Skocz do zawartości

48-rdzeniowy procesor intela już istnieje!!


jefim

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Niech pracuja - na razie w lapkach nawet o quady ciezko.

 

A co na to AMD?

 

Rozbawilo mnie "Niektórzy naukowcy snują wizję komputera potrafiącego odczytać polecenia wynikające z fal mózgowych tak po prostu chodzi o to, że użytkownik myśli o czymś co by chciał zrobić a maszyna to wykonuje.".

Pomine juz swoj sceptycyzm co do takiego przedsiewziecia - ale jaki to wtedy bedzie mialo sens? Gdzie ta "interakcja"? Bedziemy siedziec jak jakies rosliny, wgapieni w monitor a tam sie bedzie samo robic co pomyslimy? Suuuuper. Mam nadzieje ze nie dozyje takich beznadziejnych czasow.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbawilo mnie "Niektórzy naukowcy snują wizję komputera potrafiącego odczytać polecenia wynikające z fal mózgowych tak po prostu chodzi o to, że użytkownik myśli o czymś co by chciał zrobić a maszyna to wykonuje.".

 

Ludzi z całkowitym paraliżem , taka możliwość pewnie nie śmieszy .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeet - punkt dla ciebie. Jesli mialoby to dzialac dla ludzi z calkowitym paralizem to byloby po prostu rewelacyjne. Albo dla inwalidow bez rak. Mam jednak wrazenie ze kilku paralitykow by bylo zachwyconych i by im to pomoglo, przy okazji robiac inwalidow z tysiecy mlodych, zdrowych ludzi ktorzy mogliby korzystac z kompa w inny sposob. Tym niemniej nie pomyslalem o tych ludziach. Rep za przypomnienie mi ze nie wszyscy maja tak fajnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kompy i tak robią z ludzi inwalidów. Przy okazji widzieliście w wiadomościach gościa z nową sztuczną ręką dosłownie 5 minut temu? Nie dość że sterowana układem nerwowym to jeszcze czuje ból i dotyk. Co się dzieje z tym światem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeet - punkt dla ciebie. Jesli mialoby to dzialac dla ludzi z calkowitym paralizem to byloby po prostu rewelacyjne. Albo dla inwalidow bez rak. Mam jednak wrazenie ze kilku paralitykow by bylo zachwyconych i by im to pomoglo, przy okazji robiac inwalidow z tysiecy mlodych, zdrowych ludzi ktorzy mogliby korzystac z kompa w inny sposob. Tym niemniej nie pomyslalem o tych ludziach. Rep za przypomnienie mi ze nie wszyscy maja tak fajnie...
Wydaje mi się że takie komputery już są, kiedyś oglądałem na TVP reportaż o osobie sparaliżowanej, która porozumiewała się z innymi właśnie za pomocą komputera który odczytywał hmmm myśli(?).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kompy i tak robią z ludzi inwalidów. Przy okazji widzieliście w wiadomościach gościa z nową sztuczną ręką dosłownie 5 minut temu? Nie dość że sterowana układem nerwowym to jeszcze czuje ból i dotyk. Co się dzieje z tym światem:)

 

nic się nie dzieje z tym światem. Książek SF nie czytasz? :)

To co teraz robię widziałem w filmach SF jak byłem mały. Pamiętam jak w jednym z filmów jakieś 20 lat temu ziom w barze wyjął sobie telewizor z kieszeni taki wielkości komórki a ja stwierdziłem że szkoda że nie dożyję czasów kiedy cos takiego będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze sie jaracie 48 rdzeniowym , ale Intel juz pokazywal 80 rdzeniowego procka, co prawda do produkcji wejdzie nie wiadomo kiedy ale prototyp powstal - i powstala cala kupa dylematow z

odprowadzeniem ciepla ze srodka, bo struktura dosc wysoka

 

no fajne to wszystko, ale kilka firm w tym samym czasie robi podobne rzeczy, zobaczymy kto pierwszy

wprowadzi do produkcji - o cene nie pytam, bo pewnie cos kolo 200K zl minimum :D (taki strzal zbiodra, nie zdziwilbym sie gdyby kosztowal jeszcze 5x wiecej)

 

tak abstrakcyjnie rozumujac, skoro 4 rdzenie ciagna cos kolo 100W, to 48 pociagnie 1,2KW? sa takie zasilacze? zasilanie 3-fazowe? wyobrazacie sobie chlodzenie 1,2KW smazacej sie mikrofalowki na plycie glownej? cos musza wymyslic :D oj duzo jeszcze przed nimi roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli sie nie myle TDP 120 watow mial ten nowy 48 rdzeniowy procek.

ale nie sikajcie po nogawkach... ten procek to tylko 'proof of concept'

zabawka dla naukowcow do testowania meshowego softu, te pojedyncze

rdzenie sa bardzo biedne (to takie uposledzone atomy, in-order, daleko

im do core2/nehalem'aa/deneb'a). Moze was zainteresuje ze taka mala

firma Tilera zalozona jako spin-off MIT, produkuje juz procki 100 rdzeniowe

na meshu 10x10... :) rzecz jasna calkiem drogie i bardzo specjalistyczne -

jesli sie nie myle to glownie do dsp i sprzetu sieciowego wysokiej wydajnosci

 

ps.. a co do polarisa (ten 80 rdzeniowy) to tak samo jak i ten nowy 48

rdzeniowy do produkcji nie wejdzie... bo to nie sa procesory ktore mialy

kiedykolwiek wejsc do produkcji... to tylko takie drogie zabawki :)

 

ps2: kurde... polaris jesli sie nie myle na 3 ghz byl bardzo energooszczedny

60 watow... ale jeszcze raz powtarzam... to byly bardzo proste rdzenie

moze porownywalne z pierwszym pentium... bez wszystkich bajerow ktore

znamy z nowoczesnych prockow.

 

http://techresearch.intel.com/articles/Tera-Scale/1449.htm

 

a tu tilera:

 

http://www.tilera.com/products/TILE-Gx.php

Edytowane przez dokturpotfor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Computer Processor

 

exponentially faster than the most advanced computers currently in use

 

computing multi-dimensionally by navigating on all axis's

 

Revolutionizing computer hardware by creating a crucial gap space, or equi-potential major groove, that generates underpinning nested vortices resulting in far higher efficiency with no heat build-up by eliminating all friction, resistance and parasitics. Requires only a few transistors. (Current processors require many). No refrigeration or heat sink is required. There is NO LIMIT to its computing power.

 

Conductors touch, but do not short-circuit using harmonic shear which creates a natural wall of insulation by the harmonic phasing activation sequence of electricity.

 

Can help humanity (in the medical field specifically) by having the capacity to compute all chemical processes that are transpiring in body simultaneously.

 

Data Compression

 

Computer Memory Storage Systems

 

Rodin enables the condensing of a trillion-fold calculation to only a few integer steps.

 

Revolutionize computer data compression

 

Data storage & retrieval hardware based on bias pole Rodin permanent magnets.

 

W każdym razie koleś już rozmawiał z ludzmi z intela i nie tylko. Za niedługi czas możecie się spodziewać komputera, który na pewno was przerośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności