Skocz do zawartości

Wiz: Interior 1


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Jest to mój pierwszy skończony interior i pierwsza pracka w VRay. Wcześniej dłubałem coś w FinalRender, ale nigdy nic nie skończyłem. Teraz postanowiłem się przenieść na VRaya i stworzyć w końcu portfolio. To jest moja pierwsza pozycja! :)

 

Interior zrobiony na podstawie znanego tutoriala:

 

http://www.evermotion.org/tutorials/show/7900/making-interior-scene

 

Podczas realizacji tego projektu miałem zamiar przetestować moje umiejętności w tworzeniu oświetlenia i materiałów oraz nauczyć się kilku nowych rzeczy przydatnych przy wizualizacjach architektury wnętrz. Myślę, że mi się udało, ale siedząc tyle dni przy tym projekcie i ciągle gapiąc się na testowe rendery już nie potrafię kompletnie określić czy wygląda to tak, jak powinno, zatem proszę Was o ocenę :)

 

Jeśli chodzi o mój wkład to:

 

NIE MOJE (od lewej):

 

- ekspres do kawy

- deska

- leżanka

- piekarnik, lodówka

- kwiatek, szklanki

- krzesła

- ozdoby na półkach

- stolik szklany, fotele

- cukiereczki na stoliczku :)

 

Reszta moja włącznie z materiałami skóry.

 

Konfig:

 

Max 2009

VRay

Quad [email protected]

6GB RAM

Czas renderingu: ok 15h w rozdzielczości 3508x2480

 

ZAPRASZAM DO OCENIANIA I WYRAŻANIA SUGESTII :)

 

Wersja LowRes

 

interior1s1jpgres1200.jpg

 

Wersja HiRes

 

interior1s1jpghd.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

nie no chcialbym aby moj pierwszy interior byl podobny;) Bardzo ladnie chociaz ja gustuje w bardziej skontrastowanych wizualizacjach. Nie wiem czy po paru dziesieciu wizkach jakie mam za soba bylbym teraz w stanie dorownac twojej, tak wiec jedziesz dalej! awesome start

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonifatz, napisz co konkretnie bardziej podoba Ci się w wersji oryginalnej. Chodzi Ci ogólnie o aranżację i klimat, czy może jakieś konkrety typu oświetlenie, tekstury, materiały? Wiadomo, że moja nie będzie lepsza, skoro wzorowałem się na tamtej, ale chciałbym wiedzieć, co można poprawić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o modele to fajnie wyszło, materiały jak dla mnie są wystarczające, ale oświetlenie nie w moim stylu, zbyt duża siła światła (szczególnie z okna po prawej) psuje końcowy efekt, prześwietlone niebo, niebieskie ładniej by się prezentowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jakieś niedopatrzenie z mojej strony. Wydawało mi się, że jak to komentowałem nie było tego linka.

 

Konkretnie rzecz biorąc nie podobają mi się przepalenia, które w Twoim renderze są widoczne na zasłonach i na suficie przy oknie przy końcu pomieszczenia.

Jakoś dziwnie wyglądają te lampy na suficie.

Ostatnia rzecz jaka rzuca się w oczy to widok za oknem i jego słaba jakość z lewej strony zaraz nad fotelem.

Poza tymi drobnymi rzeczami wizka jest jak najbardziej do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor kalibrowany właśnie, chodzi mi o różnice między Twoim renderem a Kuby, w którym widać detal zasłony i nie jest aż tak "biało" przy oknie z tylu.

Jak już pisałem wcześniej. Wizka bardzo dobra, ja się tylko czepiam ;)

Żeby nie wyjść z wprawy przyczepie się jeszcze do szklanek ;) a raczej ich zawartości. To jest taki gęsty sok ? Bo wydaje mi się, że fajnie by było gdyby jakieś światło przez tą szklankę przeleciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie wypisałeś dokładnie co twoje niż tą litanię i zgaduj zgadula co gdzie stoi ale to już szczegół.

U ciebie kuleje mocno tło, które kiepsko się zgrywa z resztą. Na zdj. oryginalnym jest świetna zieleń pasująca do wnętrza. Kuba też pięknie dobrał tło do podłogi.

W środku trochę mydlano się zrobiło. Deski na podłodze nie podchodzą mi. Trochę boazerię przypominają. Krzesła ci zanurkowały w podłogę. Skóra na oparciu fotela wygląda jak stara i popękana (na tym dużym renderze to widać). Jak już fazujesz to wszędzie. Całkiem inaczej wygląda wtedy taki model. Leżak na końcu wygląda jak wklejony. Bardzo się odcina od reszty. Dałbym też leciutkiego dofa na końcu aby zgrać tło ze stolarką.

Ogólnie jak na pierwszy raz to i tak gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności