Skocz do zawartości

Animacja 2D WIP: Bombel Ad


Scatmax

Rekomendowane odpowiedzi

LINK DO POSTU Z FINALNYM FILMEM I MAKING OF

Witam!

Trzeba ozywic ten dzial zeby byl jak wip stillow:).W zwiazku z tym wrzucam wip krotkiego jingla Studia Bombel;).Ma ono na celu robic animacje 2d i 3d z naciskiem na to pierwsze docelowo razem z kolega narazie sam.Taki filmik promocyjny:).Jak juz pisalem gdzies daje sobie deadline na jakies 3-4 tyg.Wszystko to ma na celu sprawdzenie czy przy wykozystaniu otwartego softu jestem w stanie zrobic film dla siebie/komercyjnie.Docelowo GIMP(mam tez zamiar sprawdzic GAP) Blender Inkscape Audacity.

Na Vimeo Testowe ujecie(sprawdzalem workflow przy skladania:) w tym ujeciu brakuje glownej postaci na pierwszym planie to co jest to tylko tlo) na Vimeo(kliknij):

link.jpg

Dwa rekwizyty samochod i postac glowna(tylko taki testowy szkic opracowania niema nic wspolnego z ostatecznym wygladem)Jedyny gimpowy reszte mam w szkicowniku i na kartkach(postaram sie zamiescic niedlugo).Postac bedzie animowana na light boxie skanowana i wektoryzowana.

sklad_props.jpg

Dwa nowe tla bedzie jeszcze jedno.

sklad_tla.jpg

Zestawienie tel.

skladzik.jpg

Zrzut z blendera jakby kogos interesowalo.Mnie zawsze cieszy takie cos;P

zrzut_01.jpg

 

pozdrawiam

Kuba

Edytowane przez Scatmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czesc:)

Ne beda to modele wszystko jest malowane.Postac bedzie 2d(cos jak gorillaz powiedzmy;))Robie to sam i taka konwencje wybralem bo to ma byc bardzo krotki szybki jingiel;)

Studio bombel to ja;) kiedy robie animacje(glownie 2d ale i 3d takie plastyczne):D a w przyszlosci chce jeszcze wspolpracowac z kolega z roku ale tylko w przypadku 2d narazie.

pzdr.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie stylistyka bardzo podoba.

Popracujcie jeszcze nad kolorami. Przy takich prostych stylistkach mega wazne jest swiatlo i kolory. No i juz po tym krociutkim filmiku z ujecia widac jednak srednie kadrowanie, i niedobra dynamike pojazdu - warto brac pod uwage od samego poczatku. Stille fajniejsze.

 

Znowu, przy tak prostej stylistyce, cala reszta musi byc mega dobrze wykonczona, zeby to zagralo.

 

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

ttaaddeekk:Ciagle staram sie znalesc jakis sposob/workflow:) taki moj ulubiony i wlasnie ostatnio sklaniam sie do malowania i camera mappingu:).W tej ostatniej tez zreszta wiekszosc ujec jest tak zrobiona;).Wlasnie co do postaci 2d to z zasady ograniczam sie zeby do nich nie uzyc flasha co by bylo najwygodniejsze(podglad scrub i onion skin) wiem komplikuje sobie...:).w zamian combo pencil2d gimp i olowek;).

Baggins:Ze stylistyka chcialem w tym przypadku isc w zupelna stylizacje i synteze(kolor i forma-kolor nie siedzi jeszcze);).Zdecydowany kolor to moja bolaczka(a studiuje malarstwo:)) przez co to co bardziej rysunkiem i walorem i swiatlocieniem wydobywam przedstwienie niz kolorem co by lepiej budowalo nastroj niz niejedna luna swietlna;)

bartolomeo:true true:)...(ide go robic...;P)

pozdrawiam i dzieki za komentarze

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Maly update.Zajalem sie teraz jeszcze innym projektem rownolegle wiec troche mnie to spowalnia ale moze przyspiesze kiedy w koncu za tydzien(mam nadzieje;P) kupie sobie komputer to nie bede musial sie wyklucac z z moja Ukochana o jej macbooka;).

 

Test na VIMEO(kliknij obrazek)

link_biuro.jpg

Postac

postac_small.png

Screen z blendera na temat testu biura:).Projekcja na geometrie co daje zdepth i poza tym lepiej sie maluje w gimpie po geometrii;)(perspektywa)

screen_biuro.jpg

pzdr

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki:)

Nowe sceny gotowe czekaja tylko na postac;).Idzie jak krew z nosa bo mam duzo spraw i na to brak:).Postac bedzie robiona w zaleznosci od ujecia w Pencilu Synfigu i Gimpie.

Ujecie Biura(Linka Vimeo)

biuro_thumb_small.png

Ujecie Autobusu(Link Vimeo)

bus_thumb_small.png

Zrzuty.

Screenshot_01.png

Screenshot_02.png

pzdr

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za zainteresowanie:)

Pare postow wyzej jest animatic-jest tam cala "fabyla" ktora troche moze rozczarowac bo to cos w styly "na koncu logo" taka reklama/reel animacji 2d:).mam zamiar od jakiegos czasu jednak zrobic short w podobnej technice mieszanie 2d/3d ktorego szkice mozna zobaczyc w mojej teczce 2d albo na stronce:).Szukam formy;) i to by bylo to.Tematyka troche "insza";) no i jakas fabula.

Animatic na Vimeo

pzdr.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Witam ja kontynuje:)

Liczylem ze dam rade w Pencilu ale w porownaniu z tym co chce uzyskac Pencil nadaje sie do testow albo blokowania animacji.Na czystu postac zrobiona w Synfig Studio(jakby troche jeszcze rozwineli ten soft byl by genialny.).Kolejne ujecie postac w autobusie.Troche mi powoli idzie ale testowalem rozne podejscia zeby uzyskac to co chce i aktualnie moje workflow wyglada tak pencil>synfig>blender tak draze po to aby uzyskac calkowicie open sourcowy sposob pracy.Bez potrzeby inwestowania;D.Jak juz mam system idzie mi szybko wiadomo nie ukrywajmy ze przy pomocy softu adobe z miejsca da sie zrobic to w 5 minut;P...hmm no dalo by rade - Flash i AE - i wszystko jasne ale kto powiedzial ze trzeba isc na latwizne;).

Obrazek to link do Vimeo.

thumb_bus_char.png

 

screen_bus.png

pzdr.

Kuba

Edytowane przez Scatmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, coraz przyjemniej to wszystko wyglada. bardzo ladne te ujecia w windzie. przyjemny klimat.

nie wiem w kogo ma celowac ten filmik promocyjny, ale jesli w potencjalnych klientow to nie wiem czy jednak troche nie za ciezko. chociaz mi to akurat sie podoba:)

powodzenia w dalszej pracy

pozdr

mt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusanagi , Dziadek3D: Mam nadzeje ze uda sie skonczyc:)

mt: Jest to demo dla potencialnego klienta(trzeba z czegos zyc;)) a i po prostu pokaz mozliwosci dla wszystkich.I cwiczenie(caly czas sie trzeba uczyc:)) - Docelowo chcialbym takze zrealizowac w nastepnym pod koniec roku szorta w podobnej technice.

Co do ciezkosci to juz widac tak mam niema sielanki;).Egzystencjalne rozterki i saczace sie metafizyczne swiatlo;D.

No Ok w bajce dla dzieci juz bym to zrobil inaczej:).W tym przypadku po prostu juz taka stylistyke wybralem.

pzdr.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to wszystko plastycznie, sympatycznie :)

Zaglądam, patrzę...

Postać wydaje się trochę wybijać z tła za bardzo poprzez swoją stylistykę. Jest bardziej "owalna", niż otoczenie. Jednak ujęcia, światełko...

Wszystko bardzo dobrze się prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna stylistyka. Bohater narysowany minimalistycznie, a z charakterem.

Rzeczywiście, ujęcia we wnętrzach wydają się dużo bardziej "scalone". Na przystanku postać wydaje się trochę zbyt twarda przez mocny kontur. Ale może w ruchu wszystko się ładnie połączy.

Taki drobny detal: przez chwilę nie wiedziałem z jakiego powodu animuje się ubranie postaci. Domyślam się, że to podmuch powietrza od przejeżdżającego samochodu. Jeśli tak, to trochę za wcześnie podmuch dociera do bohatera - jeszcze zanim pojazd go minie.

Ale to szczegół. Ogólny odbiór bardzo miły dla mych oczu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki:)

Zgadza sie co do postaci.Wlasnie w compositingu glowne problem to te "granice" zatrzec we wnetrzu sie udalo natomiast na ulicy rzeczywiscie sie wybija.

Przepraszam za brak updateow ale jestem w tej chwili troche rozkojazony.Erasmus w Palermo - mozna smialo powiedziec ze jedno z najpiekniejszych miejsc na swiecie:).Staram sie powoli wziasc w garsc i skonczyc prace:).

pzdr.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Aby zamknąć ten temat jakiś czas temu skończyłem - filmik.

Blender , GIMP , Pencil , Synfig Studio , Ardour , jACK.

Linki (w postaci obrazków) na vimeo poniżej:

 

thumb_ad_bom.png

thumb_bom.png

 

pzdr.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności