Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Messerschmitt BF110-G4


bbandi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 174
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Edit: Jajko niespodzianka...

--------------------------

59173640.jpg

--------------------------

83919876.jpg

--------------------------

89654303.jpg

--------------------------

Przyznaje że troche improwizowałem, zdjęcia znalazłem niezbyt czytelne tej wnęki.

Refka jakby ktoś chciał:http://www.cockpitinstrumente.de/archiv/Dokumente/ABC/m/MK%20108/Bilder/gross/Me%20110/001.jpg

Edytowane przez bbandi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

...mały up

-----------------------------------

11307740.jpg

-----------------------------------

Radarki dla mrysa...

-----------------------------------

Test kompozycji V2 chciałbym zrobić jakąś sytuacje, przygotowanie do nocnego zwiadu.

spoko2.jpg

Edytowane przez bbandi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dzięki Panowie za komenty, wziąłem wasze sugestie pod uwage - ujęcie faktycznie bardziej z bliska pasuje zrobić i pewnie będzie to w powietrzu:), wzoruje się na tym:

75727955.jpg

Wersja malowania bedzie podobna do tej, pewnie zrobie w 2 wersjach malowania i z różnymi radarami.

Druga wersja malowania na thumbalu:).

Edytowane przez bbandi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dawno nic nie wrzucałem:), jako że znalazłem trochę czasu to zrobiłem stanowisko tylnego strzelca - jeszcze będzie kończone, generalnie to zrobiłem karabin MG 81Z zwilling.pozdro

 

-------------------------------------------

66554340.jpg

-------------------------------------------

76190713.jpg

-------------------------------------------

64582172.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pochwał :)

 

Taka malutka uwaga: czy powierzchnie nie mają za silnych odbłysków - szczególnie ten zespół kolektora spalin - wygląda jak gdyby był wypolerowany...

Edytowane przez wjaworski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dzięki chłopaki, cieszę się że sie podoba:),

Piotrek - jeszcze mi cały spód został do roboty i masa detali których pewnie nie będzie widać (ale będzie je widać w wipie:)), najważniejsze to podział blach w przedniej części skrzydła jak również dolnej bo teraz to jest goły spod, dodatkowo zbiorniki z paliwem dojdzie jeszcze zaczep na bomby + 2 bombki niespodzianki:), sprzęt radiowy itp.

Wjaworski - Co do renderu faktycznie zbyt to wszystko jeszcze lśni ale już opracowałem nowy render który jest bardziej surowy i wpada w mój ulubiony błekit, bo jednak ta wersja malowania będzie nocna teraz to chyba zbyt cukierkowe.

Finał napewno nastąpi ale mam dużą frajdę prowadzić tego wipa i czasem przesadzam nad czasem spędzonym nad jednym elementem, każa uwaga pomaga mi osiągnąć cel, już teraz mogę powiedzieć że obecny render jest całkiem niezły i myślę że to jest to ale go jeszcze nie pokaże bo to na finał noi detalu brakuje

Mały bonus:

47353340.jpg

Edytowane przez bbandi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Faktycznie (na szybkiego wrzucałem), sie poprawi:), ewentualnie zaprawi texturą i nie będzie widać na renderze.

Niestety takich fakapów może być więcej, cena rozmachu, nieprecyzyjne cięcia ale posprawdzam sobie reszte elementów.

Edytowane przez bbandi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to nie chciałem szaleć ze smoothem bo ztakiego dystansu nie będzie widać że pilot jest z pixeli:), no chyba że ktoś będzie chciał siedzieć obok niego albo za karabinem strzelca to już inna sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to nie chciałem szaleć ze smoothem bo ztakiego dystansu nie będzie widać że pilot jest z pixeli:), no chyba że ktoś będzie chciał siedzieć obok niego albo za karabinem strzelca to już inna sprawa...

 

Popieram trzeźwe spojrzenie na rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polac koledze. Ja osobiscie MS uwazam jako zlo wcielone. generator bilionow nikomu nie potrzebnych poly. Tak ze wogole praktycznie tego nie stosuje. ale to takie przyzwyczajenie zawodowe. i bardzo je lubie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ehh - te rendery odstają od modelu jakościowo -jeżeli to nie ma być animacja to powinieneś postarać się o jakąś elegancką trawę, zmienić to straszne tło które masz obecnie i rzeczywiśćie wyrzeźbić jakieś ciekawe otoczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JacekCichy - dziękuję:)

Eco - czemu tło złe? wydaje mi się że jest dosyć ciekawe, może zbyt mocno rozświetlone bo to z vraylight zmniejszę trochę kontrast ale wiadomo to kwestia gustu, może jakaś propozycja.

wjaworski - dzięki, no jeszcze pare drobiazgów do zrobienia kółko min:), trawę myślę włąśnie coś pomodzić, tzn może zostawić to co jest tylko zmiksować z jakąś aszą przygotowaną pod start czy coś w tym stylu w tle delikatne kępki trawy dać.

No nic wrzuce backgrounda jak popracuje i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tło samo w sobie jest ciekawe ale chyba po prostu źle wkomponowane - widać, że jest rozciągnięte i trochę przeskalowane. Czy 110 miały jakieś światła do lądowania albo nawigacyjne? Bo skoro robisz render nocny (czy tam o świcie:) ) to dodatkowe źródła światła tego typu może by trochę nadały klimatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucas - tak miały, ta wersja miała na lewym skrzydle takie żółtawe którego jeszcze nie zrobiłem:), poprawie to tło bo faktycznie troche przesadziłem, a robie w panoramie dosyć dużej:) bo chyba najbardziej pasuje do tego typu kompozycji.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nocne Bf 110 kojarzą mi się z ukrywaniem samolotów pod siatkami maskującymi za dnia i ich nocne łowy przy świetle księżyca :) Zachód słońca też daje ciekawe wykorzystanie światła ale to super oświetlone miasto w tle nie przemawia do mnie- może i przyjemna fotka ale klei się tak sobie z samolotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eco - spodobał mi się pomysł z siatką maskującą:) dzięki za to, z tego względu zrobiłem coś na wzór nie idealnie ale myślę że wystarczy, podmieniłem też tło oraz dodatłem trochę zieleni po obrysie.

121kb.jpg

Edit: poprawiony namiot + pare nowych bajerów

Edytowane przez bbandi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że za szybko chcesz skonczyc ta prace ;). Moje sugestie mialy raczej na celu zaznaczenis istoty otoczenia, ktore przygotowujesz pod twoj model- jezeli pomysl z siatka cie zainteresowal to ok, jednak wazne jest by otoczenie z modelem gralo jak ta lala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest widok z view portu po wyrenderowaniu wygląda smakowicie zapewniam:) ale nie pokazuje narazie, samolot będzie delikatnie rozkompletowany pod tą siatką takie przygotowania do nocnej wyprawy tankowanie paliwa itp.

Tło jest inspirowane obrazkiem z "walk around".

Ja się tam tak bardzo nie spiesze jeszcze tego nie uważam za skończone.luzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KoMic proszę poczekaj chociaż na render, bom sie osiedział cały dzień wczoraj:) a jak nie to może wersja w locie Ci się spodoba. Ale piszcie co myślicie to dobrze.

Jeśli starczy mi sił to zrobię ten sprzęcik do tankowania i umieszczę go po prawej stronie co wy na to?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności