Skocz do zawartości

Obiekty 3D: modelowanie, trening


gof

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Zamierzam w końcu nauczyć się modelować, żeby mieć kopniaka zakładam ten wątek do którego będę wrzucał swoje modele.

 

na początek myszka

 

clay:

mysz1.jpg

 

siatka:

mysz2.jpg

Edytowane przez gof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W końcu jest czas wiec wrzucam update modelu. Motocykl praktycznie skończony. Jeśli ktoś, ma jakąś dobrą metodę na modelowanie bieżnika motocyklowej opony to niech się podzieli jeśli może bo jakoś mi nie idzie. Teraz mam zamiar zabrać się za tekstury, materiały i rendering, łatwo nie będzie bo jestem w tym zielony.

 

sc1u.jpg

sc2r.jpg

sc3o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieżnik można pewnie jakąś mapą zrobić (bump? difuse?). Sie na tym nie znam to nie pomoge :P

Wymodelować możesz robiąc jeden segment bieżnika i używając funkcji Array odbić ich odpowiednią ilość ustawiając na 360 stopni wokół środka koła. Ale to chyba "nie ekonomicznie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kij z ekonomią w tym przypadku :P chcę po prostu nauczyć się modelować bieżnik ;D to że przy pomocy array kopiować i tak dalej to wiem. Zastanawia mnie po prostu jak ludzie modelują takie bieżniki że im to po mesh smooth ładnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model Hondy chyba już skończony, zostało wstawienie go do scenki która się pod niego robi + render i materiały, to będzie męka dla mnie :p

 

refreshedprawa.jpg

refreshedlewa.jpg

 

I kolejny model. Tym razem BMW r7, motocykl koncepcyjny który nigdy nie został wypuszczony do seryjnej produkcji.

 

r7silnikprawa.jpg

r7silniklewa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próba okiełznania MentalRaya, renderu studyjnego i lakieru, wygląda to niestety kiepsko. Jeśli ktoś chciał by się podzielić wiedzą na temat studyjnego renderowania samochodów i tego podobnych w mentalu to chętnie poczytam :]

 

testrender2.jpg

 

I jeszcze screen ze "studia"

 

studioj.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z torówkami może być problem na tej stronie. Tu jest troche zdjęć M jedynki http://www.sportbikez.net/pictures/yamaha/yzr_m1 może coś Ci się przyda. Co do detalu to lubię sobie tak podłubać, jeszcze zostało zresztą kilka elementów do modelowania w tej hondzie ale puki co powalczę z renderem. Fajnie by było jak by się jakiś renderowy wyjadacz wypowiedział :D

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności