Jump to content

Teczka 2D: dzudzu

dzudzu

Recommended Posts

Hej, znając życie to nowości zbyt często wrzucać nie będę - bo w miarę szybko zniechęcam się do malowania - ale zagospodaruję trochę miejsca na forum.

S'il vous plait... praca sprzed kilku dni:

romeoijulia3small.jpg

...i podrasowany speed z aktualnej speed-tygodniowej sesji:

pirat2.jpg

Mam jeszcze trochę starszych prac na dysku, ale chciałbym je doszlifować zanim upublicznię.

Edited by dzudzu

• Replies 39
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

to pierwsze fajne...troche tylko obiekty za malo na siebie oddzialywuja..np ta kotara z lewej strony nie rzuca cienia ani nie zabarwia podlogi ani troche...tak samo na tez zolta sukienke by sie rzucilo troche zielonego i tego karmazynowego z kotar..i wogole wszystko tak jedno na drugie :)

pzdr.

maciekG: dzięki maciek... pamiętam zazwyczaj o tej zasadzie, ale jak rysuję to mi nie przeszkadza, że czasem o niej zapominam :) pracuję jednak nad tym lenistwem.

Jedna ze starszych prac. Namęczyłem się przy niej bezmiernie, ale mniej więcej co chciałem, to osiągnąłem:

asmall.jpg

mi również portret najbardziej przypadł do gustu, głównie z powodu, odważnej, zimnej i niepokojącej kolorystyki, miała być wyniosła i zimna - no i moim zdaniem jest, niemal wampiryczna - a dla mnie to jak najbardziej na plus, bardzo mi sie podoba :) chociaż wydaje mi się, że gdyby szyja była mniej "jednolicieniebieska" tylko łapała troche kolorków z twarzy, byłoby jeszcze lepiej, twarz ma świetne kolory, szyja wygląda przy niej nieco "gipsowo" :P ale to tylko moje odczucie

pozdrawiam

ej :D ta "manufaktura" jest świetna, zarówno pod względem kolorystycznym jak i formalnym. faktycznie, nieco depresyjne, ale depresyjne prace więcej emocji doświadczają niż takie "puste" ładne, i przyjemne. niebo strasznie fajnie zrobione. w ogóle takie nieco szkicowe, ale ta szkicowość jest tutaj dużym plusem. Jedyne co mnie tu drażni, to taka kreska u dołu, świadcząca o tym, że obszar roboczy był powiększany w dół XD

fajnie, lubie Twoj styl bardzo:) jak troche bardziej postarasz sie jesli chodzi o kompozycje, perspektywe, detale i ogolnie tresc swoich prac to bedzie naprawde fajowo :) W Twoich poprzednich pracach mam wrazenie,ze troche za bardzo upraszczas formy i sprawiaja wrazenie "klockowatych"...

noo :)

pod względem malowania bardzo fajne; takie świeże, lekkie, niezamęczone. z zestawienia barwnego najbardziej podoba mi się to, że namalowałeś te refleksy kolorów na plastikowym nożyku :) tak jak powinno być ;D

co do samego wybrania i ułożenia martwej: cholera, naprawdę podobają mi się takie współczesne, realistyczne martwe :) aż chyba sama coś takiego zrobię... ale ciężko będzie wybrać coś fajnego, żeby nie wyszło "fajne na siłę"

ta kompozycja tutaj jest super xD kufel dębowego i nożyk, z serii tych co przyprawiają mnie często o wściekłość :)))

Kolory masz świetne :D Brakuje jakichś tupnięć akcentem, czegoś intensywniejszego, szczególnie na bliższych planach. W ostatnim elementy zdają się wycinane. Pole uprawne nagle się kończy. Drzewa podobnie. Ciemno pod ich konarami sugeruje cały las za nimi, a tak naprawdę to ledwie rządek, dwa. Co nie zmienia faktu, że same drzewka wyszły pięknie :)

SBT77: Ćwiczenie, bo nie wymyślałem tego widoku z głowy... część pracy wykonał fotograf (on wybrał widok i kadr) a ja skupiłem się na pracy nad ćwiczeniem faktury; kiedyś prace miałem bardziej wygłaskane, bo uczyłem się widzieć bryłę a teraz, gdy uznałem, że już jako tako ją widzę, to zacząłem ćwiczyć fakturę.

lordbiernac, Kubasa: dzięki chłopaki... sam jestem zaskoczony, że ta praca mi tak wyszła; nie jestem szczerze mówiąc przyzwyczajony do czegoś takiego O_o

Fajne te ostatnie, takie speedowe ;].

Ogółem ładnie łapiesz kolory, dobrze przechodzą, łączą się.

A co do "Kusi mnie, by zrobić krótką i prostą animację w oparciu o takie surowe szkice." To wiem o co Ci chodzi :). Też mnie kusi aby zrobić jakąś animacje.

No to ja się wpiszę bo jeszcze tu u Ciebie tego nie robiłem ;) Przejrzałem sobie wszystkie pracki i każda ma w sobie coś dobrego. Kolory, bryłowatość to już tak jakby masz wrodzone i stylowe ;). Cechą wspólną jest również taki minimalizm. Nie wiem jak to inaczej określić. Czasem jest to na plus a czasem nie do końca. Tak czy inaczej dużo się udzielasz w różnych częściach forum i efekty widać. Dalszego rozwoju życzę..