Skocz do zawartości

Teczka 2D: dzudzu


dzudzu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, znając życie to nowości zbyt często wrzucać nie będę - bo w miarę szybko zniechęcam się do malowania - ale zagospodaruję trochę miejsca na forum.

 

S'il vous plait... praca sprzed kilku dni:

romeoijulia3small.jpg

 

...i podrasowany speed z aktualnej speed-tygodniowej sesji:

pirat2.jpg

 

Mam jeszcze trochę starszych prac na dysku, ale chciałbym je doszlifować zanim upublicznię.

Edytowane przez dzudzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

to pierwsze fajne...troche tylko obiekty za malo na siebie oddzialywuja..np ta kotara z lewej strony nie rzuca cienia ani nie zabarwia podlogi ani troche...tak samo na tez zolta sukienke by sie rzucilo troche zielonego i tego karmazynowego z kotar..i wogole wszystko tak jedno na drugie :)

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciekG: dzięki maciek... pamiętam zazwyczaj o tej zasadzie, ale jak rysuję to mi nie przeszkadza, że czasem o niej zapominam :) pracuję jednak nad tym lenistwem.

 

Jedna ze starszych prac. Namęczyłem się przy niej bezmiernie, ale mniej więcej co chciałem, to osiągnąłem:

asmall.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi również portret najbardziej przypadł do gustu, głównie z powodu, odważnej, zimnej i niepokojącej kolorystyki, miała być wyniosła i zimna - no i moim zdaniem jest, niemal wampiryczna - a dla mnie to jak najbardziej na plus, bardzo mi sie podoba :) chociaż wydaje mi się, że gdyby szyja była mniej "jednolicieniebieska" tylko łapała troche kolorków z twarzy, byłoby jeszcze lepiej, twarz ma świetne kolory, szyja wygląda przy niej nieco "gipsowo" :P ale to tylko moje odczucie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej :D ta "manufaktura" jest świetna, zarówno pod względem kolorystycznym jak i formalnym. faktycznie, nieco depresyjne, ale depresyjne prace więcej emocji doświadczają niż takie "puste" ładne, i przyjemne. niebo strasznie fajnie zrobione. w ogóle takie nieco szkicowe, ale ta szkicowość jest tutaj dużym plusem. Jedyne co mnie tu drażni, to taka kreska u dołu, świadcząca o tym, że obszar roboczy był powiększany w dół XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie, lubie Twoj styl bardzo:) jak troche bardziej postarasz sie jesli chodzi o kompozycje, perspektywe, detale i ogolnie tresc swoich prac to bedzie naprawde fajowo :) W Twoich poprzednich pracach mam wrazenie,ze troche za bardzo upraszczas formy i sprawiaja wrazenie "klockowatych"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo :)

 

pod względem malowania bardzo fajne; takie świeże, lekkie, niezamęczone. z zestawienia barwnego najbardziej podoba mi się to, że namalowałeś te refleksy kolorów na plastikowym nożyku :) tak jak powinno być ;D

 

co do samego wybrania i ułożenia martwej: cholera, naprawdę podobają mi się takie współczesne, realistyczne martwe :) aż chyba sama coś takiego zrobię... ale ciężko będzie wybrać coś fajnego, żeby nie wyszło "fajne na siłę"

ta kompozycja tutaj jest super xD kufel dębowego i nożyk, z serii tych co przyprawiają mnie często o wściekłość :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory masz świetne :D Brakuje jakichś tupnięć akcentem, czegoś intensywniejszego, szczególnie na bliższych planach. W ostatnim elementy zdają się wycinane. Pole uprawne nagle się kończy. Drzewa podobnie. Ciemno pod ich konarami sugeruje cały las za nimi, a tak naprawdę to ledwie rządek, dwa. Co nie zmienia faktu, że same drzewka wyszły pięknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SBT77: Ćwiczenie, bo nie wymyślałem tego widoku z głowy... część pracy wykonał fotograf (on wybrał widok i kadr) a ja skupiłem się na pracy nad ćwiczeniem faktury; kiedyś prace miałem bardziej wygłaskane, bo uczyłem się widzieć bryłę a teraz, gdy uznałem, że już jako tako ją widzę, to zacząłem ćwiczyć fakturę.

 

lordbiernac, Kubasa: dzięki chłopaki... sam jestem zaskoczony, że ta praca mi tak wyszła; nie jestem szczerze mówiąc przyzwyczajony do czegoś takiego O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te ostatnie, takie speedowe ;].

Ogółem ładnie łapiesz kolory, dobrze przechodzą, łączą się.

A co do "Kusi mnie, by zrobić krótką i prostą animację w oparciu o takie surowe szkice." To wiem o co Ci chodzi :). Też mnie kusi aby zrobić jakąś animacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się wpiszę bo jeszcze tu u Ciebie tego nie robiłem ;) Przejrzałem sobie wszystkie pracki i każda ma w sobie coś dobrego. Kolory, bryłowatość to już tak jakby masz wrodzone i stylowe ;). Cechą wspólną jest również taki minimalizm. Nie wiem jak to inaczej określić. Czasem jest to na plus a czasem nie do końca. Tak czy inaczej dużo się udzielasz w różnych częściach forum i efekty widać. Dalszego rozwoju życzę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności