Skocz do zawartości

Fotografia: streaker


streaker

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pawelkos - nie ma sprawy - może sobie nawet wpisik na bloga z tego zrobię ;) Ogólnie rzecz biorąc jestem leniwy i trzymam się LR w 95% przypadków. Do PS'a idę tylko z ciężkimi przypadkami i na koniec, żeby zrobić 'save for web'.

 

ola-f - w znaczeniu, że brakuje tam czynnika ludzkiego (czyt. zatargałbyś tam modelkę), czy jak pecet chyba wcześniej pisał - robię 'dokumentację'?

 

before_after_1_1.jpg

before_after_1_2.jpg

before_after_1_3.jpg

before_after_1_4.jpg

before_after_1_5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o pecet dobrze sie wyrazil. Jakbys fotografowal cos powszechnego na pewno inaczej byś wybieral kadr i scenę, moze pokusilbys sie o narrację. Tu bawisz sie w (dobre okreslenie) dokumentalistę. Nic w tym zlego ale jak ktos trafi w to samo miejsce to nie odróznisz zdjęć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę to co poprzednio - nigdy się tej roli nie wypierałem - bo te miejsca pomału giną - czy to siłami natury, która odbiera to co do niej należy, czy tak jak w poniższym przypadku - z winy głupiego i chciwego drania. A ja mam swój udział w tym pozwalając zachować wspomnienie o nich na dłużej - i lubię to... lubię to robić :)

 

Preferuję kolor nad czarno-białymi zdjęciami, ale zdjęcia post-mortem podobno wypada w czarno-bieli robić… A są pośmiertne, bo Huta Uthemann nie tylko umarła jako zakład produkcyjny, ale również umiera jako obiekt – po niedawnym podpaleniu (prawdopodobnie opłaconym przez obecnego właściciela terenu, który chciał się pozbyć zabytkowego obiektu, którego rozebrać nie mógł) teren powoli jest wyrównywany – znikają unikalne piece kaflowe (zdj. 4), znika most kolejki naziemnej (zdj. 3), a pewnie niedługo zniknie główny budynek (zdj. 1 i 2) i wieża ciśnień (zdj. 6-8).

 

Po co nam zabytki? Zbudujmy hipermarkety…

 

278.

huta_uthemann_01.jpg

279.

huta_uthemann_02.jpg

280.

huta_uthemann_03.jpg

281.

huta_uthemann_04.jpg

282.

huta_uthemann_05.jpg

283.

huta_uthemann_06.jpg

284.

huta_uthemann_07.jpg

285.

huta_uthemann_08.jpg

 

http://lukaszhachula.com/blog/?p=610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dunuś - miłe słowo zawsze fajnie usłyszeć ;)

 

A postpro? A gdzie tam ;) Ja leń jestem - te zdjęcia PS'a ujrzały tylko jak robiłem save for web ;) Cała reszta w LR - basic, curves, HLS, split toning, details, lens correction, raz czy dwa pomalowałem ekspozycje, albo graduate filter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Na tych zdjęciach troszkę czuć lekki żar, brud i miętę :) Coś za mało się przykładam do postprodukcji w Lr. Trzeba kombinować na maksa:) Jakbyś zobaczył co się dzieje u mnie na portfoliku foto, to bez dwóch zdań byłoby biednie ale zarazem nie tak źle.. Po prostu zdjęcia są prawidłowe, ale bez polotu:) . Się uczę się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem Ci, że ciężki temat sobie wybrałeś, bo 99% zdjęć portretowych wygląda tak samo - weźmy modeleczkę w jakieś miejsce, strzelmy parę fot w zastanym świetle - gotowe...

 

I potem 99% wygląda w tym stylu (pozwolisz, że posłużę się linkami):

tumblr_m0o9wqrq7Q1rrwbybo1_1280.jpg

Moim zdaniem - nuuuudddaaaa... Milion takich zdjęć widziałem - wystrojona modelka na polu, rozmyte tło, jakieś dziwne rzeczy z rękami robi, rozchylone usta, zero mimika na twarzy... blah... Poprawne - ale nudne jak flaki z olejem...

 

Całe szczęście, że masz jeszcze takie np. takie zdjęcie w pf ;)

tumblr_m0o9us72bc1rrwbybo1_r1_1280.jpg

 

PS. Wywal ten kran i róg lustra ze stron :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo streaker, powiem Ci że ja właśnie też dawno to zauważyłem że zdjęcia mam bardzo zwykłe jeśli chodzi o modelki i postanowiłem, bo akurat się zima skonczyla, ruszyć z poprawkami które sobie uwzględniłem.

 

Kran usunę jutro, bo zmywam się :D

Tymczasem zapraszam do mojego update'a na Forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. nie wiem w jaki sposób miałbym coś więcej powiedzieć o obróbce ;) Mam parę swoich presetów, których namiętnie używam - wrzucam preset, walczę z suwaczkami, żeby dopasować go do zdjęcia. Tyle.

 

Jak chcesz, to presety mogę Ci załadować gdzieś na serwer ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim czymś też pracowałem - a że nie ma osobnego działu na video, a pod animacje słabo podchodzi, to daję tutaj ;) Jakieś 3/4 ujęć (jeśli nie więcej) moja. Film moim zdaniem zbyt długi (ale tak klient chciał) i brak ujęć z montażu filtrów, ale w terminie, który był na przygotowanie filmu nie było możliwości nagrania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności