Skocz do zawartości

Test tabletu Pentagram Virtuoso


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Specjalnie dla Was przetestowaliśmy najnowszy tablet firmy Pentagram

należącego do zupełnie nowej linii tych urządzeń. Virtuoso, bo o nim tu

mowa, jest najnowszym dzieckiem, który ma być konkurencją dla tabletów

Wacoma. Postanowiliśmy sprawdzić jak to cudo spisuje się w akcji.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=478

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W sumie dobrze że rośnie konkurencja dla Wacoma. Chciałbym go wypróbować, ale nie przesiadłbym się na niego bo jak widzę nie odczytuje obrotu, a od kiedy mam Art Marker Pena nie wyobrażam sobie pracy bez niego.

Chyba dobry jako pierwszy tablet :) Poprzednie modele były do bani, może Pentagram przełamał złą passe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny artykul, krotko i na temat :) Jako amator mialem okazje posiedziec chwile przy tym tablecie. Odnioslem podobne jak autor artykulu pozytywne wrazenie co do komfortu pracy, przynajmniej jesli chodzi o pierwszy kontakt z urzadzeniem. Mysle ze przy tej cenie moze spokojnie byc konkurencyjny w stosunku do duzo drozszych intuosow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli teraz piorko w Pentagramach nie ma baterii to odpada jeden z najpowazniejszych problemow. Kiedys mialem w pracy wielkiego Pentagrama z tym ciezkim cholerstwem zamiast piorka. Gdybym cwiczyl szermierke to moze by mi to odpowiadalo, ale chcialem tylko nim rysowac...

Co do peanow na czesc - na razie wyglada super i oby wszystko bylo w porzadku ale proponuje poczekac troche i zobaczyc jak bedzie wygladala solidnosc wykonania przy dluzszej eksploatacji no i rzecz bardzo wazna - jak tam sprawa z aktualizacja sterow. Kiedys juz mi sie przytrafil tablet, ktory w rok po premierze pakietu CS3 wciaz go nie obslugiwal (nie odczytywal nacisku w ogole)...

 

A z ciekawosci - stery do linuksa standardowo olano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widziałem sterów na Linuxa, ma pewnie interfejs MID więc dało by się ręcznie ustawić żeby działało, raczej nie da się uruchomić odczytywania nacisku, o pochylaniu już nie wspomnę xD Wacom niestety też to olewa, przynajmniej są stery zrobione przez użytkowników.

Może był by dobry test skośnych linii, skoro kilku artystów dało rade na tym popracować to chyba jest ok, no ale warto sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aleście mi ćwieka zadali... akurat ja zastanawiam sie nad zakupem nowego tabletu i myślałem o intuosie w tym samym rozmiarze.. Tu 2x mniejsza cena. Cholercia, recenzja dobra a z drugiej strony to jednak pentagram:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i krotko i na temat, ale wg mnie w taki sposob mozna napisac nt wacoma ktorego wszyscy znaja. Pentagram niestety wiele zlego nam pokazal w ostatnich latach. Wolalbym jednak bardziej gruntowny test z przykladami prostych linii, kolek, zdjeciami sprzetu od a odo z (np jak dokladnie wyglada piorko) i ogolnie opis, ktory nie pozostawialby watpliwosci nt najmniejszego szczegolu. Ja wiem, ze naprawde moze byc dobry jak wacom, ale polecanie prduktu firmu produkujacej uprzednio buble bez porzadnego poparcia mnie jakos nie przekonuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem na kupnie - i też już szykuję kasę na Wacoma a tu taki psikus - nie powiem kusząca oferta cenowo w porównaniu do zapowiadanej jakości. Zgadzam się z Drakulą że jednak test sprzętu produkowanego przez firmę, która dotąd niepopisała się jakością winien być dużo dokładniejszy i pokazywać narawdę czy jest sens pakować się w ten sprzęt czy też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, ze naprawde moze byc dobry jak wacom, ale polecanie prduktu firmu produkujacej uprzednio buble bez porzadnego poparcia mnie jakos nie przekonuje :(

Ten produkt ciężko porównać do wcześniejszych, bo tamte były tylko aiptekami w obudowach pentagrama, bo firma zaczynała (tak jak inne tanie tablety np. firmy trust itd.) - ten tablet z tego co mi wiadomo nie ma nic wspólnego z aiptek i wykonany jest w zupełnie innej technologii, więc wspólną ze starymi modelami ma tylko nazwę na obudowie... ale zgadzam się, że porządny test przydałby się ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

test jak test, najwazniejsze sa opinie uzytownikow, a te sie tak szybko nie nazbieraja. Draku wszyscy co pracowali na tablecie zaczynali od rysowania kol i linii, nie jest to na razie dorzucone, bo tablet jeszcze krazy po orbicie ;) a btw z zdjęcia naklejek z tylu tez chcesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Saturnie na grunwaldzie we Wrocławiu od dawna leży. Planowałem kupić sobie jako pierwszy tablet jakiegos używanego wacoma a5 i nigdy pentagramowi sie nie przyglądałem - ale skoro mowicie ze taka jakość to może warto, tylko własnie bałbym sie ze mi sie w rękach rozleci po miesiącu. Wiecie jak jest z dostępnoscią i ceną końcówek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klik - masz w komplecie 5 koncowek. Co do tabletu to potwierdzam ze jest bardzo fajny - IMO nie ustepuje wacomowi w niczym - nie wiem natomiast jak z trwałoscią podzespołów ale tego sie nie mozna dowiedziec w trakcie testu :/ (swoją drogą tez jestem ciekaw)

Drakula - owszem, rysuje kólka, kreski i to nawet bardzo szybkimi ruchami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klicek, moze nie tyle naklejek, co spod tabletu tez mnie interesuje. Chociazby to, czy jest gdzie schowac piorko (cos jak w graphire3).

 

Jaras, akurat test przeprowadzily osoby ktorym jestem sklonny zaufac (no, moze oprocz Leru ;)), jednak wole konkrety :) Niemniej jednak mam rozumiec ze to taki intuos w opakowaniu pentagrama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurencja dla Wacoma na pewno jest potrzebna. Może chociażby zjadą z mega naciągackimi cenami za zużywające się akcesoria. Do tej pory byli bezkarni.

Tablet Pentagrama wydaje się ok w pierwszym kontakcie. Nie pracuje się tak samo jak z Intuosem ze względu np na różnice w piórku, ale nie jest to wada. Brak trzeciego przycisku za to jest wadą, chociaż idzie przeżyć.

Swojego Wacoma używam już niemal 8 lat. Jeśli Pentagram będzie tak samo trwały to można uznać, że jest to dobra pozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja planuje niedługo kupic sobie ale zastanawiam sie virtuoso czy bamboo fun M. Bamboo fun wogóle mi sie nie podoba - biały kolor, dziwne przyciski i wogóle wyglada jak zabawka, designem virtuoso podpada mi duzo bardziej. Ale kupując Wacoma mam pewnośc ze wytrzyma długie lata uzytkowania. no i mam dylemat.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz tylko nie bijcie :) wiem ze beta..

działa na windows7? sterowniki z visty w większości przypadków pasują, ale przed zakupem chciałbym wiedzieć, bo systemu nie zmienie.

 

PS. nie wiesz = omijasz ;)

 

edit:

 

działa sprawdziłem.

Edytowane przez wesol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej! dostałem virtuoso pod choine:D moj pierwszy tablet!

na pierwszy raz było super extra :) wszystko ładnie wyglada i wydaje się być solidne. pracuje się naprawdę fajnie, tablet rzeczywiście jest bardzo czuły i daje duże możliwości.

 

ale.

 

ale np, jak chce otworzyć folder to muszę próbować z 5 razy zanim się uda bo kliknięcie "dwa razy" jest strasznie trudne! Ustawiałem na różne prędkości klikania ale nic z tego :/ zawsze albo przesunę folder/plik zamiast go otworzyć. na uczelni mamy wacomy inuoso chyba, a6. tam jest to o wiele lepiej rozwiązane - poprostu nie ma takiego problemu. jak klikniesz raz to od kursora odchodzi jeden krąg, jak dwa razy to dwa kręgi. bardzo czytelnie i ładnie :) a pentagram nic :/

 

Jak np przegląda sie strony i przesówa paskiem w dół to przy zatrzymaniu kursora zaczynają się małe drgania - wkurzające na max! ten cały dotykowy scroll też nie jest zbyt dobry - szkoda że nie dali tam czegoś w stylu rolki w myszcze - to byłoby idealne rozwiązanie! Touchscroll jest strasznie nieprecyzyjny, zwłaszcza przy zoomowaniu.

 

Ściągnąłem sobie triala photoshopa CS4 i skośne linie są strasznie poząbkowane, i nie ma reakcji na nacisk - zmienia się natężenie nasycenia ale nie grubość linii. :/ Wydaje mi sie że na starszej wersji tego nie było (to samo w przypadku flash`a). Nie wiem czy to przez sterowniki, mam nadzieję ze tak, i że wkrótce pojawią się nowe. A co do sterowników - wszystko niby kul.

Tylko programik do ustalania właściwości tabletu jest do kitu! Wygląda jakby był robiony na szybko i ktoś coś zrąbał. Nie dość że jest brzydki to jeszcze wygląda jakby grafika w nim była poprzesówana. Brak polskiej wersji i ogólenie wygląda to dość prowizorycznie :/

 

to tyle, postaram się tu informować co i jak (jak padnie to też dam znać :) pomimo tych bolączek (które wydają się być sprawą programową a nie sprzętową) tablet jest naprawdę niezły, zwłaszcza za taką cenę :)

Edytowane przez futura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Klicek, moze nie tyle naklejek, co spod tabletu tez mnie interesuje. Chociazby to, czy jest gdzie schowac piorko (cos jak w graphire3).

 

Jaras, akurat test przeprowadzily osoby ktorym jestem sklonny zaufac (no, moze oprocz Leru ;)), jednak wole konkrety :) Niemniej jednak mam rozumiec ze to taki intuos w opakowaniu pentagrama?"

 

mozna schowac piorko pod tabletem, myslalem ze o tym napisalem w tescie, widocznie wyszlo z glowy.

Wierzchni nie da sie sciagnac, nie da rady tez nic pod nia wsadzic, chyba ze chcesz zerwac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, wysyłam test z cs4. linie od linijki - szybkie i wolne pociągnięcia, to samo odręcznie, kółka od płytki CD :) sami oceńcie. powiem tylko tyle, że specjalnie bawiłe się dzisiaj na cs4 na uczelni ale wacomem i różnica jest bardzo widoczna! oby to była wina sterowników (są dostępne tylko z października 2008r)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, no niby niewielka różnica, ale widoczna :/ jak zaczynam cosik szkicować na pentagramie to po 15 min odkładam bo mi się nie podoba :D a jak jestem na uczelni to mógłbym się bawić i bawić tym wacomem ;) intos zostawia bardziej... nie wiem, swobodny i miękkszy ślad :) chociaż po zabawie z ustawieniami w cs4 jest dużo lepiej :D i rzeczywiście działa na nacisk jak trzeba - nie wiedziałem że trzeba to włączaś bo wcześniej było to automatyczne i była też ikonka od tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz chciałbym zobaczyć linie narysowane od linijki na starych pentagramach:D to by była dopiero różnica...

Zamówiłem tego Virtuosa więc jak dojdzie do mnie to na pewno podzielę się z wami moja opinią i jesli będziecie mieli jakieś pytania odpowiem...

 

PS: Tak sobie patrze na te linie, porównuję i doszedłem do wniosku że jak na taka różnicę w cenie, to różnica w kreskach jest znikoma...co przemawia oczywiście za Pentagramem...Nie mniej jednak wiem, że to nie jest jedyny aspekt świadczący o jakości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności