Skocz do zawartości

W jakie gry gracie i jakie polecacie??


empik

Best soccer?  

369 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Best soccer?

    • Tyskie rulez
      163
    • FIFA 1999-2001
      34
    • FIFA 2002-2005
      58
    • ISS 98
      5
    • ISS Pro Evo 1,2,3
      42
    • Sensible Soccer
      51
    • LiberoGrande
      7
    • DB Soccer
      9


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

empik -> wcale nie ma takich wielkich jak sie wydawalo. Z tego co czytalem w threadzie "grafiku pochwal sie na czym meczysz rendery" przynajmniej polowa z nas moze grac w niego spokojnie. Ja sam myslalem ze nie pogram sobie a jedyne co musialem zmienic to grafika (mialem gf3 wiec raczej nie bardzo plynnie by to chodzilo) i swap na 1gb :P i ciagle mam 60-70 fps bez wrogow i 30-40 z wrogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja propozycja. Ja mam radeona 9550xt i np tego co ja mam nie ma kumpel na ti4200 ale to chyba nie tego wina. Anyway. Sproboj odpalic na 640x480 i stopniowo podnos detale. Ja w 800x600 mam dalej dobra wydajnosc ale dysk strasznie mulic zaczyna co w sumie konczy sie zmienszeniem na 640. Moze to tego wina ? Zwieksz swapa na 1gb i zrob miejsca 2gb na dysku gdzie odpalasz dooma (2gb miejsca to rekomendacje id a ig swapa to moje doswiadczenie bo juz mi nie raz podczas gry system zwiekszal rozmiar co sie konczylo przycinka na minute :/). Jest komenta w konfigu:

seta image_useCache "0"

seta image_cacheMegs "20"

Mi przy wlaczeniu tej I na 1 w ogole sie doom nie odpala, a to drugie to ponoc magiczna komenda zwiekszajaca wydajnosc, zwiekszajac ta liczbe zwiekszamy wydajnosc - ponoc. Jednym daje cos innym nie, na nieszczescie mi nic nie daje.

Polecam rowniez poddac dysk jakiejs optymalizacji bo gra co jakis czas doladowuje sobie pewne rzeczy, np w momentach kiedy pojawia sie I raz na planszy jakis nowy wrog. Na dodatek znalazlem jeszcze jakies sterowniki dla ATI ktore maja zwiekszyc wydajnosc. Nie wiem na ile to prawda bo nie instalowalem ich.

Acha i defaultowo chyba AA jest wlaczone. Ja mam wylaczone bo podczas grania naprawde malo sie uwagi na ten aspekt grafiki, a daje troche fps (choc z musze przyznac ze jest duzo ladniej)

 

Ostatecznie ja gram w 640x480 i na High Detalis i jest super.

 

edit: link do tych sterow http://gokhost.com/pcgamefixes/DOOM.3.V1.0.ENG.PSF.COREISO.BACKUPCD.ZIP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin -> nie wiem, czytalem co bylo w opisie przy downloadzie :P

sir_Bols -> uwierz mi to ze latarki nie mozna uzywac z bronia to jest wlasnie klimat a nie ze ciagle chodzisz z latareczka i jestes kozak. id specjalnie pewnie tak zrobilo bo to poteguje twe obawy. Przejdz troche gry to zobaczysz sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą ciemnością moim zdaniem przesadzili. Wiem że najstraszniejsze jest to czego nie widać, ale momentami jest to wkurzające. Nie widać nawet potworów. Trzeba zapalić latarkę na celować, wyjąc broń puścić serię, znów zapalić latarkę, sprawdzić czy jest trup, jak nie ma trzeba się rozejrzeć, ponownie nacelować i znów strzelać. Bez sensu :).

 

Najstraszniejszy był AvsP 1. Demka nigdy żołnierzem nie przeszedłem. Najzwyczajniej w świecie się bałem i był to strach paraliżujący. Czasami stałem 5 min przed drzwiami, bojąc się przez nie przejść. Wystarczył jakiś dziwny dźwięk żebym puścił w jego kierunku serię z karabinu i zmarnował cały magazynek. Potem kilka dłużących się sekund na przeładowanie amunicji, 2 min na uspokojenie się, opanowanie drżenia rąk i tak w kółko. Brak możliwości zapisu, mała wytrzymałość postaci, pikanie czujnika ruchu, mrok, duży poziom trudności... jednym słowem mordercze połączenie. Kiedy przemierzając ciemny korytarz na radarze pojawiały się zbliżające się z zawrotną prędkością liczne białe kropki wpadałem w panikę. Najpierw było słychać sykanie i odgłos uderzających kończyn a potem następował moment kulminacyjny, ciemna sylwetka szybko wynurza się z ciemności biegnąc po suficie, seria, kwas tryska na twarz, drugi biegnie po ścianie, trzeci wyskakuje z bocznego korytarza, latarka się wyczerpuje, nie ma amunicji, coś się rzuca na twarz... game over. I od nowa. Stwierdziłem po 4 dniach że nie przejdę tego demka (nie wiem ile tam było leveli, żadnego nie przeszedłem) i dla zdrowia psychicznego odinstalowałem grę.

Druga część to zupełnie inna bajka. Była znacznie mniej straszna... wprost idealna dla mnie. Dało się przynajmniej grać. Jedna z najlepszych gier w jakie grałem.

 

Ps. Sorry za przydługie wypowiedzi, ale emocje mnie ponoszą jak mówię o grach (szczególnie tego kalibru :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin -> ej to jak nie jestes daleko jeszcze to zrob przekret :>. W configu zmien wartosc g_nightmare z 0 na 1 i przejdz gre na NIGHTAMRE!. Ja przeszedlem na hardzie i byla pryszczalska ze o ostatnim bosie nie wspomne. Naprawde i to nie jest chwalenie sie. Ciagle mialem w sumie full ammo, full pancerza, a potwory niektore nawet na 3 strzaly z pistoletu czy jeden strzal z szoguna z bliska. Na kazdego jest jakis tam sposob wiec na Twoim miejscu bym gral na najwyzszym mozliwym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo ale wypas. To se poczytajta http://www.tweakguides.com/Doom3_8.html a na samym dole jest lista rozwijana.

seta image_useCache "1"

seta image_cacheMegs "128"

seta image_cacheMinK "3072"

seta com_purgeAll "1"

(akurat te cztery sa w konfigu)

dla 512 RAM`u i nie ma doladowan podczas leveli

com_videoRam to juz samemu trzeba ustawic. ilosc pamieci na karcie default jest 64.

Ja u siebie narazie to tylko zmienilem bo nie chce scierwic DOOM`a ale mozna mase rzeczy wylaczyc z konsoli co daje wiecej FPS`ow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to z pozoru mało hardwareowy temat - ale tylko z pozoru, bo sprzęt trza mieć nie od parady, żeby grać. Chciałem zobaczyć wasze opinie na temat grafy, dźwięku, klimatu, grywalności, no w ogóle gry, bo wydarzeniem na pewno jest. I jeszcze na jakim sprzęcie graliście/ gracie i jak to chodzi. Ja gierką jestem zachwycony pod każdym względem, mam 1024x768 w high details, na amd 2600+ i fx5900xt chodzi całkiem ślicznie, ale skrzydła rozwija dopiero, jak wszystko po podkręcam. Mam wrażenie, że brakuje mi ramu - w prawdzie mam 512, ale....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zauwazyl nasz DruG ostatnio sie syf robi i calkiem przed chwila byly ku temu juz 2 tematy ... (zamknely sie)

 

nasze spekulacje na temat dooma3 masz w watku Empika o grach ... po co rozkojazac publicznosc ... i twozyc miliony nowych watkow poswieconych byle gierce ktora sie ukazala ....

 

niedlugo wyjdzie HL2 , Halo 2 ... tez powstana takie watki ?

 

kidys tez twozylem nowe watki na glupie tematy .... jakos mnie to przestalo krecic ... czlowiek sie na bledach uczy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AMD athlon 2500+

1 gb ram

GeForce3 Ti 200

 

Żeby mi się nie zawiesił musze grać na najsłabszych obrotach, znaczy się na 16 bitów...

Chyba musze sobie nową karte graficzną kupić. Mam tu cenik z giełdy i zastanawiam się czy 64 MB ATI Radeon9200SE TV A8 kupić(nie mam kasy na nic lepszego) i o ile będzie lepsza od tamtej.

 

A co do gry mi się bardzo podoba wszystko. Nie zaszedłem daleko.

Kiedy wychodzi HL2??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HL2 wychodzi na początku października (ew. koniec września).

 

Jeśli jesteśmy przy szpanowaniu sprzętem to na moim p4 2,8 , 1024 ddr 400 MHZ dual i GeForce 5900 XT chodzi w miarę przyzwoicie w detalach na maxa w rozdziałce 640 na 480 z wygładzaniem krawędzi *4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram w Sacred'a - jest to action-rpg zrobione bodajże przez rosjanów, ale przesada - takie ultra ulepszone diablo - super fabuła i niezły klimat i full rzeźni :D - jets to nowa gra dostępna po polsku i zachęcam do zagrania w Sacred - jeśli ktoś lubi action-rpg w których naprawdę coś się dzieje ale i także nie jets bezmyślna to Sacred jest wyjściem dla takich ludzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee może ulepszone Diablo, ale nie Diablo 2, bo tej gry nic nie przebije.

Sacred ma nawet gorszą grafikę niż Diablo 2 (powstało w 2000 r.) i LOD (oficjalny dodatek 2001 r. tam nastąpił przełom :) można ustawić max. rozdzielczość na 800x600)

 

Do Diablo 2 +LOD jeszcze przez wiele lat żadna gra się nie zbliży, ten klimat, muzyka (ahh), animację, kurcze gdy zobaczyłem intro w 2000 r. myślalem ........ehh co tu dużo gadać, czegoś takiego w życiu nie widziałem i prędko nie zobaczę :/ Bo na Diablo 3 nie ma co czekać, panowie z Blizzarda nie popisali się i cały zespół odpowedzialny za tworzenie gier z tej serii został zmuszony do odejścia z tejże firmy :/ Jedno wielkie BUUUU dla prezesów.

Jeżeli ktoś grał w tą grę to zrozumie o co mi chodziło.

 

ps. ponownie ją przechodzę, jestem już w III akcie (miasto Kurast)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocywiście nie ma sensu sie kłucić co lepsze bo to kwestia gustu jednak dla mnie Sacred masowo pobija Diablo 2 - Diablo 2 jest zbyt bezmyślne i proste - beznadziejna gra - jednak przyznam że battle.net jest spoko, tego nie zaprzece - no i mówisz że ma grafike gorszą, Ascaron podczas pisania gry Sacred zrobił założenie że zastosują nową grafikę łączącą w sobie elementy 2d i 3d - no i wyszło im to całkiem fajnie - cała kraina to jeddna wielka mapa 2d - a postacie to 3d - pozatym grafika nie robi gry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sanszeryf - w calym tym zestawie FX5200 wyglada jak przedszkolak wśród ośmioklasistów /hyhy tylko czy sa jeszcze 8-me klasy? :) / aczkolwiek nie powinno to az tak bardzo spowalniac

 

a wracajac do gier, na gamershel sa filmy do HL w rozdzielczosci 1024x768, i powiem ze kopara opada, mialem kiedys film mov co mial ok 600MB i wiekszosc scenek wlasnie stamtad pochodzi ale uwierzcie mi to co zobaczycie w 1024x768 bije na dwie glowy wszystkie trailery, ta gra /oczywiscie w mojej ocenie / bedzie bila na glowe dooma klimatem... zreszta... poczekamy zobaczymy

http://www.gamershell.com/download_movie.shtml

troche tego jest ponad 1GB :D

greets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quadysz, ściągnę jak będe w domu :)

 

a teraz z innej bajki... jeżeli ktoś lubi horrory to niech zobaczy co szykuje dla nas ekipa z Konami, mowa o Silent Hill 4 (link do filmu niżej):

 

http://www.gamershell.com/download_5926.shtml?q=silent+hill+4

 

najbardziej bałem się jak grałem w Silent Hill 1 (ehh, łezka w oku się kręci jak wspomnę PlayStation), "dwójka" była już jakoś tak mniej strzaszna, w "trójkę" nie grałem (muszę nadrobić), ale po obejżeniu filmiku z "czwórki" (ahhh, ta muzyka) zastanawiam się, czy grania w to nie przypłacę zawałem serca :D

 

polecam, hehe

 

P.S. trailer zajmuje ok. 80mb ale trwa ponad 9 minut!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SansSerif : Grałem w dwa poprzednie hitman`y . Oba bardzo fajne. Świetna gra. 3 mam ale jeszcze nie instalowałem.

M'actep : Ściągnąłem demko Sacred i powiem że zrobiło na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Szczególnie grafika... tła2d są bardzo ładnie wykonane a postacie 3d fajnie zanimowane (w przeciwieństwie do tych z diablo2). Nie pograłem sobie długo, komp mi się zrestartował (szczegóły w dziale hardware ;) ), ale pomyślę nad pełną wersją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszej nocy wreszcie skończyłem Doom'a 3.

Muszę przyznać, że ostatni "misio" zrobił na mnie ogromne wrażenie.

W ogóle wykonanie potworów w tej grze stoi na najwyższym poziomie.

Goście z ID naprawdę się przyłożyli - nie tak jak w niedawnym rodzimym superhicie, gdzie tekstury na jednego z przeciwników wycięto z magazynu o kulturystyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności