Skocz do zawartości

Windows 7 - Temat zbiorczy.


NV

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 199
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Żebym ja wiedział co to jest .. ale nie pozwala mi dokończyć testu wydajności (tego index experience czy jakoś tak ) Wydaje mi się, że to coś z dekodowanie video nie za pomocą cpu tylko gpu ale nie dam głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebym ja wiedział co to jest .. ale nie pozwala mi dokończyć testu wydajności (tego index experience czy jakoś tak ) Wydaje mi się, że to coś z dekodowanie video nie za pomocą cpu tylko gpu ale nie dam głowy.

No to musi być jakaś indywidualna sprawa, bo u mnie ten test działa bez problemu. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaram sie odpowiednio zadac pytanie - czy mozna ten system przygotowac do instalki tak "jak sie chce":> ?

 

w sumie mniejsza z powyzszym - ale powiedzcie czy x64 jest, oraz czy jest to wersja stabilna i wogole czy warto to instalowac?

Edytowane przez M4rcus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z powyższym nie rozumiem, chodzi ci o przygotowanie instalki z własnymi sterownikami itp? pewnie można ale nie oficjalnie. A wersja x64 jest i jest tak samo stabilna jak x86 :) czyli dobrze stabilna :) a czy warto instalować to zależy od ciebie ja mam na laptopie i na stacjonarnym i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nvidia masz pewnie zmieniony profil monitora. Też to samo miałem bo mi win zainstalował jakieś "cud" stery w Windows Update.

 

Powinno sie to dac zmienic klikajac prawym na pulpit > screen resolution (rozdzielczosc ekranu) > Advanced settings (ustawienia zaawansowane) > Color management (zarządzanie kolorem) > no i tu sobie mieszasz

 

:P nie jestem w stanie Ci powiedziec co dokladnie zrobilem ale wrocilo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey. Mam takie pytanko: jakie wersje max'a będą chodzić pod Windows 7 professional 64 bit ? Próbowałem max 9 to nie chciał się uruchomić.

 

 

Ok już sobie poradziłem - działa ;)

 

Inne pytanie jak robić żeby zawsze pliki otwierały się jako administrator jak jestem administratorem ?

Edytowane przez Oleksiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PLS - a od kiedy to na 64bit dzialaja tylko 64bit programy? w kazdym windowsie 64bitowym odpalisz programy 32 bitowe.

 

mi sie dziwna rzecz dzieje na win7 - czasami po resecie zamienia mi miejscami monitory i resetuje rozdzielczosc do bodaj 1280. upierdliwosc. ale poki co nie narzekam. na pewno szybciej operuje na dyskach. jak do visty nie moglem sie przekonac to tutaj jakos tak przyjemniej jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo windows 7 windows 6.1 czyli dobrze zrobiona vista. Mówi się vista SP3 ;) Trochę irytujące, że MS nie zrealizował nawet 10% planów o jakich była mowa długo przed pojawieniem się jeszcze visty. Projekt bodajże Longhrom czy jakoś tak. Przesiadać się z visty na win 7 i znów płacić to torszkę stracone pieniądze bo zmiany są nieadekwatne do kolejnych kosztów. Przesiadka z xp jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nvidia - a myślisz o co tu chodzi jak nie o pieniądze?:P poza tym mówisz o Longhornie - którym? Bo to nazwa kodowa visty i server 2008 i zarzuconego następcy xp z 2004 roku:) Poza tym zapowiedzi są zawsze szumne a i tak każdy wie jak jest potem. Takie coś należy przepuścić przez niezłe sitko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem (szczerze nie wiem, którym Longhornie mówie ;) ) ale miał być system plików (pełny) WINFS i wiele innych, generalnie trochę brakuje mi rewolucji, wciąż powolna ewolucja. Gdyby okienka miały konkurenta dla zwykłego zjadacza chleba, byłoby co innego bo nie oszukujmy się ale linuxy i inne są rzadko używane przez takiego Nowaka. W windowsie wsadzi płytkę z nfs shift instaluje i gra (tak samo z każdym innym softem ) na reszcie systemów choćby jak ich nie chwalić, to nie mają takiej kompatybilności i łatwych rozwiązań jak windows - dla wszystkich, dla Ciebie, dla rodziny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy używa tego co chce i co jest dla niego wygodniejsze :) z windowsme mam kontakt z przymusu jedynie w pracy :)na codzien linuks u mnie spisuje sie bardzo dobrze. doceniam jego wygode i mozliwości. na gry nie mam za bardzo czasu a te w które gram działają ok na linuxie. np heroes of might and magic V a tak btw tosorry za offtop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpruwacz nie znam sie na tym i moze sie stalem ofiara marketingu, ale czytalem, ze xp jest juz troche za stary jak na nowe technologie - np cztery jajka. Nie wiem jak jest z pamiecia, ale jak ktos ma 4GB to chyba i tak lepiej bedzie na 7 niz XP nawet tym 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam quad-a i XP swietnie sobie z nim radzi.....

a boxx jeszcze do niedawna sprzedawal swoje maszyny z XP mimo ze vista juz dawno wyszla a HP workstations wychodzily z vista ale z mozliwoscia downgrade to XP....

 

zgadza sie, XP napewno juz sobie nie radzi na wielu polach nowych technologii ale boli mnie ze trzeba placic tak wielka cene za nowy, lepszy system....

Edytowane przez rozpruwacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko do tych, którzy mają doświadczenia z Win7. Mam laptopa, 2GB ramu, procek 64 bit i kartę ATi. Do tej pory była na nim Viśta, ale komputer strasznie zamula - czy po zainstalowaniu Win7 może być trochę lepiej z wydajnością? Mój brat zainstalował 7mkę na starym komputerze i mówi, że śmiga bez problemów, ale on nie jest zbyt zaawansowanym użytkownikiem, więc chciałbym to skonfrontować z waszymi opiniami.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@ti jeżeli już chcesz 7kę instalować to poczekajdo 22 aż wyjdzie finalna wersja.

Jak chodzi o wydajnośc to interesowałem się tym faktem i muszę przyznać , że nei spotkałem się z opinią, że 7ka jest gorsza od visty czy xp. Ba , w necie huczy odmnóstwa testów i benchmarków porównujących viste xp i 7ke (RC) i musze przyanć że 7ka jak na razie pobijawszyskti inne systemyna głowę (z rodziny okinkowatych :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko do tych, którzy mają doświadczenia z Win7. Mam laptopa, 2GB ramu, procek 64 bit i kartę ATi. Do tej pory była na nim Viśta, ale komputer strasznie zamula - czy po zainstalowaniu Win7 może być trochę lepiej z wydajnością? Mój brat zainstalował 7mkę na starym komputerze i mówi, że śmiga bez problemów, ale on nie jest zbyt zaawansowanym użytkownikiem, więc chciałbym to skonfrontować z waszymi opiniami.

Z góry dzięki za pomoc.

Będziesz miał problemy z ram'em. Jeśli system teraz ma problemy, to zainstaluj win7 i kilka programów na szybko i zrób crashtest. :)

W końcu i tak czeka cię pewnie instalacja systemu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedzi - zwłaszcza za tą datę :)

Zastanawiam się, czy RAM nie jest walnięty, albo czy Avira nie zapycha go swoim monitorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o wydajnośc to interesowałem się tym faktem i muszę przyznać , że nei spotkałem się z opinią, że 7ka jest gorsza od visty czy xp. Ba , w necie huczy odmnóstwa testów i benchmarków porównujących viste xp i 7ke (RC) i musze przyanć że 7ka jak na razie pobijawszyskti inne systemyna głowę (z rodziny okinkowatych :P )
tez sie tym interesuje i widzialem testy gdzi XP byl szybszy (test byl wykonany na porzadnym, mocnym kompie) od 7mki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest trosiek :D Fajnie, że ożywiłeś temat bo akurat mam pytanie jak to jest z licencją OEM gdy np. wymienimy płytę główną ? Bo OEM jest przypisany tylko do 1 stacji roboczej bez możliwości instalacji na innej, czyli przypisany do id komputera czyli konkretnej płyty głównej. Gdy np. zmodernizuje swój zestaw, zadzwonię na infolinie i powiem, że sytuacja wygląda tak i tak, dostanę nowy nie przypisany klucz ? (siłą rzeczy stary musiałby być anulowany) Jest coś takiego możliwe ? Inaczej wersja oem byłaby jakaś bez sensu... zbierałbym na box.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę o Home Premium x64 a Proffesional x64 OEM. Za pro przemawia do mnie tylko funkcja emulacji xp ('zgodnosci z win xp'). Tylko te warunki licencji OEM mnie zastanawiają jak to jest tak w praktyce. Nie wiem czy warto dopłacać 100zł do Pro... hmm chyba nie. Jednak jeśli dla kogoś to jest wydatek "od tak" to bym dołożył, zawsze pare funkcji więcej. No i jest Proffesional dla profesionalistów ;)

Edytowane przez NV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności