocześnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kazdy tak ma :) jesli masz 2-4 rdzeniowy procesor mozesz wejsc w manager zadan >> procesy >> wybrac 3dsmax >> ustaw koligacje. W ten sposob bedziesz mogl wylaczyc np jeden rdzen i dalej pracowac w windowsie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w na swojej dwurdzeniówce jakoś ciągnę, ustawiam w Menadżerze zadań Windows proces 3dmax.exe na priorytet poniżej normalnego i mogę sporo rzeczy zrobić na kompie

 

Może jeszcze pobawię się w zakładce system w vrayu jak doradza hcpiter, moim zdaniem przydał by się bardzo przycisk [PAUSE] w renderze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak kupić Quada tylko po to żeby renderować połową jego mocy :]

Jeśli oprócz renderu potrzeba tylko przeglądarki, GG, odtwarzacza filmów, etc. to wystarczy zmniejszyć priorytet procesu. Przy czym opcja w Vrayu, przynajmniej u mnie, nie daje jakichś widocznych rezultatów. Trzeba to zrobić z listy procesów "Menadżera Zadań". Jeśli natomiast w czasie liczenia chcemy sobie np. pograć w Unreal Tournament 3 to potrzeba już wolnego rdzenia, ale w zupełności wystarczy jeden - nie ma potrzeby zwalniania dwóch.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie.!!! :)

No jedynie przegladarka by sie przydala zeby bez lagow chodzila bo stasznie muli go.

Tak mam quada wiec moge nawet jeden rdzen odciazyc, i znow zobaczylem jak malo wiedzy w mojej glowie jest, ale podejzewam ze nie tylko mi sie przyda ten watek... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie teraz lipa po calosci , wylaczylem ostatni rdzen , wlaczylem go potem ponownie i teraz mi skacza wszystkie , a uzycie prosesora skaka mi co sekunde , 20% do 90% , i tak w kolko :/ :? na a czas renderu mi sie skrocil z 30 min na 2h30 ...uhhhh chcialem kombinowac i mam :/ ehhh

 

Pomocy :/

31969317sn7.th.jpg

 

i jeszcze najlepsze jest to ze jak w malej rozdzialce jade to 99% p[obiera caly czas jak rzuce wieksza to skacze :(( ehhhh ale dalem mocy :/

Edytowane przez 09121986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresetuj Maxa, system, spróbuj wyrenderować inną scenę. Zużycie procesora często tak skacze gdy za prockiem nie nadąża pamięć lub dysk. Gdy te elementy próbują nadgonić z pracą procesor się nudzi i nie ma na czym spożytkować całej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... ciekawe... Czyżby jednak ostrzeżenia Microsoftu o niestabilności systemu przy zmianie priorytetu/koligacji były prawdziwe? :>

Kręciłeś coś z tym procesorem?

Jak już nic nie pomoże to spróbowałbym przeinstalować Maksa, a potem ewentualnie system. Przykro mi, że tak ci trafiło. Nic innego aktualnie nie przychodzi mi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki system jeśli można wiedzieć?

Bo mi też skacze kursor jak renderuję.

Q6600 na win xp x64 mam.

 

Wcześniej na xp x32 tak nie było...

Ok jest też jakimś nieco lepszym quadzie na innym kompie na viście x64.

Edytowane przez Levus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na xp 64 , q8200 ale powiem ci ze dopuki nic nie mieszalem to elegancko szlo na 99% zachcialo mi sie bawic i mam za swoje :/

 

reinstalnalem maxa i dalej to samo :/ chyba bez new systemu sie nie obejdzie :/ uhhhh ale miodzio :/

 

PS. Levus ,hehe twoja odp jest do pierwszego pytania :) a ja mam problem co sie stalo potem ,gdy zminialem jak mi podpowiedzieli ...

 

chyba czas sie na viste przesiasc :]

Edytowane przez 09121986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia na trzech quadach q6600, każdy z 4gb ram, ale na różnych mobo, duże znaczenie ma płyta główna. Im lepsza z lepszym chipsetem tym mniej tnie.

Mi pomaga ustawienie priorytetu maxa na below normal, ale czasem są sceny które podczas renderingu ostro orzą cache po dyskach i wtedy nic nie pomoże. Wtedy nawet kursor może się zacinać, zwłaszcza jeśli mysz ma własny soft np szitowy setpoint logitecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowalem system :O i nadal to samo ?? nadal mi rdzenie skaczą :(( i co jest grane ?? mozlwie ze cos mi padlo w procku ?? bo juz sam nie wiem wczesniej wszytko bylo ok , poradziliscie wylaczyc jeden rdzen , wylaczyłem i lipa teraz ,to moze teraz jakas pomoc ?? hmmmm

Bo ja juz nie mam pojecia co sie dzieje :/ system nowka teraz , ehhhh i to samo ,renderowac sie poprostu nie da bo kosmiczne czasy wyskakuja :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobby digital : no poprostu reinstalowalem system z xp64b na viste 64x , nie formatowalem C: , z czyszczeniem rejestrow to u mnie ciezko bo nie wiem jak :( a tu pewnie mi nie dasz rady wytlumaczyc ....

uhhhh ale jaki zly jestem na siebie to masakra bylo dobrze to musialem kombinowac :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyszli zepsuli i poszli :)

 

sprawdz Customize > Zakl. Redndering > Multi-threading ma byc zaznaczone (watpie ze to o to chodzi ale sprawdz)

 

jesli cos sie posypalo to reinstalacja windy bez formatu nic nie pomoze.

 

ja codziennie zmienam koligacje w maxie (np. max1 rdzenie 1-4, max2 rdzenie 5-8) ale nigdy nic dziwnego sie nie dzialo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uhhhh no jest zaznaczone :P

 

zobaczymy chyba format musi byc :/ :( no coz , juz nigdy nie dotkne ust. rdzeni :)

 

Jeszcze formata jutro moze trzasne , i od nowa wszytko a jak nie to nie wiem , kapusta dzieki bogu chociaż modelować moge ....

Edytowane przez 09121986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o odinstalowanie programu z czyszczeniem rejestru to polecam to http://www.revouninstaller.com/ . A z prockiem to nie mam pojęcia co może być nie tak. Ja bym wyjął bateryjkę z płyty głównej albo dla mniej zaawansowanych załadował standardowe ustawienia w biosie i napięcie procka ustawił na sztywno.

P.S Ja na swoim Q9450 nie mam żadnych problemów z normalnym użytkowaniem systemu (przeglądarka,gg itp. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności