Skocz do zawartości

Postac 3D: Orcish Warlord


Noe

Rekomendowane odpowiedzi

orcg.jpg

 

Hej, dlugo sie zastanawialem czy wystawic tutaj te pracke ale sie zdecydowalem do odwaznych swiat nalezy. Lubie robic prace w takim stylu ale wiem ze ogolnie sie nie podbaja takie rozmyte ciemne i przesycone pracki, ale mam wybor pokzac albo nie pokazac - co lepsze, lepiej wydaje mi sie pokazac niz zostawic w szufladzie:)

 

Co do modeli to ork moj, zbroje nie moja, nie pytajcie skad ja mam:)

 

soft: 3ds max, zbrush, mentalray, photoshop.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Z tym zostawieniem w szufladzie to niegłupi pomysł ;) Jedyną sensowną rzeczą na tym renderze jest ... zbroja, której nie zrobiłeś. Reszty nie widać za bardzo, a to co widać jest słabiutkie. Nie wiem skąd Ci się wzięła ta mania zabawy z kolorami i ekstremalnym dofem - robisz to chyba tylko po to, żeby zarkyć niedociągnięcia. Ale przynajmniej stworzyłeś swój rozpoznawalny styl i już po miniaturze wiedziałem kto jest autorem postu ;) I gratuluje ci wytrwałości ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaszana jak zwykle, w zasadzie niczym sie to od poprzednich prac nie rózni. orka mi to też nie przypomina, hełm wygląda jak berecik postaci z bajki sąsiedzi.... nawet jesli zbroja jest ok to totalnie ją spaprałes prezentacją. dof ni z gruchy ni z pietruchy. w zasadzie nei skupia sie na żadnym elemenci "sceny" wszystko rozmazane i powypalane. btw... kiedy Ci sie znudzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noe przecież to jest żenada >> co chciałeś pokazać tą pracą?? że potrafisz wpasować twarz, w cudzą prace? Proponuje żebyś w przyszłości zaznaczał jakąś ramką fragment który należy do ciebie. Takiej saturacji nikt nie lubi bo rozmazują się w niej wszystkie informacje. Możesz sobie mówić że tak lubisz ale tutaj każdy wie że to twoj sposób na ukrycie słabości.

Prawdę mówiąc, widząc takiego gniota powątpiewam w to że niektóre lepsze prace które znajdują się w twoim portfolio należą naprawdę do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy i zarazem ostatni raz odzywam się wątku kefira - ludzie jaki jest sens pisania ciągle tych samych komentów do jego wątków? :) blade pytasz kiedy mu się znudzi, kiedy tutaj będzie zero odpowiedzi.

 

co do pracy - b. ładna

Edytowane przez krzys!3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że mu sie nigdy nie znudzi, nawet jak nie bedzie odzewu to te kaszany będzie wrzucał.. ten typ już tak chyba ma.... dodam tylko przyslowie... podobno nawet papier toaletowy wie że aby żyć trzeba sie rozwijać.... noe chyba tego nie wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem zdania by zrobić coś kiepskiego nie trzeba wysiłku... :) ja ostatnio nic nei wrzucam bo nei mam czasu na wlasne prace, a zawodowych mi nei wolno.. i móglbym ukazać jak wychodzą jedne a jak drugie w sensie gdysie chce lub nie,...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak blade

ale mówisz właśnie o sytuacji gdy się robi na serio ale od niechcenia. A niektorzy chyba uważają że neo robi to tylko dla żartu. Mi się zdaje że chyba nei bo przecież to nie jest śmieszne.

Mogę się mylić ale sądzę że robi to właśnie od niechcenia, tylko po co przed ludźmi się chwalić swoim lenistwem i niedbałością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z innej beczki, pytanie do autora: cały czas "tworzysz" te kaszany na poziomie uczniów informatyki klasy 5 SP, nie przejmując sie tym co myśli o tym opinia publiczna. Z czego żyjesz? Pisałeś, że twoje ostatnie zlecenie się nie podobało, wcześniej cię wywalili z Limasol, bo spałeś w pracy :) Dla mnie to jest zdumiewające, świetny temat na program "wzruszyła mnie Twoja historia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błee,kiepskie strasznie,nawet tą zbroję zwaliłeś badziewną teksturą.Może pora przestać się wygłupiać i nauczyć w końcu modelować;)

Są graficy którzy potrafia teksturami i renderem zrobić dobry obrazek z kiepskich modeli,Ty niestety do nich nie należysz:P..a może nawet wprost przeciwnie:)

Zresztą żeby coś w miarę wyglądało trzeba nad tym popracować,nawet Michał Anioł tworzyłby tandetę poświęcając 1 dzień na każdą rzeżbę,proponuję obniżyć częstotliwość i podnieść jakość;)

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh, no postuejmy chyba dlatego że ciężko uwierzyć że to prowokacja. Kim noe musiałby być żeby go to bawiło?

W końcu potrzeba trochę wysiłku żeby stworzyć coś tak kiepskiego.

 

nie trzeba by kims mate! Zielsko je jazda ;D hahaha no nic jak zwykle noe bije rekordy kometarzy w postach ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj się nie pochwaliłeś modelem z zbrush'a bez textury? Ten model to szczerze mówiąc jest gorszy od tego który zrobił mój kuzyn gdy tylko pierwszy raz siadł do zbrush'a :P Tyle siedzisz w 3D, że byś posiedział troszkę i zrobił porządny model. Z drugiej strony pewnie u ciebie nie ma to znaczenia czy model jest dobry czy zły bo i tak na koniec będzie wyglądał "po Twojemu" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za komentarze, 80% procent pracy nie moja to troche przesadzone rzeklbym 70%:)

 

Praca do kitu nie podboa sie, mi jednak tak inaczej bym nie wystawial do gallerii, wiec cos ze mna nietak.

 

tutaj jest model:

modelg.jpg

 

nic specjalnego jak widac,

 

No i bardzo dziekuje wam za lzejszy ton komentarzy bez wyzwisk itd:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie, zamiast ciagle pisac w tych watkach, olejcie je... przeciez to wy nakrecacie ciagle te głupoty w watku... a potem zglaszacie mi zeby usunac watek, walnijcie sie leb. Jak jest dobra pracka to ma 5 komenatrzy, bo po co komentowac, a jak jest stolec z domalowanymi kolorami w teczy rzygow, to juz sie zaczyna 40 strona, placzow i tlumaczenia. Nie widzicie ze wasze komentarze nic nie pomagaja bo sa olewane? ale ciagle walkujecie to samo, mimo ze koles ma was w ...

 

Wiec zamiast plakac i krzyczec o siatki nie piszcie, wierzcie ze to zadziala. Nie bede zamykal watku, po prostu pomyslcie sami i usuncie swoje posty, albo dodajcie sobie Noe do ignorowanych.

 

Jezeli jeszcze ktos napisze zeby dac mu bana, to autor tej pkmki odpocznie od forum, bo czasem wystarczy pomyslec.

 

To od nas zalezy jak bedzie wygladalo nasze forum, ciagle wszedzie leci ostatnio jad, kazdy nawala na kazdego, wydaje mi sie ze nie tedy droga.

 

Polowa postujacych zasluguje na bana, bo ciagle te same nicki przelatuja przez te watki litosci jestescie grafikami, to chociaz na forum zachowajcie jako taka kulture, a koles moze sobie na forum wrzucac co chce, przeciez od tego jest forum, a to ze nie kuma tego ze krytyka czemus sluzy to juz inna bajka...

 

od tego ze nie mozna przeklinac na forum, chyba ludzie sa strasznie sfrustrowani i tylko czekaja na takie watki jak ten ...

Edytowane przez tweety
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam sie to podoba.Jest w pracy potencjał a z błedów:

 

Głebia ostrości :

Jak sie domyslam chciałeś blurem uzyskac efekt dofa ,

to kosztowny efekt w renderingu, więc proponuje ci wziąc prosta scenę w maxie , jakiś box na podstawkę , box i dwie kulki ( postawic je jeden za drugim ) jako martwą naturę i potestowac sobie dof czyli głebie ostrości.Szybko zauwazysz ze niema mozwliwości zeby objekty stojące tak blisko siebie jak zbroja orka jego twarz i skala tuz za nim mogły miec tak rózny stopien rozmycia.Pozatym zauważyc trzeba ze głebia ostrości taka jak u ciebie ( pomijając photoshopowy rozmach działan ) wystepuje tylko w macrofotografii gdzie objekty są k. małutkie i wtedy mozna mowić o tym ze sciana z orkiem jest tak delikwentnie rozmyta i sam tors orka z przodu też.Co mowi nam ze obszar ostrości zawisł gdzieć na środkowym milimetrze całej kompozycji - na środkowym planie czy jak to zwał.Mozna by posądzić cię o to ze chciałes blurem ukryć niedoróbki.

 

Potrenuj i zobacz jak działa prawdziwy dof.Nie chce cie martwić ale na

klasycznym objektywie filmowym 35mm potocznie juz uznanym za wyjsciowy dla realistycznych zdjęć. Jesli ostro pokazujesz twarza a postac naprzykład ma w ręku wycelowaną w nas dzidę - dzida moze być rozmyta jeśli ma 2 metry w naszą stronę, tło za postacią równiez ale jeśli bedzie przynajmniej 2 metrów za postacią. 2 - 0 - 2

 

Kolor:

 

Kolejna sprawa to kolorystyka.Jak uporasz sie z dofem polecam ci pocwiczyc kompozycje swiatła na wariancie czarnobiałym , na kolor przyjdzie czas po zabawie z monochromatycznymi obrazkami a na nie po zabawie z czernia i bielą sam miałem z tym problem - a dokładniej swiatłem i cieniem.

 

Jakto mawiał Michał Anioł ... ;) Zart nie będe kaszanki siał.

 

Na powaznie kiedy okreslisz który plan postaci jest ostry a który nie , zastanów sie jak oswietlić postać zeby widać było swiatło i cien.Polecam ci oblukać stocki z fotografiami i wystawy online.Kazdy dobrze sfotografowany portret spełnia zasady światła i cienia.

Pozniej mozesz pobawic sie global ilumination zeby zalezność pogłebić o odbicia swiatła od powierzchni i zasymulowac jego emanowanie.

 

Zeby dobrze dodac kolor jak mi sie wydaje , potrzbujesz przedewszystkim opanować głebie ostrocie i swiatłocien.Kolor mozesz nadac przez skylight lub ambient sceny.Swiatło ,,Ziemskie,, :) Jest ciepłe- róż -pomarańcz a cien na ziemi zimny - niebieski - zielonkawy.Tutaj dzięki skylightowi o ciepłych barwach i zimnym ambiencie sceny lub , zimnym skylighcie a ciepłym swietłe kierunkowym mozesz wyjść ze sceną na prostą.

 

Kolejną sprawą sa textury , jeśli przekbęciłes na nich kolory , moze byc ZONK , musisz zawsze miec dostęp do textur , i w zależnosci do ich skomplikowania móc znieniac nasycenia ich layerów ( PS ) i krygowac rendering.Proponuje ci zdesaturowac textury i dostosowywac je do całoksztłtu sceny.

 

Mnie sie ten twój stwór podoba , nie bój sie zonków i ,,NIE,,Maskuj ich blurem ,

daj sie nacieszych jakims detalem.

 

Zycze powodzenia i sory za ortografie ale sił juz ledwo co mam , ;)

Pozd.

Desc

Edytowane przez Desc
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności