Skocz do zawartości

[Architektura Wnętrz] Parter domu jednorodzinnego


barel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak w tytule, mała koncepcja parteru w domu jednorodzinnym pod Krakowem. Około 70 metrów kwadratowych.

Nie bijcie zbyt mocno za jakość renderów, bo to moje pierwsze podejście do v-raya ;) Wszelkie Wasze komentarze i odczucia mile widziane

 

25530975.jpg

 

38810907.jpg

 

61461869.jpg

 

10181552.jpg

 

61157146.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

gonzo71 - dzięki za komentarz, a scena oświetlona za pomocą spota imitującego słońce, w oknach vray lighty, we wnętrzu we wnękach pod sufitem też vray light. A ustawienia niezbyt wysokie, bo zależało mi na czasie. Najogólniej: Primary bounces irradiance map, Secondary Light cache. Color mapping na HSV exponential.

 

michasEK4 - dziękuję, akurat z tym trochę walczyłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Ja randeruje w Mentalu i nie udalo mi sie osiagnac tak ladnego oswietlenia wnetrza jeszcze jak Twoje w v-ray a nie chce mi sie uczyc vraya:)

Moze ktos z doswiadczonych uzytkownikow mentala sie wypowie czy mozna takie ladne doswietlenie metalem uzyskac? I jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gonzo71, próbowałem też robić to wnętrze w mentalu na początku, i wynikało to głównie z przyzwyczajenia do tego silnika... Oświetlałem to na "podobnej" zasadzie, tzn mr spotem, skylightem z jakąś mapka nieba, mr sky portalami w oknach, a we wnękach fotometrycznymi target area. No i FG + GI. Mam jeszcze małe próbki z testowania:

 

24859715.jpg

 

99237900.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hcpiter, dzięki za komentarz :) obrazek w kuchni po to tak kolorowy żeby przełamać monotonię bieli i szarości i wnieść trochę życia ;)

 

gonzo71 - podłoga miała być sosnowa, potraktowana lekko lakierem. Do rzutów narazie nie mam dostępu, bo jestem odcięty od kompa... Ale generalnie jest w kształcie litery L z kuchnią w jednym ramieniu i sofą w drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wizki fajne, ale sam projekt - średnio mi się podoba. Wyspa moim zdaniem kompletnie nie trafiona - mozna bylo zaproponowac to albo inaczej (tzn nie w ten sposób wyspę postawić) albo klasycznie zabudować kuchnię - wiecej miejsca, i wygodniej (np marnujesz fajne swiatlo z okna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że nie do końca łapie pomysł i funkcje. Zastosowanie wyspy kuchennej i otoczenie jej z 2 stron ścianą jest moim zdaniem pomysłem chybionym i stratą powierzchni. Zaokrąglony blat również wygląda kiepsko, tym bardziej że przy brzegach masz zlew i kuchenkę. Woda pięknie będzie spływała prosto na podłogę ;) Kominek mógłby być ciekawym elementem, ale w takim ustawieniu jest czarną plamą, którą trzeba omijać gdziekolwiek chce się przejść. Jamnikowaty stół jest dla mnie kompletną zagadką, nawet nie wiem co napisać :D

Wizki jak wizki - w miarę poprawne, rzeczywiście fragmenty mentalowe wyglądają o klasę ciekawiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gonzo71 - te sprzęty są electroluxa i na ich stronie można je za darmo pobrać

 

kozioo - chyba trochę przesadzasz ;) tak postawiona wyspa dzieli przestrzeń kuchni na dwie strefy: jedną stricte roboczą, drugą bardziej barową. A dzięki takiemu układowi jest troszkę więcej miejca w i tak już ciasnym pomieszczeniu. Dwie ściany tylko zaznaczają dobitniej ten w/w podział. Co do kształtu wyspy, to powiem

Ci, że tak ścięte boki są odskocznią od brutalnej i przesadnej czasami ortogonalności. Co do funkcjonalności to chyba nikt specjalnie nie wylewa na blat garnka grochówy dla byle kaprysu. A przy normalnym użytkowaniu taki profil też się sprawdzi :) Jamnikowaty stół to normalna ława, trochę jednak dłuższa żeby obsłużyć prawie cały pokój dzienny. Co do kominka, to dla mnie powinien być w centrum i stanowić rdzeń domu. Dlatego wręcz wskazane jest obchodzenie go i zwracanie na niego uwagi, aniżeli rzucenie gdzieś w kąt jak jakiś szpetny piec kaflowy nie pierwszej już młodości...

 

Czeczen - ja tutaj nie widzę zbytniej fantazji. Klient po prostu nie chciał mieć rupieciarni, tylko układ w miarę przestronny i możliwie nowoczesny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

render od strony technicznej jest miodzio, ale co do funkcji kuchni trochę się zgadzam z koziem. Moja babeczka od ergonomii wpajała nam o ciągu technologicznym w kuchni: lodówka - blat - zlewozmywak - blat - kuchenka - blat. Wg mnie za mało jest miejsca na przygotowywanie potraw. Na tym miejscu, na wyspie, miedzy kuchenką a zlewem można położyć jeden gar z zupą i tyle. Nie ma miejsca na krojenie, wykładanie i inne pierdoły. Na dodatek do tej wyspy dostawiono krzesełka barowe, ludzie mają na tej wyspie jeszcze jeść? to już w ogóle nie ma miejsca. Co do obłości wyspy, to spoko, mi by to nie przeszkadzało.

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kepic - również dziękuję za komentarz. I tutaj się z Tobą zgadzam, że wyspa mogłaby być trochę dłuższa, żeby powierzchnia blatu roboczego rzeczywiście była większa. Chociaż w sumie prawda niestety jest taka, że kuchnia, jako pomieszczenie do przyrządzania potraw powoli obumiera... Natomiast hokery przy wyspie nawet o takiej powierzchni na szybką przekąskę powinny się nadać bez większych zgrzytów :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirekbini - dziękuję za komentarz, tak jak pisałem wcześniej. Oświetlenie bez większego szału załatwione za pomocą spota imitującego słońce, vray lightów w oknach i we wnękach pod sufitem. A ustawienia niezbyt wysokie, bo zależało mi na czasie. Najogólniej: Primary bounces irradiance map na presecie medium, Secondary bounces Light cache z max 1500 sampli. Color mapping na HSV exponential. Mam nadzieję, że pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MiecznikKRK

Jeszcze jedna poprawka: sprawdź wysokość użytkową dla zabudowanego piekarnika i mikrofali. Zdecydowanie powiesiłeś je za wysoko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale miałem lekki nawał innej pracy...

mirekbini - materiał podłogi jest bardzo prosto zrobiony: mapka drewna w diffuse, IOR zmieniony na fresnel i na 2,7, no i czarno białe mapki tego samego drewna w slotach: reflection, glossiness, i bump. Z tym, że bump niewielki, naprawdę nieduże wartości. To chyba tyle :) Heheh, ja sam się ciągle uczę i mam wrażenie, że niewystarczająco :D

MiecznikKRK - dzięki, że to zauważyłeś, bo szczerze mówiąc ja tego kompletnie nie widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności