Skocz do zawartości

twi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 147
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

żeby to było bardziej super, to narysowałabym włoski od brwi i lepiej ucho zrobiła. i może mocniejsza krecha na krawacie, żeby były ładniejsze, ostrzejsze krawędzie. To samo z napisem FBI można by zrobić. żeby było ostrzejsze i mocniejsze.

 

ale bardzo podoba mi się tekstura - faktura skóry gdzie jest wygolona broda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rothbart

Szkic z konstrukcją (z agentem to nie wyszło, i potem wszystko było skopane :P) i zaznaczyłem sobie jeszcze światło, pod to zielony gradient i reszta z kolorem.

 

@KhazadThard

poza, światło, ale już kolor brałem praktycznie tylko z palety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni up smakowity.

 

Podoba mi się (jak zwykle u Ciebie) paleta barw. I sama koncepcja zróżnicowanej panoramy. Co mnie gryzie - spójność obrazka, a w zasadzie jej brak. Skąd pada światło? - coś o co mnie prześladuje ostatnimi czasy. Dodatkowo chodzi mi o moment połączenia morza/oceanu z lądem (szczególnie chmury w tym miejscu) - wydaje mi się, że przejście powinno nastąpić łagodniej. Jeżeli chodzi o prawą stronę - płasko. Miasto wydaje się znajdować bliżej od planu pierwszego (może przez przeostrzenie?). Niefortunne jest troszkę drzewo z prawej strony kompozycji. Trzeba by je bardziej odróżnić od planu drugiego, żeby wyszło nam na plan pierwszy, albo w ogóle całe drzewo ściąć i skończyć obrazek tuż za miastem.

 

Tyle ode mnie :)

 

Moar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni up fajny,widać mocny progres w operowaniu medium,

aczkolwiek zabrakło kontrastu w barwach, jakoś to tak nieśmiale ciupnięte miejscami,

no i jakieś dziwne przecięcie powstało z lewej wtf?

Proponowałbym zrobić overa jeszcze samodzielnie na podstawie rad ew własnych spostrzeżeń z innymi przykładami cudzych lepszych pracek to najwięcej pomaga, nie porzucać, poprawiać aż do skutku żebyś zobaczył swój max.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

a tym horyzontem to faktycznie, jeszcze sharpen dobił kompletnie, nie wiem jak mogłem tego nie zauważyć :P

 

@Swiezy a propos poprawiania, to zapomniałem wcześniej wspomnieć, że użyłem starego speeda z posta #23,

jakiś improvement chyba jest :P

 

 

poprawki:

940600014ab8c28576ad6a9d0fbb911410251.jpg

 

 

i wip:

2e3285c8fb3752f617329e009bf690f24229.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedostatni wip moim zdaniem lepszy od skończonej pracy :D

 

Jeżeli chodzi o poprawki to jedyną różnicę jaką wyłapałem to złagodzenie linii horyzontu, co oczywiście wyszło całości na dobre. Będę się trzymał swoich uwag z poprzedniego posta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No progres jest nie da się ukryć ale rzeczywiście poprawek nie za wiele, jest ciekawy koncept do zrobienia no ale niepokorny jesteś, więcej studiuj z cudzych prac i w miarę możliwości plener, po reakcji śmiem twierdzić że jeszcze nie rozumiesz moich słów, przyjrzyj się jak starzy mistrzowie studiowali anatomie, architekturę itp żeby być dobrym jak oni trzeba równie wyczerpujących studiów, over z drobnymi poprawkami to za mało ;)) krzyknij do teczki EC żeby akcja postownie na forum zaczęła działać w każdej teczce gdzie jest człowiek który chce się czegoś nauczyć, ew podpatrz do jego teczki jakie rady poszły itp może coś Ci się przyda.

Co do oświetlenia itp polecam proste bryłki pociągnięte białym akrylem chociażby posklejane pudełko po herbacie + oświetlanie i ogień pod różne sytuacje,żeby przestudiować jak zachowuje się światło w takich ustawieniach jakie przydadzą Ci się, raczej klasyki.

Zastanawiam się tylko czy ostatnie pomalowanie butelki po piwie na biało to nie jest już przegięcie bo jednak faktury też można by się nauczyć na butelce chociaż dla szkiełka ;)

No ale prostopadłościan i walec to powinny być pod ręką, różne oświetlenia, ustawienia i perspektywy,skróty. No i oczywiście duży format, inaczej nie czujesz tej bryły i objętości tego co rysujesz, nie masz szansy wypracować kreski etc.

Pozdrawiam

Edytowane przez Swiezy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze,

@Swiezy rozumiem, po prostu nie wrzucam tu każdego krzywego szkicu ze szkicownika, a i czasem mam ochotę zmalować coś większego, w miarę swoich możliwości. Ale postaram się na przyszłość, robić i wrzucać więcej ćwiczeń :)

 

 

Luźne studium postaci z filmu, światło i paleta już własne.

7fae08d9b570f62f18083ccc2b11637d19676.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koilorystycznie i w ogóle warsztaowo, pod względem malarskim, moim skromnym zdaniem jest narpawdę okej, idzesz w dobrym kierunku. Masz jednak problem z proporcjami twarzy, co troszkę zaburza odbiór. W ostatniej pracy, jest coś nie tak z ustami, z samym ich kształtem - nie jest wiarygodny. Mógłbyś spróbować odnieść ostatnią pracę do jakichś ogólnych zasad proporcji twarzy (mniej więcej) i wyciągnąć wnioski. Na pewno sporo byś zyskał.

 

A jeżeli chodzi o książkę - jeżeli szukasz, daj znać na priva i podrzucę na maila :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje portrety sa coraz lepsze . jedna rzecz rzucila mi sie w oczy.skosny cien na scianie i twarzy to wlasnie w tym miejscy na twarzy mogles latwo wydobyc bryle i wyciagnac postac troche do przodu wystarcylo by dac cien w lekkim luku (zgodnym z ksztaltem twarzy) i obnizyc lub przesunac do gory wzgledem tego na scianie. To taka drobna uwaga , mala zmiana a bardzo by pomogla w portrecie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz Jaskólski wrzucił parę dni temu takie soczyste koncepty postaci, wiem u mnie nie ten poziom, ale malować każdy może... ;D

 

Nie mam ostatnio za dużo czasu na malowanie, ale tu się poświęcę.

 

To be continued...

 

I'll be back...

 

Release the craken!

 

 

52e411736f9c548b15ada06232073ec319985.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolny portret calkiem niezle zrobiony, chodz releacja waloru mogla by byc nieco lepiej dobrana.

 

U Pana z mieczem krocze powinno yc nizej, na samym dole obrazka, a ramie jest zdecydowanie za male/krotkie.

 

Widac postep, a to najwazniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkicowanie to dobra myśl. Co do czasu to ożeń się i zmajstruj np. trojaczki, to zobaczysz ile go miałeś :)

Chyba że rodzinka już na miejscu, to pozostaje połączyć mi się w bólu :) Hyh, żartuję...

I tak podoba mi się cytat z "rodzinka plus osiem" czy jakoś tak - babka ma ośmioraczki, wzięła na wycieczkę za miasto tylko bliźnięta i opowiada do kamery ile teraz ma luzu i jakie wspaniałe wspomnienia jej się uruchamiają z czasu kiedy dzieci było TYLKO dwoje...

 

Przeciętny człowiek jednak tą godzinkę z dnia da radę wyskubać, czasem nawet więcej. To juz dobry począteek, często wystarczy zmiana pracy na bardziej efektywną, niezbędny rdzeń (malowanie z natury, anatomia, perspektywa, studia konkretnych zagadnień) a czas poświęcony malowaniu kompresuje się do tego czym powinien być.

Tak jak w sporcie, różnica między amatorem i zawodowcem często przekłada się na różnicę w czasie i naciskowi poświęconym treningowi i występom. Nie mówię o sportach zespołowych bo tam to trochę inaczej wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm... Rysujesz to może z refki? Mam wrażenie, że jego lewe oko jest po prostu krzywe, tzn. za wysoko może, no i znowuż te usta, nie wiem czemu Ty je takie rysujesz. :p To, że mężczyzna, to nie znaczy, że musi mieć smutne i złe do przesady usta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności