Skocz do zawartości

Terranova - Short Film Rascal & Bhaal


Rascal

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny update, tym razem jest to stacja kosmiczna na orbicie Marsa ktora robi Bhaal, ja najprawdopodobniej zajme sie texturami i shaderami, tym razem nie bedziemy pobijac kolejnego rekordu liczby poly vide, wieza Eiffela pracowac z takimi kolosami nie jest latwo. Jak narazie stacja ma 6234 poly.

 

rd22.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 755
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Niie bylo z tego wzgledu ze w nocy miala miejsce awaria servera.

 

A to juz prawie finalny etap modelowania, Bhaal zapowiedzial jeszcze male poprawki i szlify. O ile jego dzialka sie skonczyla narazie w tym modelu, teraz moim zadaniem bedzie zrobienie shaderow i textur.

 

rd24.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materialy podstawowe zostaly juz przypisane, pozostaje kwestia nieco ich podszlifowania. Zrobionych jest juz takze kilka textur m.in baterii slonecznych i jednego moda, tak wiec na jakis czas przejmuje prace przy modelu m.in poza shaderami i texturami przy oswietleniu i renderingu. A tak wygladaja pierwsza wstepna kompozycja i render, czas zamienic Ambient Occlusion pomocny przy prezentacjach modelu na Global Illumination.

 

rd25.jpg

 

Renderer Illuminate Labs Turtle, 1024x768 full frame 2min 12sec

 

rd26.jpg

 

rd27.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

git, że się podoba :) baterie będą skopiowane (mirror) tylko, że zapomniałem powiedzieć o tym Rascalowi przed wyjazdem na DTM i tak wyrenderował bez tego. Róznież zapomniałem podesłać fotki jak mają wyglądać texturki (jedyne texturki tutaj moje to są na bateriach) No ale już wróciłem i czas się zabrać za dalszą część filmu. PS. Pogońcie Rascala aby przygotował scenki do animatica ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montarz stacji z ziemia i swiatlo super. profesionalna robota.

pelen respect.

ale jedno kuleje niestety... cienie w kosmosie, powinny byc, jak juz zreszta zauwazono, ostre (jak brzytwa szczegolnie cienie bateri padajace na "kapsuly" stacji) i nie takie jasne. strona nieoswietlona powinna byc bardzo ciemna, ksiezyc (jesli takowy przewidujecie hihi) troche oswietla obiekty ale nie az tak jak to jest pokazane:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten wątek od początku i jestem pod naprawdę dużym wrażeniem. Ci dwaj panowie (Rascal i Bhaal) naprawdę znają się na fachu. Przydałoby im się natomiast parę wskazówek co do ich pracy, więc nie czepiajcie się byle czego (mam tu na myśli, te bezsensowne obrażanie siebie nawzajem). Lepiej byłoby podpowiedzieć im cokolwiek. Forum to nie jest komunikator!!!

1.) A w sumie to dlaczego już dawno nie ma tu żadnych postów??

2.) Co z updatami??

3.) Koniec pracy miał być mniej więcej teraz, więc jak postępy??

 

Pozdro 4All!!!! Tak 3majcie panowie, a daleko zajdziecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze po swietach juz bedzie skonczony animatic, swoja droga to chyba nie musze mowic ze troche dostalismy zadyszki, ciezko jest ogarnac kazdy aspekt w trakcie produkcji szczegolnie w przypadku kiedy sie zaczyna majac male doswiadczenie. Po jakims czasie sie okazuje ze pewne kroki nie byly do konca przemyslane tak jak nalezy i nie mozna pod taka postacia dalej tego ciagnac i trzeba wprowadzic pewne modyfikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ja też się dokładam do "listy życzeń" !!! Nie mogę się doczekać jak każdy kolejnych updejcików (skończonej pracy tym bardziej ;) ) Życzę powodzenia i wytrwałości.

 

WESOŁYCH ŚWIĄT oczywista !!!! ;P

 

 

P.S. Mam nadzieje że projekt nie upadł ?? :(((((

 

Panie Rascal, Bhaal, Mello do roboty !!! (przepraszam za ton wypowiedzi :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poście dotyczącym oceanu, rascal napisał:

Inspiracje czerpalem z wycietego kawalka filmu The Perfect Storm, ktory mi przyslal Mello, Industrial Light & Magic zrobil to rewelacyjnie. A tak wyglada to w moim wykonaniu.

 

A tak to wygląda według mnie: zrobiłeś dokładnie krok po kroku Fluid effects/get fluid example/Ocean example i zaimportowałeś gotową scenę (zmieniając lekko kolor i dodając kamerę) nawet o tym nie wspominając... Ocenę tego postępku pozostawiam Twojej moralności.

 

ps. na przyszłość warto napisać skąd coś masz, czego sam nie zrobiłeś, bo prawdziwy autor tych fal mógłby się poczuć urażony...

 

pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poście dotyczącym oceanu, rascal napisał:

Inspiracje czerpalem z wycietego kawalka filmu The Perfect Storm, ktory mi przyslal Mello, Industrial Light & Magic zrobil to rewelacyjnie. A tak wyglada to w moim wykonaniu.

 

A tak to wygląda według mnie: zrobiłeś dokładnie krok po kroku Fluid effects/get fluid example/Ocean example i zaimportowałeś gotową scenę (zmieniając lekko kolor i dodając kamerę) nawet o tym nie wspominając... Ocenę tego postępku pozostawiam Twojej moralności.

 

ps. na przyszłość warto napisać skąd coś masz, czego sam nie zrobiłeś, bo prawdziwy autor tych fal mógłby się poczuć urażony...

 

pozdrawiam i życzę powodzenia

 

hehehe, kazdy majowicz dobrze o tym wie, pewnie dlatego sprawa wynikla na forum maxowym :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem co napisał :) wyraz "też" oznaczać może, że chodziło o fale. "(Cale szczescie ze nie twierdzicie ze drzewka tez wymodelowane;) )" dobra, mniejsza z tym, ja tam się z nikim niekłóce ani nie mam zamiaru takiego :) poprostu inni naskakują to się bronie i tłumacze jak to wszystko wygląda, jak kogoś uraziłem to sorry i peace :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka rada panowie. Wpiszcie sobie w googlach mir i ustawcie wyszukiwanie na grafike. I wtedy zobaczycie pewna rzecz. Otoz czarne ostre cienie. w kosmosie nie ma globala i skylighta, nie ma swiatla rozproszonego, niebo jest czarne, co ma niby dawac takie rozjasnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to ja nic nie ma do uzywania rzeczy dostarczonych z maya bo od tego sa zeby ich uzywac, problem jest tylko taki: Jesli Rascal zrobil sobie wlasnym shaderem itp te fale to swietnie, zdolny z niego chlopak, tylko po co kiedy wyglada to tak samo jak ocean z fluidow? Jesli natomiast wzial to wlasnie z fluidow i zmodyfikowal, to nie rozumiem dlaczego to nie zostalo napisane. Ktos sie sporo napracowal zeby zaimplementowac w mayi ten system, i nie rozumiem dlaczego ktos inny mialby twierdzic ze to jego zasluga, ogolnie mi to zwisa bo jak przyjdzie do animki to sie okaze ze sie trzeba wykazac, umiec zrobic partikle od balwanow itp itd.

A ty Belzebub to nie siedz tyle w pracy;) do 3 teraz juz pracujesz?, nie zgodze sie z toba tez odnosnie tych cieni tak do konca, bo ziemia jest jednym wielkim area lightem, jesli stacja jest umieszczona miedzy ziema a sloncem to wtedy od slonca sa mega ostre cienie, ale reszta jest oswietlona miekkim swiatlem odbitym od ziemi. Chlopaki musza tylko ustawic ta stacje tak zeby to oswietlenie mialo logiczne uzasadnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to Ocean dalem zeby mniej wiecej pokazac jak to bedzie wygladac. Druga sprawa oswietlenie bedzie oczywiscie inne jesli chodzi o stacje.

 

Tak wiec apeluje aby nie ciagnac tego co norap zaczol i nie robic smietnika z watku jaki zaczol sie robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nie będę śmiecił tylko o coś zapytam....

 

Jak tam chłopaki prace nad Terranovą ?

Wszyscy czekamy ze zniecierpliwieniem na postępy :)

 

P.S. W waszym teaserze widnieje data "Release Date Winter 2004" Nie chce być nachalny :P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pepe99: hihi :) jak wcześniej wspomniane było, bez animatica się sprawa rozciągnęła, od tygodnia mamy już animatic posklejany z różnych kawałków filmów i troche 3d, będzie dokładniejszy jeszcze raz zrobiony ale prace nadal idą... no prawie :/ z niewiadomych powodów mój komp padł... albo płyta albo zasilacz :/ a te cześći to nie tanie (600 zł jedna z nich)... buu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o zasilacze to nie zupelnie, te ktore mozna zazwyczaj spotkac w sklepach sa raczej miernej jakosci, sam mialem ENLIGHT'a swego czasu jednak kilku sporym wyladowania atmosferycznym dal rade az wkoncu w obawie o sprzet wymienilem go na jakis nowy badziewny zamiennik za niecale 100 PLN jednak mysle go jak najszybciej zmienic.

 

W sieci rozne sa skoki wysokie, niskie itp. niekiedy takie badziewia puszczaja z dymem wiekszosc sprzetu ktory jest w srodku. Mysle ze za ok. 300 PLN juz mozna kupic dobry zasilacz. Swoja droga zasilacz YESICO FL-420 TMS to wydatek prawie 1 000 PLN. Ale dosc juz o zasilaczach od tego jest inny dzial.

 

Jesli chodzi o nowe kadry... coz moge powiedziec idzie to bardzo wolno, wiekszosc jest testow niz faktycznej pracy nad tym co trzeba zrobic. Troche moich testow z skala.

 

rd28.jpg

 

rd29.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności