Skocz do zawartości

White Love


Gość BiX

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

 

Otóż od jakiegoś czasu próbuję nauczyć się tworzyć vizki.

Projekt jest mój w sensie doboru i rozmieszczenia wszystkiego więc tego nie oceniajcie, że nie funkcjonalne etc. Brałem meble takie jakie mi się po prostu podobają. Sporo z BoConcept i IKEA no i może ernestomedia. (cenyyy że ch**... ;/) Oto co udało mi się do tej pory osiągnąć:

 

r13ho6.jpg

 

Pracuję na 3Ds Max + Vray.

 

Proszę Was o pomoc i pokierowanie mnie co poprawić etc (chodzi o modele oraz światło jak i rendering), co dodać i co ująć :)

 

Niedługo dodam jeszcze drugi widok.

Pozdrawiam,

Maciej Jura

Edytowane przez BiX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mikodelini - dzieki ;)

 

hcpiter - AA widzisz.. :D Chciałem coś jak ty z tym pomidorem i kombinowałem co by tu... xD Szczerze mówiąc liczyłem na twój komentarz :) Próbowałem zrobić takie odbijające blaty jak zaprezentowałeś w ostatniej pracy.. ale za ch*** nie wychodziło. Shhellac jakieś ustawienia z materiałem IOR na 5 etc i takiego łądnego efektu nie osiągnąłem...

Edytowane przez BiX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszym planie masz stół, który jest maaało interesujący, nic się na nim nie dzieje. Coś bym na niego wstawił. Pomieszczenie masz eee monochromatyczne praktycznie więc dodałbym pare kolorowych akcentów. Np dodanie książek na regał w tle od razu by mu pomogło i automatycznie stałby się fajnym tłem dla reszty pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pobawil sie swiatlem. Narazie mam wrazenie ze kazde zrodlo swiatla (slonce, niebo, lampy) maja taka sama barwe, wszystko zlewa mi sie w jasny bez czy jak to tam nazwac. Biel traci wyraznosc.

Oprocz tego podoba mi sie bardzo, dodaj detali na polkach i stole tak jak chudy prawi i bedzie cool.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komenty i sugestie ;)

Dzis mały update dodałek kilka rzeczy:

- mała szafeczka koło regału

- bardziej odbijający blat w kuchni

- zestaw do oliwy/octu na stole

- pojemniki na przyprawy

- kolo limonki zestaw do pieprzenia XD i solenia :P

- obrazek :)

- kilka książek (ale będę jeszcze uzupełniał ten regał książkami).

- troszke zmienilem ustawienia kamerki

 

Światłem się jeszcze nie bawiłem bo masz rację wszystko białe. Jest VraySun oraz 2 vraylight. Mam jedno takie pytanko... Jakie ustawienia są najlepsze do interiorow jeśli chodzi o kamere? Ja mam: film gate 36 oraz focal lenght 28. Używam psychicznej vrajowskiej kamery ^^

 

ok tyle biadolenia oto render:

 

r15kb7.jpg

 

Ok, liczę na dalsze komenty oraz sugestie będę poprawiać, żeby w miare to jakoś wyglądało.

Edytowane przez BiX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie ze wzgledu na estetyke. Taki ładny minimalizm :) Ostatni render wydaje mi sie ciemny, ale ogolnie cala pracka mi sie podoba - ja nie mam takiego zaparcia by od poczatku do konca wymodzić wizke :D Moze bym kolor mebli zmienil - za bardzo ze sciana sie zlewaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w kwestii estetyki wnętrza, ok - ze smakiem. Na pewno lepiej by tu zadziałało gdyby wypoczynek

był koloru zbliżonego do obić krzeseł, a podłoga najlepiej to orzech o odcieniu takim żeby pasowało do reszty - tak dla kontrastu - podkreśli Ci te fajne białe meble.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wnętrze jest gitesowe.. ;D tylko dziwnie wygląda szyba na okapie (materiał szkła..).. a na blacie dodaj więcej fajniejszzych rzeczy, urozmaić tą scenkę :)

a tam gdzie swiatlo pada dosłownie z okna na podłoge widac za bardzo kontrastowe tilesy ;p nie podoba mi się to :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie, ale za duży bump na podłodze (co szczególnie widać w miejscu na które pada bezposrednio światło słoneczne - szpary sprawiają wrażenie przynajmniej pół centymetrowych - dopasuj lepiej texturę do mapowania, bo coś sie rozciągnęła po długości)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello chłopaki :) Dzieki za komenty!

 

 

Tak w kwestii estetyki wnętrza, ok - ze smakiem. Na pewno lepiej by tu zadziałało gdyby wypoczynek był koloru zbliżonego do obić krzeseł, a podłoga najlepiej to orzech o odcieniu takim żeby pasowało do reszty - tak dla kontrastu - podkreśli Ci te fajne białe meble.

 

Hej ;) Dzięki miło, że tak mówisz bo to znaczyć może iż mój gust jeszcze nie jest taki okropny. Aczkolwiek z tą podłogą spróbuję. I zmienię kolor wypoczynku.

 

 

to wnętrze jest gitesowe.. ;D tylko dziwnie wygląda szyba na okapie (materiał szkła..).. a na blacie dodaj więcej fajniejszzych rzeczy, urozmaić tą scenkę :) a tam gdzie swiatlo pada dosłownie z okna na podłoge widac za bardzo kontrastowe tilesy ;p nie podoba mi się to :))

 

Dziękuje za pozytywną opinie :D Oj z szybami mam problem wiecznie bo nie mogę ustawić aby bok szyby wyglądał tak ładniej.. A ma być taki błękit.. :D Z tym światełm racja czas to poprawić :)

 

 

fajnie, ale za duży bump na podłodze (co szczególnie widać w miejscu na które pada bezposrednio światło słoneczne - szpary sprawiają wrażenie przynajmniej pół centymetrowych - dopasuj lepiej texturę do mapowania, bo coś sie rozciągnęła po długości)

 

thz ;) Bumpa zmniejsze :) no troszke przydługie racja :D

 

------------

Tak tylko nie wiem jak zmniejszyć reflekta tej podłogi.. Czy Falloff to dobre rozwiązanie na reflecta? :)

Jak tylko zmienię te kilka spraw dam render i zobaczymy czy dużo to zmieni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tak to wygląda po zmianie texturki podłogi oraz koloru sofy. Podoba mi się bardziej. Teraz jest większy kontrast tego wszsytkiego.. I jakoś odnoszę wrażenie, że jest tak jakoś pełniej... Udało się po kilku próbach zmniejszyć przepalenie na podłodze.

 

Render ma niestety sporo szumu ale zawsze podczas renderu mam motywacje by odejść od kompa i zająć się rozwiązywaniem próbnych matur z matmy. :D A więc wnioskująć: najlepiej aby takowy render długo nie trwał :D Nooo okeeeej... dziś szykowałem i jadłem kolacje przez 1h renderu ^^ hehehe Dobra wracając do głównego wątku.. To tylko testowy render więc szkoda też czasu na lepszą jakość. Wyrenderuje w high jak skończe i zatwierdzicie :D

 

Ok a oto render prosto z maxa i proszę powiedźcie co o tym sądzicie i co poprawić jeszcze. Chciałbym aby był to renderek do mojego przyszłego portfolio. Bo nie wyszło mi bardzo tragicznie. Więc proszę o pomoc! :)

 

r16me0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no teraz ten okap jest ok :) a szczególnie to pudło na noże i blat pod nim jest rzeczywiście poprawiony :) no teraz to sie sam zorientuj co chcialbys poprawic bo jest naprawdę ładnie ze brak słów. temat work'a - fajny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klicek: thx! chłopie hahahaha :D :D ale co ty chcesz ładny miskowaty pies :D czy tam niedźwiedź polarny w samochodzie XD

 

Dunablaster: dziękuje za wsparcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam się na wizkach, ale jeśli chcesz iść w stronę hcpitera to myślę, że przydałaby się bardziej nasycona podłoga i troszkę szkła :) Co do samego projektu to walnałbym za stołem okno (albo chociaż jakieś iesy dał), bo prawa strona jest ewidentnie niedoświetlona. Co do samego projektu jeszcze to po lewej stronie telewizora bym coś dał bo coś pusto. A co do renderowania to zapuszczaj na długo - większa motywacja, żeby odejść od kompa i pójść się pouczyć czegoś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo

Nie, ja chcę iść swoją drogą... w sensie nie chce sie opierać o kogoś i sie upodabniać :) Zrobiłem to w oparciu o mój gust itd. Taki for fun i żeby się nauczyć bo mam taką wewnętrzną potrzebe... xD

 

Iesy są, zwisają z sufitu ale nie włączyłem... :P (włącze je i zobacze jak wyjdzie) Wiem, że tam pusto ale nie mam już pomysłu co tam dać... Materiałem sofy się pobawie i strzele tego dłuuższego renderka.. Tak, będzie motywacja żeby odejść od pc.. ^^

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności