Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak podglądam, podpatruje i postanowiłem wkońcu skrobnąć ten temat.Z tabletem tłukę się od niedawna i to dość okazjonalnie, mam nadzieję że teczka da mi odrobinę motywacji bo leń ze mnie straszny : P1. z 'Tygodniowy speedpainting 71' - 70min20zyz2s.jpg2 dzisiejszy speed - 1.5hxf1c06.jpg

Edytowane przez ortheza
update!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 147
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fajnie, fajnie, ale jeszcze długa droga przed Tobą;)

Ja tam powiem tak: dużo obserwuj, oglądaj i staraj się zrozumieć czemu coś wygląda tak jak wygląda, z czego się składa, co ma wpływ na wygląd. Potem zastanów się jak oddać to coś na papierze(lub innym nośniku), mogę polecić ołówek i dużo papieru, daje to efekty.

To tak ode mnie, wydaje mi się że ma to sens i pomaga .

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony las bardzo przyjemny. W ogóle mocna praca moim zdaniem. Ma fajny, oniryczny klimat. Trochę taki bez formy, ale w tym też tkwi jego urok. Być może trochę zabrakło mu zdecydowania, może zróżnicowania koloru. Światło jest trochę zbyt białe. Pierwszy obrazek jest moim zdaniem dużo, ale to bardzo dużo słabszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze.

 

Akurat kolor i światło to nie jest mój największy problem, najtrudniej wydobyć mi jakaś ciekawą początkową formę, bryłę. Musze jeszcze sporo popracować nad tym, nad perspektywą itd.

 

 

kolejny tym razem troche szybszy speed.

 

2zfsylk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, piszesz ze kolor raczej nie jest dla ciebie problemem, a ja sie z tym niebardzo zgodze, masz ogolne pojecie, ale duzo tajnikow jeszce musisz zgelibic. Jesli chodzi o envirosy zrob sobie zawsze kilka thumbow, juz tam rozplanuj kompozycje i ew perspektywe, bo tego brak w twoich pracach co przeklada sie na nie dokonca przemyslane art, pozdrawiam cwicz dalej a wkoncu bedzie dobrze.

 

P.S Zeby nie bylo zbednych nieporozumien, napisalem to co napisalem w dobrej wierze, mam nadzieje ze pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w8qoie.jpg

 

Z WIP'a porobilem sporo bledow od samego poczatku i pozniej staralem sie je poprawiac, Zrobilem co moglem a na wiecej nie mam w tej chwili sil ani ochoty, w kazdym razie troche mi to pomoglo i postaram sie ich nie popelniac w kolejnych pracach, a ta poprostu wykonczylem troche detalem juz bez jakichs wiekszych przemalowek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arachnofobia - bardzo fajnie sie przedstawia ale jak dla mnie ta pajęczyna trochę za krzaczasta na górze. Oprócz tego rzęsy na dolnej powiece są za gęsto upchane w rzeczywistości jest ich dużo mniej i niektóre są dość długie, u Ciebie wyszedł taki las igiełek. Szkoda jeszcze, że nie uwzględniłeś załamania światła na spojówce. Ale podoba mi się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Patrząc na Twoje prace, mam wrażenie że nadużywasz krzywych i tym podobnych dobrodziejstw z PS'a. Przez co strasznie wypalasz światła i zaczerniasz cienie. Podziałaj bardziej paletą kolorów a mniej suwakami.

Co do ostatniej pracy, przesuń postać bardziej w lewo i może do dołu, bo teraz jak jest na środku, nie wygląda to dobrze. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, no rzeczywiście trafiłeś z tymi krzywymi, zły nawyk, a wziął się stąd że miałem z nimi do czynienia o wiele wcześniej niż z malowaniem : P

 

Z postacią, też masz rację. Nie będzie jej tu i już wcześniej nie miało jej tu być, tylko za wcześnie spłaszczyłem warstwy.

Kolejny nawyk - lubię pracować na dużej ilości warstw, korzystać z masek itd. ale niestety mój blaszak za tym nie przepada : P

 

Drobny update:

aac58b94a1226f5278e3c844ed4da96c18742.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Tytus w habicie mnicha' z Rembranta.

 

Taki trochę speedpainting z refki jako ćwiczenie i studium koloru.

 

Muszę się w końcu od uczyć podbijania kontrastów i kolorów krzywymi, a przynajmniej malować tak żeby to nie było potrzebne i między innymi po to takie ćwiczenia.

Rotcore mi trochę tu dowalił i miał racje :P

 

a77b57e74fcc2a272bf7a92984dcca5710385.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobra decyzja twi. Imho opcje PS'a są fajne, ale nie powinny brać góry/zastępować typowych malarskich rozwiązań, o ile chcesz uzyskać realny malarski efekt, a nie żeby sunęło digitalem.

Nawet ok jest ten mnich, ale razi mnie ta biel.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Tytus w habicie mnicha' z Rembranta.

 

Nie no, do Tytusa to on zupełnie nie jest podobny. Najbardziej to chyba do Romka, bo do Atomka też niespecjalnie. Ale nieważnie. Próbowałeś i to się liczy. Będzie ok, zobaczysz.

Nawiasem mówiąc mógłbyś zdecydować czy działasz plamą czy kreską. W połączeniu jakoś mi ze sobą niewspółgrają te dwie koleżanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie mówię, że muszą być impasty widoczne itp. tylko żeby to miało fajny wygląd w którym nie czuć filtrów itd. tak jak w tym speedzie z górami. Ogólnie to się chyba rozumiemy :).

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż - mógłbym powiedzieć Ci to samo co sobie. Pracuj nad podstawami, bo póki co oganiasz się efektami jak packą na muchy, a bazy nie wyciągasz tak jak powinno to wyglądać. Przydało by się olać na jakiś czas te wszyskie fxy i skupić się np. na szkicu linearnym, walorowym, poszukać w tym jakiejś solidnej podstawy. To się chyba zawsze sprawdza i to jest faktyczna praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super operujesz teksturą; naprawdę. jeszcze przydałoby sie troche kontrastów lub planowego rozłożenia sceny: wiesz głębia ostrości lub perspektywa powietrzna; zróżnicowanie temperatury światła, lub przynajmniejj nasycenia kolorów... i by było extra :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super operujesz teksturą; naprawdę.

 

To ciekawe bo wg. mnie nie do końca kolega nad tym co osiąga. Zawsze wychodzi Ci to co zakładasz? oblukałem pare stronek wstecz i mam wrażenie sporej przypadkowości wiec ciezko mi mowić o operowaniu bo cieżko też wydedukować choćby z jaką powierzchnią mamy do czynienia (looknij na to w greyscale..).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zdecydowanie częściej rysować ołówkiem

 

Ćwiczeń ala modele Brigmana czy szkieleciki Phoenixa wrzucać nie będę bo każdy to widział pewnie paręset razy :P

 

6ce462e3b9b3ac54d79d639cbfda64c31305.jpg

 

93c3eb22d4a61183c92a866a9ded08148101.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta głowa jest strasznie klockowata. Oczy za wysoko i cień nie tam i nie taki jak trzeba - musisz więcej ćwiczyć anatomię. Za szybko próbujesz wlatywać z bajerem i tak naprawdę, to wygląda to jak lukrowanie kupy. Teksturki to nie jest zła rzecz, ale jeśli polegasz wyłącznie na teksturkach, a nie potrafisz zrobić czegoś samodzielnie, do tego wszystko rozmywasz, to twoje prace nikomu nie zaimponują. Zabierz się za proste rzeczy, bo masz problem z podstawami. Wybacz jeśli ostro zabrzmiałem.

Ten ostatni wipek już ciekawszy

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności