Skocz do zawartości

Obiekt 3d:Voigtländer VitoB


Rekomendowane odpowiedzi

Witam w pierwszym poście w którym coś wrzucam. Daje od razu do Finished (nie bijcie) bo nie mam zamiaru ani czasu ani ochoty na kolejne godziny renderingu a końcowy efekt mnie zadowala.

Jestem ciekaw waszych opinii o błędach, niedociągnięciach itp żebym mógł ich uniknąć w przyszłości.

Pozdrawiam.

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

 

[edit] zapomniałem dodać softu:

max 2009 + vray, corel, ps.

Edytowane przez darknaner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ładny model, bardzo przyjemne rendery, podobają mi się kolorowe odbicia na obiektywie, ogólnie kolorystyka pozytywna.

 

Ten środkowy ma jakoś taką bardzo dziwną perspektywę, wygląda jakby prawa strona była niższa, gdybyś obrócił kamerę jeszcze odrobinę, tak żeby dolny kant kamery nie był równoległy do brzegu obrazka, to widz by się łatwiej zorientował że to kamera obrócona a nie model krzywy.

 

Zabrakło umlauta w podpisie (ä zamiast a).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za komentarze!

Ania: co do kamery, chodzi Ci o większy obrót zgodnie z ruchem czy w przeciwną stronę bo jakoś przesłania nie zrozumiałem

Lis: siatka faktycznie rzadka, model raczej „na szybko”

09121986 ciężko powiedzieć, zależy który render, pierwszy raczej najszybciej lecz i tak ok. 8 h, dokładnie nie wiem bo przyspałem ;) możliwe że gdzieś przesadziłem w ustawieniach ale raczej to wina proca Intel cel D 3,2 co do wydajnych raczej nie należy (aczkolwiek mogę się mylić)

SWRSC: mi zdecydowanie też podoba się najbardziej pierwszy, na dwa pozostałe nie miałem pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna kolorystyka.

Mnie jedynie boli zbyt rzadka siatka na górnej metalowej obudowie.

 

Tak, "stopa" mogłaby mieć jakieś okrągłości na kantach...

Kolory Przytulaśne. Ogólnie ładnie.

W przyszłości znajdziesz kompromis pomiędzy Displacem a realnym lookiem.

Pierwszy render najładniej się prezentuje.

Możesz wystawić Aparat na Alegrio... :)

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit: teraz wiem czemu było niejasne. Bo mamy do czynienia z dwoma kamerami, a ja o obu pisałam że kamera.

 

Chodziło o to, że w tej chwili kamera (od maxa) jest tak ustawiona że dolny kant kamery (modelu) jest równolegle do brzegu obrazka, natomiast górny kant jest pochylony, przez to powstaje wrażenie że prawa strona jest mniejsza. Nie jestem do końca pewna jak w tej chwili ta kamera (od maxa) stoi. Ustawiłabym ją albo normalnie, poziomo, albo obróciłabym w taki sposób, żeby dolny kant kamery (modelu) był krzywy względem brzegu obrazka, tak aby dla widza było jasne że kamera (od maxa) jest obrócona.

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo fajna pracka, uwielbiam stare aparaty (nowe zresztą też:). Sam właśnie jestem w trakcie modelowania jednego.

Co do samych renderów to zgodzę się z przedmówcami: pierwsze ujęcie najlepsze, ostatnie też mi się podoba, ale drugie nie bardzo. CO do modelu to troszkę razi kanciastość niektórych elementów (np. stopka), czarny plastik jakoś dziwnie wyszedł.

Ale ogólnie podoba mi się:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, bardzo, bardzo fajnie! jest i klimat i wykonanie.

tylko niebardzo mi się podoba tekstura czarnego plastiku na obudowie, za bardzo rozjechana i chyba ciut za mocno blyszcząca, no ale nie widziałam modelu ref.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania: thx teraz rozumie, przekręciłem kamere żeby dolna krawędż nie była równolegle i faktycznie lepiej,

 

co do czarnego plastiku poszedłem na łatwizne troche bo powinien być raczej taki "skurzany" bump/disp a ja dałem poprostu cellular

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności