Skocz do zawartości

wiz 3D: Kuchnia Nowa update 08.04


Camel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Piekarnik! Z kuchenką będzie. Potrzeba jeszcze nieco cieńszych ścianek zlewu i zrobić zmywarkę oraz oczywiście piekarnik z kuchenką :) ananas to ja pomyślę. ale bardzo dziękuję za oryginalny pomysł!! :D Zastanawia mnie to gdzie to umieścić jak zrobię :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O TAK!. Genialne, nie pomyślałem. Przecież rzeczywiście to może do siebie pasować. Indianin: winszuje zmysłu kompozycyjnościowego, ale jest szkopuł... nie zmieści się kuchenka i piekarnik na tym blacie :(

 

Ej... a ja, a ja... pomagam nie? Też ładnie komentuje... :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy finalne ustawienie kamery bedzie takie jak na tym obrazku? bo ja bym jednak troche oddalil kamere i pokazal nieco szerszy plan. No chyba ze cchesz sie koncentrowac na pokazaniu tej "miski", ale sam nie wiem czy to jest dobry pomysl... Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj jeszcze 3dmaxowy czajniczek :D

Pokarz siatkę wężyka ?

 

wrócę do chaty, to ci pokażę siatkę. a poza tym to nie 3ds max tylko blender, już wcześniej mówiłem :P

 

czajniczek to stary, ale jary pomysł prezentacyjny do wizki ;)

 

widzisz te czarne plamki na pierscieniach od czajnika? ja to załatwię później w Kerkythea modyfikatorem Weld Vertices. Siatka: pierścienie zrobione samodzielnie były kopiowane w górę. potem scaliłem jako jeden model i modyfikatorem Lattice wykrzywiłem żeby imitować wąż od kranu :D

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy finalne ustawienie kamery bedzie takie jak na tym obrazku? bo ja bym jednak troche oddalil kamere i pokazal nieco szerszy plan. No chyba ze cchesz sie koncentrowac na pokazaniu tej "miski", ale sam nie wiem czy to jest dobry pomysl... Powodzenia :)

 

finalne ustawienie kamery będzie zależało od tego ile elementów i gdzie umieszczę na scenie, bo powinno ująć wszystko i ściana nie może jej zasłonić. dzięki za uwagę, na pewno oddalę kamerę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, tak na szybko to chyba kran troche za wysoki/ za duzy albo ta polka nad kranem za nisko. No i troche kanciasto, dodaj chamfer do niektorych krawedzi. W tej dziurze pomiedzy polkami z prawej strony cos bedzie?

Zaproponuj mi do czego dać chamfer? :)

 

w tej dziurze będzie kuchenka z piekarnikiem z panelem dotykowym firmy Electrolux, pod marką Icon/Infinite

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z tak wysoko ustawionej baterii woda będzie chlupać na boki :-) Szafka wisząca może być płytsza i raczej takie się robi, jak blat roboczy masz 60 to wisząca moze mieć spokojnie 30 - nie zasłoni ci blatu jak będzie ktoś na nim coś kroił :-) powieś coś też na ścianie z prawiej - jakieś obrazki. Dodaj jakieś oświetlenie fajnie :-) Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zaraz wezmę się do roboty z chamferem. W jakim sensie, jahred6 szafka ma byc płytsza bo nie za bardzo rozumiem. Powieszę obrazki, beędzie tez ananas, (sic!) Wąż od kranu jest rzeczywiście wysoki, ale powiedz mi czy bateria choć troszkę pasuje do blatu? Może uważasz że lepiej zmienić kran na całkiem inny? Tu liczę na Ambient Occlusion w blenderze i na razie nie ma mowy o oświetlaniu - najwyżej zrobię modele lamp przy ścianie a szafie wiszącej, lampa na suficie... potem ma byc z tego fotorealistyczna wizualizacja liczona w Kerkythea ;)

 

łojejku ;p kran za duzy może zrobię inny.

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciut update:

ojejkuupdate4.th.jpg

Render testowy GI w Kerkythea (Metropolis Light Tansport)

testrender.th.jpg

Wolno na 4 threadach na Core 2 Quad @ 2.5 GHz :( powinienem przesiąść się na indyka albo co... ;/ może wysokie ustawienia Photon Mapping + Final Gathering

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mówił MrMoonwalker ramy za duże wystarczyły by antyramy :) i boję się ze jak ktoś by chciał otworzyć szafke mógłby stłuc ten obrazek blisko wiszący. Głębokość szafki wiszącej - chodzi mi o to że wygląda mi ona na prawie tak głęboka jak szafki niżej pod blatem - czyli około 60, a to za dużo powinno być to 30. Czy wysokości funkcjonalne masz zastosowane ? Blat wysokość 85cm , dolna krawędź wiszącej około 140cm no a w góre tyle ile rączka sięgnie :-P Wiemmmm brakuje mi lodówki ! Pierwszy punkt w kuchni od niej raczej wszystko się zaczyna :-)! Lodówa blat roboczy, zlew, blat roboczy, kuchenka , blat roboczy, potem ewentualnie blat z barowymi siedząkami, albo stolik do szamania ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta szafka jest bardziej płytka, choć za słabo to widać. w ogóle to będzie lodówa. Stolik do żarcia też. dziwne ze ta rama od obrazu sie potlucze jak otworzy się ją ;p normalnie jak chińskie przesądy :D w razie czego poprawię ale nie dziś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerkythea rulez :) nie wiem czy indyk da Ci lepiej w krócej ;]

Pierwszy i drugi renderek liczyłeś tym samym presetem ? i jakimś przybliżonym czasem byś się pochwalił

ja właśnie sam jestem specem od Kerkythei ;) - 2 lata pracy w nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czułem tą powinność Dunablaster jest gadułą wszędzie go pełno - a pracy żadnej jeszcze nie pokazał !! Tak to nie wiadomo czy mu ufać :D

 

Spokojnie... jak nie będziesz mnie krytykował to będę miał spokój pracę zrobić do końca, bo przez Ciebie mam stres.. usun z mojego oblicza ten post :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytuj swoje posty ...

 

Popracuj nad modelami jeszcze, potem zabieraj się za oświetlenie i materiały.

 

dobrze. posty poszły mi dwa, ale jeden usunąłem - to dlatego ze byłem na necie u kolegi i tam wolno dzialalo.. wiecej wyjaśniać drobiazgów nie będę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę w końcu ludzia postawić do sceny.

a drugie - szuflady - mam referkę i na niej jest podobne, w tym obrazku co dałem mam wrażenie że one są za długie.. myślę diabeł tkwi w niedopasowaniu referek do ekranu blendera :( a to z tym mam problem- FOV kamery itp... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstawienie człowieka/bipeda nic ci nie da

 

proporcje leżą, zauważ że obraz nad słoikami (?) jest wielkości szafki nad zlewem

niektóre szafki nie mają prawa bytu/działania

w ogóle coś mała ta kuchnia

 

Taka kuchnia jest na kijowej referce (zdjęciu). Może mi zaproponujesz jakieś większe zmiany? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności