Skocz do zawartości

Kia Cadenza 2011


Zarowa

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko ;) Dawno nic nie wrzucałem na forum, tak się składa, że zacząłem modelować nowa Kie. Zakładam temat zarówno po to żeby słuch o mnie nie zaginął hehe :), ale również dla zwiększenia motywacji do modelowania :D Narazie działam nad obrysem samochodu z perspektywy ponieważ nie ma jeszcze printów do tego modelu :)

 

beznazwy1x.th.jpg

 

Pozdrawiam

Zarowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dac77 - a jak ma niby pokazać że obrys jest zgodny z kształtami auta? zwłaszcza że nie ma blueprintów i to jest jedyny sposób na precyzyjne złapanie odpowiednich kształtów.

 

Zarowa- ładnie dopasownae, też czasami robie w ten sposób, niestety jest bardzo czasochłonny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kogo obchodzi czy jest zgodny?

Mnie obchodzi modeling, a potem materiały i oświetlenie. Problem w tym że wchodzę w masę wątków bo widzę super realną prackę, a tam fotka i model w bardzo wczesnej fazie. Jeszcze gorzej jak wogóle nie ma thumbnaila, bo wtedy właże na dany wątek codziennie bo nie pamiętam że już tu byłem dziesięć razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. mnie obchodzi czy model bedzie zgodny z oryginalem czy nie ;] Bo wole ogladac, czysty, prosty, a przedewszytkim proporcjonalny model.A skoro Ciebie to wogole nie obchodzi to po co komentujesz ? Posty nabijasz ?

A swoja drogą to to co juz jest pokazane to juz jakas cześc pracy jest i jak dla mnei ot nie robil tego przez 5 min tylko troszke dluzej.

 

Ladnie doapsowane obrysy ;] Teraz tylko szybko model skonczyc ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kogo obchodzi czy jest zgodny?

Mnie obchodzi modeling, a potem materiały i oświetlenie. Problem w tym że wchodzę w masę wątków bo widzę super realną prackę, a tam fotka i model w bardzo wczesnej fazie. Jeszcze gorzej jak wogóle nie ma thumbnaila, bo wtedy właże na dany wątek codziennie bo nie pamiętam że już tu byłem dziesięć razy.

 

A kogo obchodzi co ciebie obchodzi (jak hasło z reklamy margaryny :D) ? O zgrozo gdybym miał takie problemy jak ty to bym usiadł w kącie i płakał. Może zapisuj na czym byłeś. Albo w ogóle nie wchodź na forum jak cie tak ludzie drażnią.

 

Co do modelu to zmęczony jestem samochodami...zaraz wrzucisz jakiś model co do centymetra taki jak w rzeczywistości :P takie to ja widzę na ulicy :D. A tak na serio to życzę powodzenia. Nie licz na wielce konstruktywne rady akurat ode mnie w temacie aut ale sporo osób ci pewnie pomoże. HAWK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dac77 - co do praw autorskich, myślę ze ich nie naruszyłem. Co do twojej wypowiedzi wogóle jej nie rozumiem, śmiem twierdzić, że nawet nie powiększyłeś obrazka przez co ta uwaga odnośnie praw autorskich ;) Czy kogoś obchodzi czy model jest zgodny z oryginalem czy nie to juz indywidualna kwestia podejścia do sprawy. Ty piszesz ze obchodzi cię modeling, materiały itd. Ale jak model ma być dobry w tym przypadku Kia skoro dla ciebie zgodność modelu nie jest ważna, równie dobrze mógłbym napisać ze to ferrari czy lambo, a ty byś mi napisał ze super model bo jest poprawnie wymodelowany ??

Dziwne masz podejście, ale dzięki za komentarz :)

 

A co do tego obrysu to tak jak pecet napisał jest to dość czasochłonna i męcząca czynność, więc wydawało mi się że jest to odpowiedni etap do rozpoczęcia wipa :)

 

Mały postęp, teraz dac77 mozesz ocenic to co jest dla ciebie najważniejsze ;)

 

beznazwy1peh.th.jpgbeznazwy2ok.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne, gładkie powierzchnie. :)

Robisz jednak stanowczo za ostre załamania blach. Na tym wcięciu biegnącym od głównych świateł do świateł mijania widać to najlepiej.

I nie wiem czy robienie rowków ma w tym momencie uzasadnienie. Ta metoda ma więcej wad niż zalet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie modelujesz.

Nie lubię jak ktoś zamieszcza zdjęcia bo od kilku lat technika tak poszła do przodu że trudno na thumbnailu stwierdzić czy to zdjęcie czy model. Lubię to forum właśnie dlatego że umożliwia thumbnaile w liście wątków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O boziu jaki problem... ehh... Jak byk na 1 screenie jest zarys dopasowany do fotki, a ze ten 1 screen jest w 1 watku to i trafil do thumba... fotka czy nie fotka czasami i tak warto zajrzec do watku... o boziu boziu...

 

Zarowa: No pieknie Ci to "siadlo" :) Dopasowany perfecto :D Modeling swietny w Twoim wykonaniu. Czekam na wiecej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) o boziu boziu...(...)

 

Nie chciałbym być upierdliwy ale twój post mnie obraża. Ze zględu na moje osobiste przekonania czuję się obrażony kiedy napuszcza się na mnie różne bóstwa. Na forum są ludzie o różnych przekonaniach i takie afiszowanie się jest niezgodne z poprawnością polityczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..:: 3D CREATIVE ::.. - pewnie, korzystam ;) ale staram się tego unikać tzn. jeśli da sie jak tutaj otrzymać ładną płaszczyzne bez "szarpania" krawędzi przez rowki to staram się tego unikać, ale np jak wycinam klamki albo coś to po msie to robie, nawet dla estetycznej siatki :)

 

Dzięki za komentarze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpta, JohnZi - powiem wam szczerze, że jest to drugi model na którym zaczełem bawić się właśnie podwójnym chamferem i mam jeszcze problem z okresleniem "wielkosci" chamfera zeby krawędź nie była za ostra, tu ten błąd popełniłem :) Teraz juz nie bede tego poprawiał bo niektóre elementy sa juz po ms'ie, ale przy kolejnym modelu obiecuje poprawę hehe ;) Dzięki za uwagę

 

..:: 3D CREATIVE ::.. - mówisz i masz :)

 

beznazwy1ed.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności