Skocz do zawartości

Don Quixote: Suppressor of engines


Marduk

Rekomendowane odpowiedzi

Praca na aktualny Cgtalk challange. Don Kichot w wersji steampunkowej.

 

steampunk2nw0.jpg

 

"Don Quixote (Don Kichote) and his servant Sancho Panza in the front of their new challenge! Their legend is known around the world. These huge engines are threat for the environment. Brave adventurer Don Quixote will save the world from those things!"

 

Ok 14 godzin malowania. Dawno już tak pracy nie wydziubałem. Jestem jednak świadom wielu niedopracowań. Nie było już jednak czasu, żeby się z nimi uporać.

 

Z góry dzięki za komentarze i krytykę (wszystko mile widziane).

Edytowane przez Marduk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kolorystyka nie jest do końca steampunkowa, wydaje mi się, że jest tu za mało żółci, może gdyby kotły bardziej błyszczały. (góry między kotłami mają odpowiednią kolorystykę, ale to chyba za mało) Wtedy też można by było wydobyć bardziej postaci, nadać im także bardziej steamapunkowych cech, teraz z całą pewnością nie stanowią one kluczowego elementu i trudno się domyśleć, że to Don i Sancho. Gdyby zrobić z konia szkapę, a zamiast strzelby dać kopię kierującą się delikatnie niżej niż teraz. Może było by lepiej... ale oczywiście bardzo podoba mi się wkład pracy, kompozycyjnie itd. w porządku tylko nie do końca zostały spełnione założenia.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotły moim zdaniem mają zbyt wielkie zegary oraz pokrętło, no chyba że to jakaś kraina gigantów ;), jeźdźcy za bardzo odcinają się od tła, chodzi o to, że mają zbyt ostre krawędzie, jak i ten pagórek obok, ale oczywiście praca prześwietna!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle czadowy klimacik i kolorki ;] co psuje troche odbior to ta postac na prawo. Kon wydaje sie byc troche za bardzo skrecony wzgledem ulozenia jakie sugeruje siedzaca na nim postac, i cos ma nie tak z nogami(choc to najciezsza wg mnie czesc u koni)-tylna noga na ktorej sie podpiera jest zbyt cienka, a przednie jakos dziwnie sie ze soba sklejaja, jak wspomniano detalik na kotlach mozna by gdzieniegdzie jescze podciagnac + jakies mocniejsze swiatlo odbite na nich.

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny feel pracy, najbardziej podoba mi sie pierwszy i trzeci plan, z tymi kotłami to dopisuje się do gosów które już padły, dodałbym tylko że mozna by użyć mniejszego brusha przy detalach takich jak łączenia płyt, nity itp., teraz sprawiają wrażenie raczej małych i znajdujacych sie blisko widza ;P Tak czy siak widoczek jak zwykle profesjonalnie pojechany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepiękny obraz! :) Szczególnie ostatni plan wymiata, te góry niesamowite. Na koniach się nie znam i dla mnie są super. Faktycznie może tylko te kotły za mało szczegółowe i przez te duże nity trochę jest zaburzona ich skala względem reszty. Jakby przysłonić połowę obrazu to ich dół (jak wyłaniają się z mgły) sugeruje, że są dalej (zwłaszcza przy tych drzewach), ale góra sugeruje coś odwrotnego. Ale i tak jest super.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLICEK: Dzięki Ziam ;)

rosikowski: Zawsze by się przydał, bo większy ruch w wątku i większe prawdopodobieństwo na Ciekawy komentarz ;).

dyb3k, mayk, Florian P: Znawcą tematu Steampunk nie jestem. Staram się jednak wpadać co jakiś czas na Retrostacje i co nieco poczytać (a nie tylko pooglądać, bo to wizualne wyobrażenie o steampunku jest już na starcie cudze, a słowo pisane można wyobrazić sobie już różnie). Co wyznacza kanon? Czym są steampunkowe postacie? Czym jest steampunkowy kolor? Jestem świadom małej pomysłowości swojej pracy. Większość moich prac pewnie taka jest, ale staram się nad tym pracować. Niemniej dzięki - będę pamiętać, żeby się bardziej starać następnym razem ;). Pod pewnym względem poniosłem porażkę, ale chyba wyciągnę z niej wnioski na następny raz.

 

Rembik: Przyznaję rację. Walkę o uchwycenie skali kotłów przegrałem. Chciałem dać fajny detal, który będzie widoczny. Poszedłem w pewnym momencie na łatwiznę, bo mogłem trochę ciekawiej ustawić perspektywę. Popróbować trochę z trzecim punktem zbiegu, ale jednak odpuściłem z obawy, że sobie nie poradzę.

 

Urbanboogie,mrkrzysiek:dzięki

 

DaRoZ: Dzięki. Za mało miałem czasu (obudziłem się z ręką w nocniku z tym challangem), a przy koniach brakowało przede wszystkim dobrej referki.

 

aspenboy: Dzięki. Temat steampunk'a chyba jeszcze kiedyś pociągnę, coby pokazać więcej steampunka w steampunku ;].

 

masz)rum: Miło przeczytać. Dzięki za rady.

 

peter_f: Dzięki. Jak powyżej.

 

Tortur: Thx. Perspektywa powietrzna się jednak jeszcze pojawiła. Pokłony za tamtą podmalówkę, bo mnie zmotywował by to na szybko jeszcze maznąć ;).

 

witkowski: Pracy już ruszał nie będę. Termin na pracę się skończył. Chyba, że poza konkursem, ale uważam, że lepiej jak zabiorę się już za coś innego;).

 

...ale się upisałem ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znawcą tematu Steampunk nie jestem. Staram się jednak wpadać co jakiś czas na Retrostacje i co nieco poczytać (a nie tylko pooglądać, bo to wizualne wyobrażenie o steampunku jest już na starcie cudze, a słowo pisane można wyobrazić sobie już różnie). Co wyznacza kanon? Czym są steampunkowe postacie? Czym jest steampunkowy kolor? Jestem świadom małej pomysłowości swojej pracy. Większość moich prac pewnie taka jest, ale staram się nad tym pracować. Niemniej dzięki - będę pamiętać, żeby się bardziej starać następnym razem ;). Pod pewnym względem poniosłem porażkę, ale chyba wyciągnę z niej wnioski na następny raz.

Ja osobiście to sam nie czytam steampunkowych tekstów itd. widziałem parę obrazków w tym klimacie i to wszystko, resztę podpowiada mi moje wyobrażenie o tym temacie. To właśnie opisałem, żebyś nie zrozumiał mojej wypowiedzi na opak. ;)

Co do steampunkowych kolorów, to tak jak napisałem poprzednio, podpowiada mi to intuicja. Widzę dużo złoconego metalu, a więc żółcie złoto... itd.

Jeśli chodzi o postacie to głównie mam na myśli kształty, ornamenty itd.

Praca ma swój świetny, niepowtarzalny klimat, temu bym nie zaprzeczał. Nie jest wcale mało oryginalna, ale jak na moje subiektywne odczucia za mało steampunkowa, tak jak pisałem. A więc porażka jest znikła jeżeli założenia były luźne. Pozdrawiam i do przodu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności