Skocz do zawartości

Łajka & Albert II


mastahcez

Rekomendowane odpowiedzi

Taka wzruszająca scena, pierwsze zwierzęta wystrzelone w kosmos... pomysł dosyć dawno temu zaświtał mi w głowie ale nie śpieszyłem się bo wydaje mi się wart porządnej realizacji i po 2 latach do tego siadłem dopiero. Mam zamiar zrobić to w cartoonowo/realistycznym stylu z "prawdziwymi" włosami.

Weapon of choice: max 2010/ mental ray, zbrush, PS, AE.

 

koncept

 

xxxsex.jpg

 

refki

 

inszpiracje.jpg

 

początki zabawy ze światłem i modelami (dopiero zacząłem małpę)

 

1-16.jpg

 

i futerko...

 

hair.jpg

 

wczystko jest jeszcze "we wczesnym etapie rozwoju" i nie ma za bardzo czego oceniać ale może coś podpowiecie?

 

pozdrawiam, Cez.

Edytowane przez mastahcez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hej, dzieki za motywacje, bede updejtowal. a futro to glownie zasluga godzin czesania psiaka, polecam sprawdzic skroty klawiaturowe do zaznaczania, skalowania i przesuwania włosów bo duzo tego bylo a jeszcze nie jestem zadowolony...

 

a jesli chodzi o render futrzaka to uzylem podobnych ustawien co tu

http://www.cgarena.com/freestuff/tutorials/max/lerabbit/lerabbit4.html

 

polecam też przeczytać to:

 

http://mentalraytips.blogspot.com/2007/10/hot-fuzz-hair-revisited.html#links

 

jakby co to pytaj, pozdrawiam, Cez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piesek perfekcyjny design i swietne konsekwentne przelozenie 2d>3d ale wrocilbym z kolei jescze do 2d w przypadku malpki bo troche odstaje(poza i ogolnie sylweta nie ciekawa w porownaniu z psem).

 

Moze pomyslec jeszcze nad jakims dodatkowym gagiem typu maczanie banana w herbacie albo nieudana proba zjedzenia banan przez szybke helmu;)Tak tylko podsuwam mysli nie musisz sie do niech stosowac;)

 

EDIT:Ogolnie gryzie sie malpa z obrazkiem ze wzgledow kompozycyjnych Lajka i ziema robia ladna diagonalna linie po przekatnej a wlasnie malpka zaburza to i sciaga na prawo oko.Warto cos z tym zrobic poki jeszcze zaczynasz.

 

Fajny pomysla na prace oby tak dalej.Az sie prosi o fajne tex i miekki ladny render:)

powodzenia

Kuba

Edytowane przez Scatmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z kompozycją to była dobra rada, faktycznie cos mi nie pasowało, dzieks! co do pozy i gagów to mysle, że chcę zachować tą co jest, małpa ma wyglądać na zdołowaną a pies mieć odrobine nadziei... nie przerabiałem konceptu ale chcę dać Łajce całą filiżankę a przed Albertem dać rozbitą, powinno trochę nakierować na jego nastrój.

 

pozdrawiam, Cez.

 

3copytif.jpg

Edytowane przez mastahcez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to zrozumiałem jak swego rodzaju manifest, że niby małpa amerykański astronauta, a pies to łajka - radziecki. Zdaje się że jankesi posłali szympansa (albo i więcej). Na szkicach nie ma żadnych oznaczeń ale tak mi się kojarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze zrozumiales, Albert to pierwsza amerykanska malpa w kosmosie, Lajka, wiadomo. oba zwierzaki zginely przed powrotem na ziemie:( ale nie chcialem dawac oznaczen zeby nie bylo jakies ideologicznych powiazan ze Usa i Rosja razem czy inne polityczne blabla, jesli jest jakis manifest to zeby nie wysylac swojego zwierzaka w kosmos bo nie jest tam zbyt fajnie... przynajmniej na dluzsza mete:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no juz malpa idzie do zbrusha, ale jeszcze nie jestem ze swiatla do konca zadowolony... chyba jeszcze sie zmieni po nalozeniu futra bo wolalbym swiatlo ktore wyciagnie troche wiecej detalu, raczej ostrzejsze no i no i Lajce jakies plamy na futrze, tylko lzejsze niz na orginale bo mi zginie w tej ciemnosci.

pozdrawiam, Cez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności