Skocz do zawartości

Test tabletu Pentagram Virtuoso


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Heh, spojrzałem an te kreski z XL'a i troszke oniemiałem:D

Bo faktycznie wygladają lepiej niż z Intuosa...

Ale tak jak wyżej...ktos musi sprawdzić na tym samym oprogramowaniu...

Za to kreski KLICEK'a mnie uspokoiły po dzisiejszym zamówieniu Virtuosa:)

W jakim to programie rysowałeś??

Edytowane przez Tasior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...swietny watek :) wiecej testow prosze :) - po tych fajnych kreskach przydalyby sie kolka :) no i wrazenia czy rzeczywiscie przy szybkich ruchach tablet nie zacina bo na video z recenzji pojawia sie taki moment, ktory wskazuje ze to sie zdarza, podobna uwage znalazlem w jednej z opinii w siakims sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

test.jpg

 

Oto proszone kółka z Virtuosa. Przy czym te różnice w jakości przedstawianych w tym wątku kresek wynikają z nierówności linijek :P

Może się to wydawać śmieszne, ale każda linijka ma delikatne chropowatości które są wyczuwane przez tablet.

 

A teraz moja opinia na temat Virtuoso.

Na początku chciałbym powiedzieć że jest to mój pierwszy tablet więc nie mam porównania z innymi tego typu urządzeniami. Nie mniej jednak wyrażę tutaj moje odczucia.

 

Tak jak było już pisane, wykonany jest na bardzo wysokim poziomie...widać że Pentagram chciał wydać coś na prawdę dobrego i widać jego starania...nawet w kopercie na płytę jest twardsza folia PCV niż w innych kopertach...

Jednak po dłuższym używaniu...mam go ok miesiąc pojawiają się drobne ryski na powierzchni plastiku(nie tam gdzie się rysuje), ale to jest chyba normalne...i trzeba się przyjrzeć aby je zobaczyć.

Powierzchnia po której się rysuje jest chyba niezniszczalna :D

 

Piórko jest bardzo wygodne...leży w ręku jak zwyczajny długopis, nie ma luzów, może troszkę brakuje gumki....

 

Jak dla mnie rysuje się oczywiście o wiele lepiej, wygodniej i szybciej na tablecie niż za pomocą myszki. Jednak czasami wydaje mi się że jest zbyt czuły i każde delikatne drgnięcie piórkiem powoduje np. skrzywienie linii. Może tak być powinno i może to jest zaleta...Zapewne nie jestem jeszcze tak wprawiony jak większa część użytkowników tego forum.

 

Myślę że nie ma w sklepach bo dość dużo osób opierając się na artykule z max3d po prostu poszło do sklepów i go kupiło:D Tym bardziej że po nowym roku było bardzo mało Bambo fun w sklepach.

Tam gdzie ja kupowałem swój tablet jakaś uczelnia kupiła Virtuos'y i modliłem się aby dla mnie coś na magazynie zostało:D

 

Ode mnie to chyba tyle, jeśli macie jakieś pytania, pytajcie a ja odpowiem.

 

PS: Mam dość głupi problem który był już tutaj parę razy poruszany ale troszku w innym sensie...A mianowicie ustawiam w photoshopie cs 4 w ustawieniach brush'y/other dynamics/Opacity Jitter na "Pen pressure" i photoshop nie wykrywa mi nacisku piórka, tylko nie ważne przy jakim nacisku raz pojawiają się półprzezroczyste np. kółka a raz nie i tak na przemian.

Pewnie robie coś głupiego ale proszę o radę...Z góry dziękuję...

Jeszcze dodam że w Gimp'ie wykrywanie nacisku działa niezawodnie.

 

Pozdrawiam Tasior

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tasior, albo ktoś inny.

Jeśli to nie byłoby dla was problemem, to sprawdźcie jak tablet współpracuje z GIMPem. Jak współgra siła nacisku, itp... Czy w ogóle jest w pełni funkcjonalny z GIMpem...

GIMP jest darmowy i nie duży, więc zassanie go z neta jest legalne i nie jest bardzo czasochłonne :)

Ja bawię się GIMpem bo na Photoshopa mnie nie stać. Chciałbym do tego tani tablet, ale w miarę dobry. Nie za bardzo mam ochotę kupować w ciemno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

test-1.jpg

 

prestidigitator Rysowane w Gimpie...

Myślę że jeżeli siła nacisku jest wykrywana w Gimp'ie to reszta działa bez zarzutu...Ale mogę się mylić...jeśli masz jeszcze jakies konkretne funkcje to pytaj....

Edytowane przez Tasior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za test w GIMPie.

Nie miałem nigdy do czynienia z tabletami. Chodzi mi o to czy w GIMpie można tak samo w pełni wykorzystać tego Pentagrama jak w Photoshopie. Czy to bardziej kwestia sterowników, czy programu.

Ale widzę że nie jest źle. Wydaje mi się że ten Pentagram to optymalne rozwiązanie dla takich jak ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tylko trzeba go rzeczywiście odszukać w jakimś sklepie - niestety nigdzie nie ma tych tabletów- a cena na stronie producenta jest już szacowana na 900 pln (wczesniej było to chyba 700 pln) - w Kmputroniku z ok 580 pln został wyceniony na 869- z tym że i tak nie jest dostępny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna taktyka z tym skokiem ceny. Strzal w kolano wg mnie. Przez chwile zakladalem kupno tego tabletu, teraz bym raczej nie wzial go pod uwage. Caly test na max3d i wiele innych wyroznien w sieci czy pismach branzowych opieraly sie na hasle "dobra jakosc za rozsadna cene". Teraz to haslo jest wlasciwie nieaktualne. Cala kampania i rozglos teraz wydaje się niespelnioną obietnicą.

 

Widze, ze strona producenta (link) wciaz podaje informacje, ze tablet jest 3 razy tanszy od Intuosa A5 (oraz ze jest o 1000 zl tanszy). Czyli z czasow jak chyba byl za 540 zl. Jak dla mnie czar wyrastajacego konkurenta Wacoma troche prysnal.

Edytowane przez leander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację leander że jeżeli to zaplanowana taktyka Pentgrama z tym skokiem ceny to jest to strzał w kolano - bo ludzie znowu zaczną głębiej się zastanawiać- powinni cene zostawić w spokoju i jeżeli mało im kasy to wypuścić na rynek model choćby w formacie A5 wide

 

...ogólnie z tymi cenami to na swoich stronach jadą jak w cyrku - co miejsce to inna cena ;)

 

http://www.pentagram.pl/produkty/akcesoria_graficzne/tablety_graficzne/pentagram_virtuoso_p_2005

Edytowane przez eco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety. Szkoda że tak skoczyli z ceną. Nastawiałem się na zakup gdy będzie nowa dostawa do sklepów, ale teraz chyba poczekam aż zmądrzeją...

Dodatkowo Wacom ma w cenie chyba Painter Essential który normalnie kosztuje jakieś 300 zł...

900 zł za Pentagrama bez takiego oprogramowania to już za dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, no faktycznie...ale podrożał... widzę że miałem szczęście kupując go wcześniej...

Ale kurcze troszku mi szkoda że nagle tak podrożały...Następny niezbyt dobry krok ze strony Pentagram'a...Ale z drugiej strony...,gdyby wystawił od razu w takiej cenie, to zapewne nikt by na niego nie zwrócił uwagi(wiadomo jaką opinie miał Pentagram), a teraz jak ludzie się przekonali o jego jakości to podnieśli jego cenę do może takiej, jakiej jest wart....

Nie mniej jednak na pewno stracą część potencjalnych klientów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noi pojawił się w kilku sklepach netowych, ale co najmniej o 200 zł droższy niż pierwsza partia... Najtańszy jaki znalazłem jest po 774zł...

Nie rozumiem takiego skoku ceny. Czy pierwszy rzut był chwytem cenowym na którym firma niewiele zarabiała, bo chodziło o agresywną reklamę, czy może firma stwierdziła że tablet został dobrze przyjęty i może sobie zaszaleć z ceną... Pewnie prawda jest pośrodku. Nie wiem czy kupić czy poczekać aż cena spadnie przynajmniej o jakieś 100 zł.... (650 - 700zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze podrozal przez kurs dolara, czesci komputerowe, monitory, lepsze klawiatury

podrozaly dosc znacznie wiec czemu tablet nie mialby podrozec.

Do tej pory duzo rzeczy dalo sie jeszcze kupic po starych cenach, ale ilosc towaru w

magazynach jest ograniczona i sklepy musza uzupelniac zapasy juz po innych cenach.

Kryzys idzie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie z tym całym kryzysem też jest dużo racji...w czasie gdy drożał np. bamboo fun medium, cena Virtuoso stała w miejscu...za pewne Pentagram czekał aż tablet uzyska dobre opinie za cenę itd. a teraz również podrożał jak u konkurencji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do osób ktore posiadają ten tablet:

a więc mam pewien problem ponieważ chciałbym aby na panelu dotykowym(scroll'u)mógł przesuwając palcem zmniejszać lub powiekszać brusha.

Czy dało by się cos takiego zrobic ??

z góry dziękuje

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem ostatnio kupić ten tablet, w sumie to kupiłem[na agito] wpłaciłem kase i czekałem 3 tygodnie wkońcu mi kase oddali i powiedzeili że producent nie dostarczył i nie wiadomo kiedy będą bo nie ma daty uaktualnionej, czyżby taki popyt był na nie?? Czy może jedna dołożyc te kilka stów i kupić wacoma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój kolega kupił ten tablet ale była wadliwa seria... gdzie indziej stawiał punkt a gdzie indziej w programie np ps sie pojawiał... cała sprawa reklamacji trwała jakieś pół roku.... także ja bym został przy wacomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

półtora miesiąca temu kupiłem Virtuoso. Był wadliwy. Stawiał punkt w innym miejscu.

Reklamacja trwała do dziś dostałem nową sztukę...

...Tym razem wszystkie funkcje tego gów.. nie działają poprawnie. Wariuje.

NIE KUPUJCIE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem się jescze niedawno pytać w sklepie o nowy monitro, przy okazji zapytałem o pentagrama raz jeszcze...Kobieta w sklepie sprawdza,szuka po minucie powiedziała, że nie ma nawet w hurtowniach i producent już i ch raczej nie będzie produkował, prawdopodobnie też pentagram pójdzie z torbami bo masowo zaczynają wstrzymywać produkcję wszystkiego, w tej chwili jużtylko wiatraki na procek tej fimry można tylko kupić i to gdzie niegdzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty za fikcje opowiadasz Elgatoloco , zobacz ofertę na ich stronie i idź do najbliższego Media to się przekonasz czy nie ma sprzętu. Na ceneo jest cała masa sklepów sprzedających Virtuoso a ty mówisz że nie ma, tak samo w sklepach komputerowych. Wystarczy też tel. do dystrybutora Pentagrama i dostaniesz info, że są dostępne sztuki z nowej partii.

 

Sam miałem Virtuoso z tym problemem z przeskokiem, ale po wymianie na nowy jakieś 2 tygodnie temu nic takiego już nie ma. Więc jak komuś to wadzi to może dzwonić na serwis i na pewno wymienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności