Skocz do zawartości

Khaz


KhazadThard

Rekomendowane odpowiedzi

Swiezy - to jest... ten no... szczerze to nie mam pojęcia, tak mi się mazło albo wtedy miałem jakiś przebłysk geniuszu co to, a teraz nie pamiętam;)

 

babka z robotem będą jeszcze chyba kończone, więc może i klata się doczeka korekty;) ale po sesji, bo jak na ten moment to nie chce mi się nic powyżej godziny robić:) wrzucam z kilku dni mazy

kolory ssą niestety

zbit.jpg

zaczęło się od studium nosa i oczu a potem resztę dorysowałem więc nie wszystko gra (postaram się do tego jeszcze usiąść, artrage)

27192210.jpg

a to taki pomysł z dzisiaj

szkicalpmaly.jpg

 

edit:

to jeszcze jakieś inne klocki z sesji, chyba poprzedni tydz

ten po lewej moim zdaniem lepszy;)

szkv.jpg

szybkie góry z foty

beznazwy111w.jpg

Edytowane przez KhazadThard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 250
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

trochę rysunków z wakacji

-z foty (kolor)

morden.jpg

-szkice z fot i nie tylko

beznazwy1uu.jpg

-z natury

martwa1bkopia.jpg

martwe.jpg

formaty różne tych ołówkowych i zdjęcia kijowe nieco

na kwiatek porwałem się przez ciągłe oglądanie świetnych kwiatów w teczce Urbanboogie'go i okazał się wyzwaniem poważnym

Edytowane przez KhazadThard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwiatek bardzo dobry,ładna bryła, odważyłbyś się na większy kontrast bo mdło jest.

Oczy u postaci to istne przegięcie,ale błędy to wierze że sam widzisz.

Co do ilości prac, dawaj chce zobaczyć ich dwa razy więcej, nie oszczędzaj się w miarę możliwości.

Thumby są na bardzo fajnym poziomie te w digitalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm no ja też tak z przyzwyczajenia często cieniuje tym samym co szkicuje,

ale dobrze by było nabywać jednak dobrych nawyków a nie godzić się z lenistwem,

może czasem narzekam ale w sumie może dlatego że sam sobie to wypominam i liczę że ktoś równie życzliwie wypomni mi wszystkie błędy i pobije po łapkach.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuś żadko ostatnio bywasz,no i po pracy widać że też nie za często rysujesz.

Ostatni dp nie podoba mi się,ale to kwestie koncepcyjne,ten strumień za duży, podkreśl w kompozycji to co jest najważniejsze,to wokół czego chcesz żeby skupić uwagę.

Jak narazie to z całej pracy najwięcej uwagi absorbuje strumień, hm postacie wskazujące na siebie,troche nie rozumiem przesłania.

Przy rozpadzie ręki kobiety zgubiłeś bryłę,no i w kolorze brak ciągłości pomiędzy strumieniem a kobietą,rozumiem że walor Ci się z tłem zlał.

Koncept sam w sobie stosunkowo ciekawy tylko technicznie podrasuj go.

Czekam na więcej prac. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość do druku to 300 dpi. Rozmiar dokumentu do A2 to bodaj 7016 x 9922 px. Ale myślę, że jak będzie mniejsze, np o połowę czyli 3508 x 4961 px to nie powinieneś wiele stracić na jakości. Piszę z wiedzy teoretycznej bo z A2 nie miałem jeszcze do czynienia, więc jak się mylę to niech ktoś mnie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dla wyciągnięcia wątku trochę, raczej szybkie złotko

szkic27goldenlady.jpg

 

jakby komuś się chciało kliknąć to na blogu więcej: BLOG

 

edit.:

dorzucę jeszcze kilka:

szkic23.jpgszkic6drzewa2b.jpgszkic6drzewa1.jpgszkic13b.jpg

 

sorki za rozmiary i jakość, ale nie chce mi się jeszcze raz na neta wrzucać;)

pozdro

 

ps2.: dziwię się że nie lecą kamienie... mam przynieść wiadro kamieni? może coś ktoś wtedy napisze;)

Edytowane przez KhazadThard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twarz fajna, szkoda ze taki mały kontrast jest. bo troche spłaszcza taki dobór kolorów. :)

motyw drzewa z taką huśtawką nad przepaścią to już klasyk, sama chciałam animacje z czymś takim zrobić ale w efekcie inny pomysł wziął górę :D

 

enwiro z górami zacne, ale szkicowe strasznie :D

dawaj więcej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telthona - a oklepane, ale takie drzewko było "zachciane" przez znajomą i mam nadzieję że chociaż troszkę udało mi się dodać swojego do oklepanego motywu:) enviry dopiero nadciągają, powoli się przekonuję do nich;) dzięki i pozdrawiam:D

więcej na blogu;)

 

tonic - dzięki wielkie, staram się trochę wszystkiego spróbować i nie uciekać od nielubianych przeze mnie tematów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio trochę wyhamowałem z ilością dp na rzecz ołówka

szkic6b.jpg

szkic5b.jpg

szkic5.jpg

szkic7.jpg

szkic8b.jpg

szkic13d.jpg

szkic9.jpg

 

i szkic scenki do chc ale stwierdziłem że to jeszcze nie ten poziom umiejętności żeby dokończyć dużą ilustrację (kto: Loki vs Heimdall, gdzie: most Bifrost, kiedy: początek ragnarocku)

beznazwy1sm.jpg

 

edit:

nie mam pojęcia skąd na niektórych obrazkach poziome kreski się biorą... możliwe, że to przy wrzucaniu na internet?

Edytowane przez KhazadThard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te postacie co jest skorpion itp coś ciemne, tło na nie źle oddziałowuje bo jest dużo jaśniejsze, zwykle postacie chyba powinny być jaśniejsze od tła, w końcu one przedstawiają ilustracje a nie tło.A nasze oko kieruje się w stronę światła.

05 ma rozmyte krawędzie na brzegach nie wiedzieć czemu.

Z natury ekstra ;)

Jajka też zaczynałeś od ciemnej podmalówki? w ogóle ciemna podmalówka + gradiet to jest to! :) dużo pomaga i hierarchizuje światłocień na bryle.

Edytowane przez Swiezy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te postacie co jest skorpion itp coś ciemne, tło na nie źle oddziałowuje bo jest dużo jaśniejsze, zwykle postacie chyba powinny być jaśniejsze od tła, w końcu one przedstawiają ilustracje a nie tło.A nasze oko kieruje się w stronę światła.

 

... zmruż oczy jak nie ogarniasz całości i się zastanówc czy Twoj wzrok przyciąga białe tlo czy jednak mocno kontrastujące ciemne sylwetki... jak to pierwsze to masz jakiś problem z postrzeganiem... to nie jest reguła, że postaci muszą być albo zwykle są jaśniejsze od tła, równie dobrze może być odwrotnie, kontrast robi swoje... zlookaj koncepty np do Wiedźmaka...

 

Odnośnie prac to podobają mi się właśnie te sylwetki na jasnym tle, niezła jest też praca nr 6 gdzie fajnie zadziałałeś kolorami dopełniającymi... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... zmruż oczy jak nie ogarniasz całości i się zastanówc czy Twoj wzrok przyciąga białe tlo czy jednak mocno kontrastujące ciemne sylwetki... jak to pierwsze to masz jakiś problem z postrzeganiem... to nie jest reguła, że postaci muszą być albo zwykle są jaśniejsze od tła, równie dobrze może być odwrotnie, kontrast robi swoje... zlookaj koncepty np do Wiedźmaka...

 

Odnośnie prac to podobają mi się właśnie te sylwetki na jasnym tle, niezła jest też praca nr 6 gdzie fajnie zadziałałeś kolorami dopełniającymi... pozdro

 

Dzięki,zastanowię się jeszcze nad tym ;) ale jednak ledwo idzie się dopatrzeć co przedstawiają sylwetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thor - dzięki

Swiezy - może monitor masz za ciemny, albo coś z kontrastem;)

- do 5, a no ma, w tym miesiącu będzie lepsze zombie, obiecuję poprawę xD

-kulkę pierwszą zaczynałem od ciemnego gradientu, resztę mi się już nie chciało i robiłem jasną i ciemną plamę i półtony później. w innych obrazkach przeważnie działam zaznaczeniem i gradientem

Rotcore - dzięki:)

 

edit.: jakby ktoś był zainteresowany to na blogu jest więcej

Edytowane przez KhazadThard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulki wyglądają jak prawdziwe, niestety efekt psują cienie... są jednolite, bez wyrazu. Powinny mieć zróżnicowaną głębię i jasność, miękkość im dalej od obiektu. Cienie nigdy nie są tak samo miękkie tuż przy obiekcie jak na drugim swoim końcu - takie spostrzeżenie z przyrody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buckey - faktycznie olałem je trochę, zapamiętam na przyszłość;)

 

pomyślałem, że może uda mi się na digartowego CABa coś skrobnąć i powstał ten oto szkic godzinny.. no może 1,5h;) (bez ref jeszcze, dopiero jutro mam zamiar poszukać czegoś co mi pomoże z czaszkami, zbroją, no i tymi krowimi nogami....)

szkic35.jpg

wszelkie uwagi i podpowiedzi mile widziane

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności